Labdarúgás: Szőregen is nyerni tudott az Alsóváros

2011. augusztus 28., vasárnap

Újabb gólgazdag összecsapáson újabb győzelem - a Víziközmű-Alsóváros együttesét a Szőreg II. sem tudta megállítani a megyei III. osztály Homokháti csoportjában.

Gólra törően kezdett a vendéggárda, szép támadások sorát alakították ki, de a helyzetek kimaradtak: míg a Szőreg II. büntetett. A hazaiak két támadásból két gólt értek el. Az Alsóváros tartását bizonyítja: nem esett össze, nem adta fel, aminek az eredménye meg is lett: alig negyedóra elteltével fordított az álláson. A lefújás előtti kihagyás után felzárkózott a szőregiek, jelezve, mindent megtesznek az egyenlítésért. Szünet után átszervezték játékukat, s főleg a védekezésre összpontosítottak a vendégek: a labdát többet birtokló Szőreg II. azonban komoly helyzetbe alig-alig került. A 70. percben egy gyors kontra végén bebiztosították a győzelmet

Kiss Ferenc

fiai, akik nem érdemtelenül jutottak az újabb három ponthoz.

A labdarúgó megyei III. osztály Homokháti csoport 2. fordulójában:

Szőregi RSE II. - Vizíközmű-Alsóváros SE 3-5 (3-4).

Szőreg, vezette: Koródi (Boros M.).

Szőreg II.:

Szabó L. - Kéri D., Csernyik, Kasza, Laczkó (Dombi 46'), Körmendi J. (Hegyközi 46'), Lengyel, Móra, Juhász G., Varga Z., Tóth T. Játékos-edző: Tóth Tibor.

Vizíközmű-Alsóváros:

Bondár - Csillag (Káity 46'), Kéri B., Martonosi A., Török - Daróczi, Martonosi T. (Szabó T. 60'), Szepesi, Csúcs Á. - Farkas M., Hüvös L. Edző: Kiss Ferenc.

Csernyik T., Móra T., Körmendi J., illetve Farkas M. 2, Szepesi Z., Daróczi P., Hüvös L.

Móra (26'), Tóth T. (79'), Kéri D. (83'), illetve Martonosi T. (30')

A gólok krónikája:

8. perc:

Csernyik középről, 25 méterről lőtt kapura, a labda a bal oldali kapufa éléről vágódott a hálóba; 1-0

12. perc:

Varga Z. jó ütemben emelte át a labdát védők felett, és a kilépő Móra 14 méterről emelt a léc alá; 2-0

19. perc:

Csúcs balról a kapu elé lőtt labdáját a középen üresen maradt Daróczi átvette, és a büntetőpont tájékáról lőtt a hálóba; 2-1

26. perc:

A balösszekötő helyén a védőről leforduló Farkas M. szép mozdulattal, 12 méterről lőtt a hosszú sarokba; 2-2

35. perc:

Farkas M. lendületesen futott el a bal oldalon, az alapvonaltól középre tett labdáját az érkező Hüvös L. 8 méterről a kapu közepébe küldte; 2-3

39. perc:

Farkas M. bal oldali, pontos beadását Szepesi 9 méterről bólintotta a hálóba; 2-4

45. perc:

A magasan előreívelt labdát a vendégek kapuvédője kiejtette, és így Körmendi J. 12 méterről könnyedén helyezte a hálóba; 3-4

70. perc:

Egy bal oldali ellentámadás végén a kapura húzó Farkas M. 14 m-ről lőtt a jobb sarokba; 3-5