Kézilabda: történelmet írt a Pick Szeged, irány Berlin! + FOTÓK

2014. április 27., vasárnap
pick_sporting_mj 029

Hozta a kötelező hazai győzelmet a portugál Sporting ellen a Pick Szeged a vasárnapi visszavágón, így kétgólos hátrányát ledolgozva, története során először jutott az EHF Kupa elődöntőjébe.

Niko Mindegía vezérletével gyorsan ledolgozta az első, lisszaboni mérkőzésen összeszedett kétgólos hátrányát a Pick Szeged, a káprázatos hangulatot teremtő, Európa-szerte ismert, szenzációs szurkolótábora buzdításától tüzelve. A vendégek pár gyors indítással - legfőbb fegyverükkel - ugyan fel tudtak kapaszkodni 5-5-re a 12. percben, innentől azonban nem volt pardon: a tudásbeli különbség kiütközött a két gárda között, a házigazdák olajozott gépezetként működő remek játékukkal, Vadkerti Attila kiváló megindulásaival folyamatosan növelték az előnyt, spanyol irányítójuk vitte hátán csapatát, Mikler Roland a kapuban pedig karrierje egyik legbravúrosabb formáját hozta. A túloldalon a csaknem ideje korán a kizárás sorsára jutó Carol Marzo próbálta tartani a lépést a hazaiakkal, ám a szünetre így is magabiztos, hatgólos előnyt szerzett a Pick (16-10), s a játék képe alapján egyértelművé vált, hogy a meccs végére a berlini final fourra szóló jegyet is zsebükben érezhetik Juan Carlos Pastor tanítványai. A folytatásban néha percekig nem hullottak a gólok, de folyamatosan tartotta előnyét a Pick Szeged. A differencia pár alkalommal hétgólosra is nőtt, a derekasan küzdő portugálok bármennyire is fáradtak, nem hagyták, hogy a parádésan játszó Tisza-parti alakulat jobban megverje őket, így derekasan helytálltak, remekül asszisztálva a Pick Szeged történelmi sikeréhez. Történelmi, mert 28-22-es diadalával, összesítésben 55-51-es eredménnyel a Pick Szeged, fennállása során először, bejutott az EHF Kupa elődöntőjébe, a május 17-18-án, Berlinben rendezendő final fourba, ahol a francia Montpellier, a román Constanta és a házigazda Füchse Berlin egyikével mérkőzhet majd meg a sorozat döntőjéért. Hegy ki lesz az ellenfél, az a keddi sorsoláson derül ki.

Férfi kézilabda EHF Kupa negyeddöntő, visszavágó:

Pick Szeged - Sporting CP (portugál) 28-22 (16-10)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 3500 néző. Vezette: Aleksandar Pandzic, Ivan Mosorinski (szerbek).

Pick Szeged:

MIKLER - VADKERTI 4, Ilyés, MINDEGÍA 7, Zubai 1, BALOGH 5, Parrondo 3.

Tatai (kapus), Blazevic, Larholm 3/3, Vranjes 1, Prce 1, Kekezovity 2, Ancsin 1, Lasica.

Juan Carlos Pastor.

Sporting:

Candeias - Da Silva, Magalhaes 2, Antunes 1, Solha 3/2, MARZO 8, Portela 4

Fernandes (kapus), MOREIRA 4, Dias,

Frederico Santos.

4/3, ill. 2/2.

6 perc, ill. 10 perc.

Az EHF Kupa legjobb négy csapata közé jutott a Pick Szeged 55-51-es összesítéssel.

Juan Carlos Pastor:

"Nagyon komoly csapat ellen vívtuk ezt a párbajt, akik egyetlen pillanatra sem adták fel a harcot. Az első félidőt hatgólos előnnyel zártuk, ez nagyon fontosnak bizonyult. Ezt tudtuk tartani, növelni a második félidőben, így be magabiztosan nyertünk. Nem vétettünk annyi hibát, mint Lisszabonban, visszaértünk a támadások után, s ez kulcsfontosságú volt. Gratulálok a csapatomnak és a szurkolóinknak is, akik nélkül nem vívhattuk volna ki ezt a sikert. Nagyon komoly, és kemény csapatok ellen vívhatunk a legjobb négy között. Az fog nyerni, aki azon a hétvégén a legjobb formában lesz. Sok fontos meccsünk lesz addig, de már készülünk arra a hétvégére."

