Floorball: megtorpedózták az SZFE-t a fővárosban

2015. január 9., péntek
floorball_mj73

Bár bő kerettel utazott el az újév első mérkőzésére a Szegedi Floorball Egyesület, végül 11-7-es vereséget szenvedtek a Torpedo Justitia SC otthonában Feil Balázsék.

Lendületesen indult a meccs, de csak helyzetekig jutottak a csapatok. Az 5. percben egy távoli lövéssel a hazaiak szereztek előnyt (1-0), majd a 7. percben egy szabadütés utáni kavarodásból ismét betalált a Torpedó (2-0). A válaszra a 11. minutumig kellett várni, miután

Keszthelyi

passzát

Feil

váltotta gólra (2-1). Hajtott a Szeged az egyenlítésért, de a saját térfelén egy labdaeladást követően újból kettőre hízott a differencia a 16. percben (3-1). A második harmad elejét megnyomták a vendégek, de még egy két perces emberelőnyből sem sikerült gólt elérniük, a kihagyott lehetőségek pedig megbosszulták magukat a 25. percben (4-1). A 29. percben

Újvári

játszotta meg a kiugró

Marosit

, aki már nem hibázta el a helyzetet (4-2). Ugyanakkor a következő percben már ismét kettővel vezettek a hazaiak (5-3). Újabb egy perc elteltével később Marosi adta vissza gólpasszt Újvárinak (5-3). A 34. percben ismét emberelőnybe került a Szeged, amit

Papp Tamás

révén sikerült is kihasználni (5-4). Elérhető közelségbe került az egyenlítés, de hátul a védekezés sebezhetővé vált, amit kihasználva a 38. percben megint kettőre növelte fórját a Torpedó (6-4). A harmadik felvonás is jól indult, hiszen

Őze

passzát Marosi gólra váltotta a 42. percben (6-5). Sajnos ezúttal is igen hamar érkezett a válasz a vendéglátók részéről, immár két alkalommal (8-5). A 46. percben

Keszthelyi

szerzett labdát az ellenfél kapuja mögött, majd a labdát a kapuba juttatta (8-6). Ment az SZFE előre, de a helyzetek rendre kimaradtak. A 48. és az 50. percben ismét betalált két torpedó, amivel eldőlni látszott a győzelem sorsa (10-6). A vendégek egy időkéréssel igyekeztek fordítani szerencséjükön, de a fogás nem jött be, ismét az ő hálójuk rezdült a folytatásban (11-6). Az 53. percben ismét emberelőnybe került a Szeged, amit ezúttal Keszthelyi váltott gólra

Papp Zoltán

passzából az 54. percben (11-7). Maradt még izgalom a végére is: miután

Bozsó

utolsó emberként szabálytalankodott, kapott egy kétperces büntetést, illetve a hazai csapat büntetőt lőhetett. Ezt a kapus hárította, így maradt a négygólos különbség a két csapat között. Kissé fásultan, pontatlanul, szétszórtan játszott az SZFE ezen a meccsen. Javítási lehetőség a jövő héten a Magyar kupában az Újváros együttese ellen.