Boksz: a Szeged Box Club is delegál ökölvívót a bakui Európa Játékokra

2015. május 28., csütörtök
box_bokszkesztyu_okolvivas

Több tornára is hivatalosak voltak az elmúlt időszakban a Szeged Box Club növendékei, akik Miskolctól Írországig képviselték a szegedi és magyar színeket.

Május 16-án három versenyzővel vett részt a szegedi egyesület Miskolcon az északi régió és a dél-alföldi régió válogatottjainak találkozóján. A junior

Merész Patrik

(54 kg) pontozással vereséget szenvedett, az ifjúsági Gál Konrád (60 kg) viszont pontozással győzedelmeskedett. A nőknél az ifjúsági Ocskó Anna (57 kg) nem kapott ellenfelet. Május 22-én

Kiss Máté

a Ferobox Promotion által szervezett kecskeméti profi ökölvívó bokszgálán aratott kiütéses győzelmet a hazai

Kurucz István

ellen. A szegedi ökölvívó ezzel már a negyedik profi meccsét nyerte meg, a harmadikat kiütéssel. Május 23-án hat versenyző volt hivatalos a kiskunfélegyházi Dél–Alföldi Régiós Bajnokság soros fordulójára. Az ifjúsági fiúk között Gál Konrád (60 kg) és

Faragó Gábor

(64 kg) pontozásos vereséget szenvedett,

Vata Gábor

(69 kg) pedig döntetlenre végzett saját mérkőzésén. A nőknél a junior

Harmos Bettina

(60 kg) is remizett, ahogy az ifjúsági Ocskó Anna (57 kg) szintén.

Cseri Gitta

(69 kg) nem kapott ellenfelet. Ugyanazon a napon

Csala Zoltán

profi meccsen vett részt Írországban, ahol a több mint két méter magas

Gary Cornish

ellen vereséget szenvedett címmérkőzésen. Kiemelkedő hír a Szeged Box Club kapcsán, hogy a június 12-28. között Bakuban rendezendő Európa Játékokon való indulás jogát az egyesület egyik női ökölvívója,