Vízilabda OB I/B: a vásárhelyiek lettek a pünkösdi hétvége nyertesei

2014. június 10., kedd

Öt nap alatt hat találkozót játszottak a csapatok a vízilabda OB I/B 7-12. helyezéséért zajló rájátszásban, amelyből a Szegedi Póló Suli két-, míg a Hódmezővásárhelyi VSC három találkozón volt érdekelt.

Vízilabda OB I/B rájátszás a 7-12. helyért, 3. forduló:

Hódmezővásárhelyi VSC - Honvéd Utánpótlás VSE 10-8 (1-2, 4-1, 1-3, 4-2)

Hódmezővásárhely. Vezette: Pásztor A., Tóth S.

Szabó János 2, Varga Márk 2, Hajdú József 2, Barna Tamás 2, Kapu Tamás 1, Makra Zsolt 1, ill. Hochstein Róbert 2, Simon Roland 2, Tamás Dávid 1, Tóth-Korsós Tamás 1, Varga Péter 1, Lénárt Zoltán 1.

Gólok emberelőnyből:

0/8, ill. 4/10.

Gólok ötméteresből:

0, ill. 1/1. Az első három negyed nagyon szoros csatát hozott, így 6-6-os állással kezdődött a záró játékrész, amelyben zsinorban négy gólt lőttek a hazaiak és a végső helyezésük szempontjából igen fontos győzelmet arattak.

Tatabányai Vízmű SE - Szegedi Vízipóló Suli 12-10 (5-3, 4-3, 1-1, 2-3)

Tatabánya. Vezette: Horváth Cs., Petik A.

Ofner Dániel 3, Dorogi Balázs 3, Gombos Gábor 2, Zantleitner Tamás 1, Bekes Tamás 1, Bene András 1, Csányi Róbert 1, ill. Zsigri Bence 3, Lakatos Máté 3, Török Krisztián 2, Varga Péter 1, Török András 1.

3/3, ill. 5/11.

2/2, ill. 0. Az első negyed szoros eredményt hozott (7. perc: 4-3), majd ezt követően négy góllal (14. perc: 8-4) elhúztak a hazaiak. A kihagyott emberelőnyös helyzetek ellenére a lefújás előtt három perccel egy gólra (11-10) felzárkózott a Póló Suli, de egyenlíteni már nem sikerült. A forduló harmadik mérkőzésén: Szolnoki VSK - Ceglédi Vasutas 15-13.

Vízilabda OB I/B rájátszás a 7-12. helyért, 5. forduló:

Hódmezővásárhelyi VSC - Ceglédi Vasutas 14-9 (2-0, 2-3, 4-3, 6-3)

Makra Zsolt 3, Kristó Gábor 3, Hajdú József 2, Orosz Róbert 2, Barna Tamás 2, Vígh Csanád 1, Könyves Géza 1, ill. Polovic Krisztián 4, Ujházi Andor 3, Rozsnyai Márk 1, Munkácsy Róbert 1.

4/9, ill. 2/5.

1/1, ill. 2/2. A vásárhelyiek az első negyedben remek védekezéssel két gólos előnyt szereztek. A második- és harmadik játékrész kiegyenlített küzdelmet hozott, a záró negyedben azonban a hazaiak magabiztossá tették a győzelmüket.

Vízilabda OB I/B rájátszás a 7-12. helyért, 6. forduló:

Szegedi Vízipóló Suli - Tatabányai Vízmű SE 7-8 (2-1, 2-3, 2-3, 1-1)

Lakatos Máté 2, Zsigri Bence 1, Varga Péter 1, Török András 1, Berkó Zoltán 1, Éles Vilmos 1, ill. Csányi Róbert 3, Dorogi Balázs 2, Bene András 2, Pelle Balázs 1.

3/5, ill. 1/4.

1/2, ill. 2/3. Rendkívül szoros találkozón a negyedik negyed elejéig hol az egyik, hol a másik csapat vezetett egy-egy góllal, ekkor két góllal elhúztak a vendégként szereplő, de - a pályaválasztói jogát feladó szegediek miatt - mégiscsak otthon játszó tatabányaiak, amelyből egyet sikerült megőrízniük.

Honvéd Utánpótlás VSE - Hódmezővásárhelyi VSC 13-13 (1-3, 4-3, 4-4, 4-3)

Simon Roland 6, Hochstein Róbert 3, Lénárt Zoltán 3, Csapó Bence 1, ill. Hajdú József 4, Barna Tamás 2, Kristó Gábor 2, Makra Zsolt 2, Kapu Tamás 1, Kristó Viktor 1, Vígh Csanád 1.

2/7, ill. 1/2.

2/2, ill. 2/2. Jól kezdtek az ezúttal vendégként, de hazai környezetben játszó vásárhelyiek (7. perc: 1-3, 11. perc: 2-5). A harmadik negyed elején azonban 6-6-nál utolérték a vásárhelyieket a fiatal fővárosiak, sőt a vezetést is átvették (19. perc: 7-6). A negyed végén azonban remekül hajrázott HVSC (24. perc: 8-10). A záró negyed hét gólt hozott, a találkozó pedig igazságos döntetlennel zárult. Ezzel a pontszerzéssel a vásárhelyiek az elmúlt évek legsikeresebb bajnoki helyezésüket elérve - a hátralévő két mérkőzés eredményétől függetlenül - az OB I/B nyolcadik helyén végeztek.

Az OB I/B 7-12. helyért zajló rájátszás állása:

7. Tatabányai Vízmű SE 9 8 0 1 92-72 24 8. Hódmezővásárhelyi VSC 9 4 3 2 113-103 15 9. Honvéd Utánpótlás SE 10 4 1 5 113-105 13 10. Szegedi Vízipóló Suli 10 3 1 6 112- 118 10 11. Szolnoki VSK 9 3 1 5 95-122 10 12. Ceglédi Vasutas 9 3 0 6 103-108 9