Frederico Santos:

"Tudtuk, hogy nagyon nehéz meccsre számíthatunk. Nagyon jól játszottunk az EHF Kupában, örülünk, hogy idáig eljutottunk, elégedettek lehetünk. Gratulálok fiatal csapatomnak ehhez a teljesítményhez, remek tapasztalatszerzés ez nekünk. Sok szerencsét kívánunk a Pick Szegednek a final fourban."

Vadkerti Attila:

"Gratulálok ellenfelünknek, akiknek kellemetlen stílusa meg is lepett minket az odavágón, itthon azonban visszavágtunk. Reggel kicsit gyomoridegem volt, hogy ma történelmet írhatunk. Fantasztikus közönségünk előtt azonban minden jól jött ki, s megcsináltuk, amit célunkkul tűztünk ki."

Caseiro Portela:

"A vereségeknek nem tud örülni senki, de elégedettek lehetünk eddigi menetelésünkkel. Sok munka vár ránk, hogy a jövőben jobb teljesítményt nyújtsunk. Sajnos otthon nem szoktuk meg, hogy ilyen légkörben vívnak kézilabda-mérkőzéseket, de a hazai közönség elképesztő hangulatot teremtett. Gratulálunk a Pick Szegednek!"

VÉGE!60' Lasica a szélről, véd a kapus, Marzo indul, 28-22. Vadkerti is ront, de nem számít, jöhet az örömtánc, történelmet írt a Pick Szeged, megy a csapat Berlinbe! 59' Balogh kap két percet. Berlin, Berlin! - skandálja a közönség! Marzo betalál, de kit érdekel, 28-21! Szép volt, fiúk - zúg a taps! 58' Mikler parádézik! Prce elképesztő csellel, a rövidre lő gólt a kapus mellett, 28-20! Időt kér Frederico Santos. 57' Antunes kapja meg második két percét. Mindegía előtt nyílik meg a fal, feltartják, hetes. Larholm jön, a svéd belövi! 27-20! 56' Kimarad a szegedi támadás, Portela a szélről betalál, 26-20. 55' Antunes ziccerben, Mikler karja a gól útjában! Éltetik Rolit! Kimarad a szegedi roham. Mikler ismét véd, elképesztő formában ma a Pick kapusa! De kár, hogy Veszprémbe megy! 54' Körte szed össze egy pattogó lasztit. Lasica benn. Kimarad a ziccer, kapufa. 53' Passzívba hajlik a Pick, Vranjest ketten tartják meg a hatoson belül, ez így hetes. Larholm belövi, 26-19! 52' Marzo kozmetikáz, 25-19. Ostromol a Pick. 51' Portela megoldása szép, 24-18! Vadkerti gyors válasza, 25-18! 50' Lövés után Balogh gyűjti be a labdát, újabb Pick-roham. Balogh megy fel, 24-17! 49' Mikler véd egy hatalmasat ismét. 48' 23-17, miután Marzo bevisz egyet, 23-17. Kapuscsere a vendégeknél, Fernandes jön. 47' Zubai beállóból, 23-16! Solha bokáját kell jegelni. 46' Zubai marad lenn, jöhet a Pick. Balogh óriási gólja, beleér a kapus, de védhetetlen! 22-16! Mellé lőnek a vendégek. 45' Magalhaes lő, Mikler véd, de már szabaddobás. Passzív, da Silva tör be, mellé, de hetes. Tatai Péter érkezik. Solha bepattintja, 21-16. Kekezovity ziccert ront szélről. 44' Zubai ziccerben középen, de lépéshiba miatt elveszik a sporik a labdát. Mikler ismét hatalmasat véd, de marad a luzitán zöld-fehéreknél a laszti. 43' Mindegía megy fel, Antunes feltartja, két perc, miközben a lövést fogja a kapus. Hetes helyett szabaddobás. 42' Ancsin durrant fölé. Passzív a portugál támadás, de engedik. Da Silva lő mellé. 41' Kekezovity a bal szélről pattint le, fenn a sarokban táncol a laszti! 21-15! Mikler-bravúr! 40' Kiegészül a Szeged, de az első roham fennakad a falon, majd csípőből lő Mindegía, Candeias védi. Mikler is véd egy nagyot! 