Az SZVSE atlétája, Kovács Árpád világbajnokságon szerepelhet

2023. augusztus 11., péntek

Hetedik helyen végzett a jeruzsálemi U20-as Európa-bajnokságon Kovács Árpád. Az SZVSE atlétája a 400 méteres síkfutásban az előfutamban élete második legjobb idejét futotta (47.18), majd a döntőben végül hetedik lett.

Szakmailag jó pár hiba volt abban az előfutamos futásomban, ezáltal úgy gondoltuk, egy egyéni csúcs is kijöhet ebből a futásból a döntőben. Ez sajnos nem lett meg, de elégedett vagyok a hetedik hellyel, fiatalabbként egy Eb-n ez egy jó időnek számít, valamint a tizenharmadik nevezett helyről tudtam hetedik lenni

összegzett Árpád

Az U20-as Eb alatt hivatalossá vált: bekerült a budapesti felnőtt világbajnokság keretébe a 4x400 méteres váltó tagjaként.

Tavaly a hetedik helyen álltam az abszolút ranglistán, így a folyamatos fejlődést figyelembe véve számoltunk azzal, hogy bekerülhetek a bő vb-keretbe. Mivel egy váltóról beszélünk, nem feltétlenül pontos a részidő, amit majd mérnek. Biztosan hatalmas élmény lehet a budapesti vb-n versenyezni, én annak is örülök, hogy ott lehetek a bő keretben

tette hozzá az SZVSE atlétája.

Amit az év elején a város felé elmondtam, hogy szeretném, hogy ott legyen Árpi Jeruzsálemben, és esetleg döntőt fusson, valamint tagsága legyen a vb-n, ezt beváltottuk. Ez a sok edzőtábornak, valamint rengeteg segítségnek köszönhető, a közös munka meghozta a gyümölcsét. Húsz évvel ezelőtt még nézőként mentem ki Párizsba a vb-re, most pedig egy hazai rendezésű vb-n ott tudunk lenni a sportolómmal. Árpi a jeruzsálemi selejtezőben élete második legjobb eredményét futotta a nyolcas pályáról, azt gondolom, ha négyes-ötös pályát kap, akkor lehet, hogy becsúszik 47 másodperc alá

mondta Menyhárt Zoltán, Kovács Árpád edzője.