Labdarúgás: vezetett, mégis pont nélkül maradt a Szeged 2011

2011. augusztus 27., szombat

Mezőkövesden nemhogy előnyt szerzett, hanem egy kis szerencsével akár növelhette is volna azt a Kolozsvári-legénység. Ám a védelmi megingásokat könyörtelenül használta ki a rutinos borsodi élcsapat, és otthon tartotta mind a három pontot.

Labdarúgó NB II Keleti csoport 2. forduló:

Mezőkövesd-Zsóry – Szeged 2011 3-1 (0-0).

Mezőkövesd, 700 néző, vezette: Kovács J. Zoltán.

Mezőkövesd:

Szántai – Kaszás, Vámosi, Elek, Sivák, Bagi, Zováth, Olasz (Lakatos), Török (Bogdány), Jeremiás (Lipusz), Hamar. Vezetőedző: Huszák Géza.

Szeged 2011:

Czirbus – Podonyi, Tóth I. (Laczkó), Gellér, Radnai, Reyes, Batik, Magyar, Brinszky (Varga I.), Kulacsik (Folmer), Bernáth. Vezetőedző: Kolozsvári János.

Hamar 2, Bogdány, ill. Elek N. (öngól) Huszák Géza:

"Az első félidőben nem találtuk a saját játékunkat, a bekapott gól után ritmust váltottunk, és úgy gondolom, megérdemelten győztünk."

Kolozsvári János:

"Jobban játszottunk, mint a Szolnok ellen, nem is nagyon lehet panasz magára a játékunkra, azonban az eredményességre annál inkább. Az első félidőben eldönthettük volna a találkozót, de sajnos üres kapuba sem tudtunk betalálni. Újonc csapatom pedig nem bírja el ezt a luxust, és az apró megingásokat a második félidőben könyörtelenül kihasználta ellenfelünk. Hozzá kell tennem, döntő volt a csatában az is, hogy a Mezőkövesd cseréi sokat tettek hozzá a meccshez, többet, mint a mieink. Ha a játékunk marad ezen a fejlődési pályán, az hamarosan eredményekben is meg fog mutatkozni."

90' Folmer gyengére sikerült lövése után néhány másodperccel lefújta a bíró a találkozót. 86' Bár a Szeged próbál támadást építeni, s gólt elérni, igazi helyzetig nem tud eljutni. 82'

GÓÓÓL!

Minden bizonnyal eldőlt a találkozó. Egy jobbról középre csavart labdát Hamar Ádám fejelt a kapu jobb oldalába. 77' Az elmúlt percekben a Szeged kétségbeesetten próbál támadni. Azonban még túlzás azt mondani, hogy benne van a levegőben a döntetlen. 72' Veszélyes helyről hazai szabadrúgás, a szegedi kaputól 18 méterre. Czirbus bravúrral tolta ki Sivák bal oldalra tartó félmagas lövését. 67' Brinszky helyett Varga I. jött be. 65'

GÓÓÓL!

Egy eladott labda után Bogdány Csaba tört ki, majd 14 méterről előtte a kifutó Czirbus mellett a labdát, a kapus már csak beleérni tudott. 59'

GÓÓÓL!

Magyar lyukat rúgott a mezőkövesdi kapu előtt az öt és felesen belül, a gyors ellentámadás végén viszont Hamar Ádám nem hibázott. Szerencsés körülmények között, a tizenhatoson belül eltört labdája Czirbus mellett a jobb kapufát érintve került a hálóba. 57' Vámosinak volt egy nagy helyzete. A hazai játékos átment a teljes szegedi bal oldali védőfalon és öt méterről a kapu előtt keresztbe lőtte a labdát. 53 Kettős csere a hazaiknál, Török és Jeremiás jött le, Bogdány, illetve Lipusz váltotta őket. 50'

GÓÓÓL!

Reyes lövés után szögletet rúghatott a Szeged 2011. Brinszky sarokrúgása után az ötösön belül óriási kavarodásból egy védőlábról, Elek Norbertéről pattant a hálóba a játékszer. Újkori NB II-es történetében először vezet a Szeged. 46' A Mezőkövesd megkezdte a második félidőt. 45' Szünet. Remek szegedi helytállás jellemezte a félidőt. 44' Reyes egy csel után Bernáth felé tekerte a labdát. Szántai öklözte ki a csatár elől a bogyót. 40' Ezekben a percekben a bíró mintha egy kicsit megfújná a hazai pályát. Egy mezőkövesdi szabadrúgás végén Vámosi lövése akadt el a sorfalban. Enyhe hazai fölény. 37' Egy szép megoldás majdnem gólt eredményezett. Bernáth egy felpörgő labdát mellre vett mintegy 26 méterre a mezőkövesdi kaputól, és a bravúros, erős kapáslövése nem sokkal kerülte el a bal kapufát. 32' Czirbusnak bravúrt kellett bemutatnia. Jeremiás közeli lövését kellett fognia a rövid saroknál. Kisebb nyomás alá kerültek a vendégek, melyből lassan sikerül kikecmeregni. 25' Egyik csapat sem kerekedett az utóbbi percekben a másik fölé, kiegyenlített a játék. A hazaiak visszább álltak kissé. A mozgalmas, nagy küzdelem dominál. 19' Lendületes, látványos támadásból Batik az alapvonalig vezette a labdát, majd beadta, a kapus kimozdult, és Bernáth nyakán a védővel mintegy 10 méterről fölé rúgta a bőrt. 15' Egy ellentámadást vezetett Batik, a 16-os vonalánál oldalra tolta a labdát Bernáth, aki két lépés után nagy lövést eresztett a felső sarok irányába, centikkel fölé. 9' 28 méterről a szegedi kaputól közvetett szabadrúgás. A legurítás után Sivák fölé rúgta a labdát. 5' Remek iramban indult a mérkőzés. A Mezőkövesd hasonlóan, mint a Szolnok, nagy nyomás alatt akarja tartani a Szegedet, ami biztató, hogy Brinszkyék most nyugodtabbnak, bátrabbnak tűnnek, mint egy héttel ezelőtt... 1' A Szeged kezdte a mérkőzést, fehér szerelésben játszunk, a mezen elől kék-fekete csíkkal. A hazaiak tiszta kékben fociznak. Mintegy négyszáz néző van kint, mindkét oldalon 20-20 fős ultratáborral.