Labdarúgás: Dabason is nyert a Volán, botlott az FK

2008. szeptember 14., vasárnap

Egymás után második bajnoki mérkőzését nyerte a Tisza Volán SC. A labdarúgó NB III Alföld csoportjának 6. fordulójában Dabason lépett pályára a szegedi együttes, s Baji Renátónak az első félidő 15. percében fejesből szerzett találatával 1-0-ra legyőzte a házigazda együttest. A siker értékét növeli, hogy a Volán a 32. perctől kezdve emberhátrányban volt kénytelen futballozni. Buchholcz Gábor együttese így már 7 ponttal áll, s úgy tűnik, sikerül távolodnia a veszélyzónától.

A megyei II. osztály szombati szegedi rangadóján az UTC valósággal elgázolta az USC Tanárképzőt, a megye III-ban pedig vereséget szenvedett az eddig listavezető FK 1899 Szeged.

Hatpontos mérkőzést nyert a Tisza Volán SC Dabason, hiszen a 6. fordulót megelőzően a szegedi gárda 4 ponttal a 12., a vendéglátó 2 ponttal a 15. helyen állt az NB III Alföld csoportjában. Úgy tűnik, a kezdeti nehézségeken sikerült úrrá lennie

Buchholcz Gábor

vezetőedzőnek és a fiatal társaságnak, hiszen a magyar kupa 2009/2010-es kiírásának megyei selejtezőit is beleszámítva immár zsinórban negyedik összecsapását húzta be a gárda. Csak így tovább, szép volt, fiúk!

Tíz emberrel három pont Dabason

Két ellentétes félidőt láthatott a dabasi közönség, aminek elsősorban az volt az oka, hogy a vendéggárda a 32. perctől emberhátrányban játszott. De haladjunk sorjában! A Volán - Buchholcz Gábor ígérete szerint - ismét támadólag lépett föl, nekiesett ellenfelének. Helyzeteket alakított ki, kapufát is elért a szegedi csapat, s 15. percben pedig már a gól is összejött:

Huszárik

szögletét a védőknél jóval alacsonyabb

Baji Renátó

bólintotta a rövidbe. Továbbra is támadásban maradtak Beretkáék, újabb lehetőségek is adódtak előttük, mígnem bekövetkezett a kiállítás: egy előrevágott labdára kilépett

Dongó

kapus, ütközött egy hazai labdarúgóval, kissé meglökte ellenfelét, s a bíró - némiképp talán szigorúan - piros lapot mutatott fel a portásnak. A Szeged gyorsan cserélt: az előretolt

Kazi

helyére beállt

Czirják

kapus pedig azonnal bravúrral hárította a 18 méterről elvégzett hazai szabadrúgást. Fordulást követően aztán meddő fölénybe került a Dabas, nagyrészt ők birtokolták a labdát, de csak egy igazi nagy helyzet adódott előttük:

Grünwald

ekkor a gólvonalról tudott tisztázni. A fegyelmezetten játszó Volánnak végül sikerült megőriznie minimális előnyét, így fontos három pontot szerzett. Buchholcz Gábor így értékelt a mérkőzést követően: "Fegyelmezett játékunk meghozta gyümölcsét, nagyon büszke vagyok a fiúkra, le a kalappal előttük. Remekül előkészített pályán masszív ellenfelet tudtunk felülmúlni, mert végre igazi csapatként küzdöttünk, harcoltunk. Ráadásul úgy érzem, gyorsaságban, frissességben és koncentráltságban is jobbak voltunk, mint a Dabas. Ha nincs a kiállítás, nagyobb különbséggel is nyerhettünk volna. Most már nincs más hátra, odahaza is győznünk kell, s erre szombaton a Jászapáti ellen meg is van minden esélyünk. A fiúk elszántak, szeretnék kiszolgálni a kettős meccsre kilátogató drukkereket."

Halkó Pál

szakosztályvezető

Dargó Balázs

t választotta a meccs emberének.

Megint kifogott a mumus az FK-n

Oda az első hely az FK számára a megye III-ban, az ötödik fordulóban véget ért a veretlenségi széria. A Hódmezővásárhelyhez közeli falu zöld-fehér csapata, a Földeák TC (röviden FTC) az elmúlt bajnokságban is sok borsot tört már a kék-feketék orra alá, hisz kétszer is nyerni tudott a Tisza-parti arénában, ezenkívül pedig az elmúlt szezon utolsó fordulójában szorította le a szegedieket a negyedik helyről. Kinevezhetők lassan tehát az FK Szeged mumusának is, bár ezúttal játékban egyáltalán nem tudtak ellenfelük fölé nőni. A szegediek

Majoros

révén elég gyorsan vezetést szereztek ezen a brit futballidőre emlékeztető esős, borongós vasárnap délutánon, azonban a vendégkapus betlije folytán a hazaiak még a félidő vége előtt egalizálták az eredményt. Az FK-nak két nagy helyzete is volt ebben az időszakban Majoros és

Hulánszky

révén. A félidő után gyakorlatilag helyzetek nélkül teltek a percek, bár Hüvös mester lecserélte a teljes támadósort. A hazaiak egy szerencsés bal oldali támadás végén szerezték meg a három pontot érő vezetést, amelyet a szép számmal átránduló vendégtábor fásultan fogadott. És ha már a szurkolóknál tartunk: meg kell említeni, hogy a kék-feketékkel kitűnő kapcsolatot ápoló vásárhelyi Blue Front nevű szurkolói csoport (természetesen ők is megjelentek Földeákon) ezen a hétvégén ünnepelte tizenötödik születésnapját, talán épp az előző napi zsúr okozta a szurkolók fásultságát... Ennél több pozitívumot tehát nem lehet leírni a találkozóról, ellenben a következő szombaton tartandó kettős rangadón a Szegvár ellen lehet, sőt kell is javítani.

(Török), Beretka

- Kazi (Czirják). Vezetőedző: Buchholcz Gábor. Gól: Baji Renátó ('15). Kiskunfélegyháza – Izsák 0-0 Algyő – Monor 3-1 Szolnoki Spartacus – Hódmezővásárhely 4-1 Honvéd II. – Orosháza 2-2 Újbuda – Gyula 2-2 Kecskeméti TE II. – Érd 2-0 Jászapáti – Budafok 0-4

Az állás:

1. Algyő 16 pont, 2. Kecskeméti TE II. 15 pont, 3. Budafoki LC 15 pont, … 10. Tisza Volán SC 7 pont.

A megyei I. osztály 6. fordulójában:

Mindszent – Kiszombor 2-1 Szentesi Kinizsi – Újszentiván 0-1 SZVSE-Gyálarét – Csongrád 0-3 Balástya – Tápé 1-1 Tiszasziget – Nagymágocs 3-2 Kiskundorozsma – Ásotthalom 2-1 Sándorfalva – Kistelek 3-1 Mórahalom – Röszke 5-1