39' Mindegía a meccs legjobbja, emberhátrányban is betalál, 20-14! Magalhaes gyorsan válaszol, 20-15. 38' Ilyés csap oda keményen, két percet kap, protestál a közönség, de most a sporiknak van igazuk. Magalhaes passza után Moreira parádésan fejezi be a figurát, 19-14. 37' Mindegía lövését az egyik spori megadja, a másik szabaddobást jelez. Utóbbi nyer. Ancsin üresen lő hálószaggató gólt! 19-13! 36' Magalhaes tör be, véd Mikler, de hetest ad a szerb spori. Solha pokoli hangzavarban vágja be, 18-13. 35' Marzo lövését fogja Mikler, de kétszer indulás miatt visszakapják a lasztit a portugálok. Mikler ismét! Kekezovity a szélről, 18-12! 34' Mindegía a hazaiak spanyol ásza az ingujjban, 17-12! 33' Ancsin nagy lövését blokkolja a fal, a levágódó az övé, betör, ez meg kapufa! Moreira a túloldalon, 16-12. 32' Marzo lőne, megáll, visszavált, újra emelkedik, 16-11. Jön Ancsin, a Pick magyar tüzére. Kekezovity lukas mezben vészkapus, most fegyelmezettebb, mint a Csurgó ellen. 31' A lisszaboniak kezdenek. Passzívban sáncolja fölé a védelem Marzo lövését. Balogh kap két percet, miközben még mindig a Sporting rohamoz. A szünetben az időkérések pompomlányai helyett ezúttal mazsorettek adnak elő egy palotást, a háttérben Tatai, Ancsin és Lasica melegít.SZÜNET!30' Marzo fölé suhint. Prce nem tud mit kezdeni a figurával, aztán lő, véd Candeias, aztán Kekezovity ismétel a szélről, mellé. 29' Balogh majdnem eladja a labdát, de szabaddobás. Időt kér a Pick. Balogh középre lő, hárít a kapus. 28' Balogh akad el a falban, aztán szabaddobás után belemenés. Marzo gyakorlatilag fejbelövi Miklert, úgy pattan be a kapuba labda, 16-10. 27' Ismét Mikler a labda végállomása! Óriási szurkolás, a B-közép a hangadó, s vele tart a lelátó többi része vastapsával. 26' Vranjes harcol ki egy újabb hetest, Larholm javít! 16-9! 25' Prce lépéshibája után Balogh Zsolt szerez labdát! 24' Dias sáncolt lövését fogja Mikler, Vadkerti indul, 15-9! Újabb Mikler-bravúr! 23' Micsoda labdát kap Vranjes, és hogy forog be vele?! 14-9! Fiesta a meccs eddig, remekül szórakozunk, a közönség is fantasztikus. 22' Jön Prce, és jön Balogh! 13-9! Marzóval szemben hatalmas Mikler-barvúr ziccerben. Indul a Pick, de visszaáll a védelem. 21' Szép játék után Vadkerti kap labdát, de belemenés. Indul a Sporting, Antunes is feliratkozik a gólszerzők közé, 12-9. 20' Lassan szövögeti támadását emberhátrányban a Sporting. Passzívak is, reklamál mindenki. Ellövik, mellé. 19' Portelára nem figyelnek a hazaiak, 11-8. Balogh átlövése védhetetlen most, 12-8! 18' Mikler véd, Mindegía indul, ezt is belövi a hosszú kapufa belső éléről! 11-7, és Dias kap két percet. 17' Marzo emelkedik, átlövése védhetetlen most, 9-7. Mindegía tarthatatlan! 10-7! 16' Moreira tör be, 9-6. Vranjes érkezik hazai részről. Nyitott védekezés a vendégeknél, Da Silva kinn zavaróban. Balogh lövése a felső lécről a gólvonalra pattan, fogja a kapus. 15' Közben remek a védekezés, nem áll fel a luzitán védőfal, Parrondo a szélről ismét, a szeme közé lő Candeiasnak, 9-5! Időt is kér a vendégek mestere. 14' Támadóhiba után Mindegía tarthatatlan, 7-5! Marzo megkapja a második kiállítását. Magalhaes Ilyésnek passzol! Parondo a szélről, a helyéről, 8-5! Ollézik a közönség! 