A Denver Broncos 24-10-re legyőzte a Carolina Panthers együttesét az észak-amerikai profi amerikaifutball-liga (NFL) idei nagydöntőjében, az 50. Super Bowlban.

A Denver rögtön az első támadássorozat végén a rúgó

mezőnygóljával előnybe került. A Carolina első akciója gyorsan véget ért, a második végén pedig

, a Broncos védője szedte ki a szezon legértékesebb játékosnak korábban megválasztott

Cam Newton

kezéből a labdát, amire

Malik Jackson

vetődött rá a végzónán belül, megszerezve ezzel a találkozó első hatpontos gólját (touchdown)(10-0). A második negyed elején megszerezte első pontjait a Panthers: a támadássorozatot Newton remek futásai alapozták meg, majd két jó passz következett, a végén pedig

Jonathan Stewart

repült be az end zone-ba egy yardról (10-7). A Denver nem sokkal később Jordan Norwood Super Bowl-rekordot jelentő 61 yardos punt-visszahordásából került remek pozícióba, de ezúttal is csak mezőnygól lett a vége (13-7). A következő támadásban újra villant a denveri védelem, a Panthers futójának, Mike Tolbertnek a kezéből verték ki, és szerezték meg a labdát. A Broncos nem tudott élni a lehetőséggel, a negyedik Super Bowlján szereplő

Peyton Manning

ugyanis eladta a játékszert. A félidő vége előtt még a mezőnygólért támadhatott a Carolina, de az eredmény nem változott. A fordulást követően a Carolina vezethette az első támadást, mezőnygól távolságig jutott, de

Graham Gano

lövése a kapufán csattant, a túloldalon a Denver touchdownnal büntethetett volna, ám maradt a mezőnygól, McManus harmadszor szerzett három pontot (16-7). A Carolina ezt követően gyorsan az ellenfél térfelének közepén találta magát. Azonban Newton eladta a labdát, amit

T.J Ward

szerzett meg, amelyet azonnal kivertek a kezéből, de csapattársa,

Danny Trevathan

korrigált. Ugyan a Denver támadósora nem tudott haladni, a védelem mégis fantasztikusan tartóztatta fel Newtonékat. A zárófelvonásban sem találta a ritmust támadásban a Denver, ám a védelem továbbra is remekelt, mezőnygólon tartotta a Carolinát, Gano ezúttal nem hibázott (16-10). A folytatásban mindkét támadóalakulat csak rövid ideig volt a pályán. A Denver gyakorlatilag csak az időt ölte és maximálisan bízott a védelmében, ami be is jött, hiszen Von Miller szerelése után Ward újabb labdát szerzett. A Carolina négy yardosáról jöhetett a Denver,

C.J. Anderson

pedig befutott az end zone-ba, és még a kétpontos kísérlet is sikerült, ezzel pedig eldőlt az összecsapás (24-10). A kaliforniai Santa Clarában rendezett összecsapáson az Amerikai Főcsoport (AFC) bajnoka elsősorban fantasztikus védelmének köszönhetően diadalmaskodott az alapszakasz legjobbja, a Nemzeti Főcsoportban (NFC) első Carolina fölött. Ugyan nem nyújtott kiemelkedő teljesítményt, de a 39 éves Peyton Manning, a Denver irányítója - aki valószínűleg pályafutása utolsó mérkőzésén lépett pályára - karrierje 200. győzelmét könyvelte el, és 2007 után másodszor nyert Super Bowlt. A Denver Broncos 1997 és 1998 után harmadszor hódította el a Vince Lombardi trófeát. A Super Bowl legértékesebb játékosának (MVP) a győztes csapat védőjét, Von Millert választották meg.