13' Zubai szerez labdát, Parondót indítja, aki adja az üresben érkező Vadkertinek, Körte száll, beveri! 6-5! 12' Solha egyenlít emberhátrányban, nem figyelnek a szélsőre a szegediek, 5-5. Támadóhiba után a vendégek jöhetnek. 11' Marzo lök két kézzel, hetes. Jön Larholm, belelövi a kapus kalimpáló kezébe, fölé. 10' Magalhaes lő át, ez benn van, 5-3. Ilyés lövése megbicsaklik, felső lécre pattan, indul Portela, átejti Miklert, a felső lécről hull be, 5-4. 9' Vadkerti lop labdát, meg is indul, be is lövi, 5-2! Frenetikus a szurkolás, vastaps! 8' Parrondo kap ziccerben labdát középen, miután átvariálódik a Pick támadása, 4-2! 7' Da Silva furakszik be, fölé pattint. Marzo ütemtelen lövése, 3-2. 6' Balogh tör át a falon, 3-1! Most van ledolgozva a hátrány. 5' Mikler hatalmas védése a szélről betörő Solhával szemben. 4' Mindegía tör be szélről, 2-1! 3' Moreira marad üresen, 1-1. 2' Passzívak a vendégek, Mikler tolja ki a hosszúról a lövést. Eladja a Pick a labdát, de ismét megvan. Mindegía, 1-0! 1' A Pick kezd, fantasztikus szurkolás közepette. Kimarad a hazai támadás. 19.10: A bemutatások zajlanak, a Pické hangorkán közepette. Gyakorlatilag majdnem telt ház előtt kezd majd a meccs. 19.05: Ismét van nagy képernyő, amin a VTV Szeged Sport Arénájának bejátszásai láthatók felvételről. 19.00: Elhangzott a Pick indulója, átvettük egy rögtönzött portugál nyelvleckét a rádiós kollégával, megszólalt már a szpíker is. A kollégákkal rögtönzött gyors tippjátékunkban a SZEGEDma 7 gólos szegedi sikert saccol. 18.50: Kevesebb mint félóra a kezdésig, mindkét gárda bőszen melegít, a hazaiak még nyújtanak, a vendégek már passzolgatnak. A Pick-bika pedig középen táncolgat. A kereteket nézve a Picknél - mint tudjuk - Källman és Gidai lábadozás miatt nincsenek a rosteren, de ott van Czina József, akire nagy szükség lehet a falban - jóllehet a portugálok nem annyira átlövőik, mint inkább villámléptű szélsőik, Portela és Solha miatt veszélyesek. 18.40: A legjobb négy mezőnye már alakul: a rendező jogán a német Füchse Berlin már ott van; a román Constanta a svéd Lugival szemben összesítésben négy góllal bizonyult jobbnak, ők is ott vannak a keddi sorsoláson; a francia házinegyeddöntőben a Montpellier a Nantes otthonában nyert egy góllal az első körben, hazai pályán abszolút esélyesként léphetnek pályára. És itt a Pick - Sporting párbaj, ahol kétségtelen: kétgólos hátránya ellenére a magyar csapat a favorit. 18.35: Adott tehát a feladat: át kell lépni a portugálokon, és történelmet ír a csapat! Már csak azért is fontos letenni valamit az asztalra a nemzetközi porondon, mert a BL_ben tegnap a Veszprém megírta a maga történelmét, a PSG-vel szemben bejutott a final fourba. Reméljük kedden izgulhatunk a Pickért is: ekkor lesz ugyanis a berlini, május 17-18-i négyes döntő sorsolása. 18.25: Odáig, ahol most áll, azaz a negyeddöntőig mind a Bajnokok Ligájában, mind az EHF Kupában 2-2 alkalommal jutott el a Pick. Az előbbiben 1997-ben és 2004-ben, ám előbb a Barcelona, utóbb pedig a német Magdeburg volt a végállomás. Az EHF Kupában, ahol most is harcol a csapat, s készül történelmet írni, 1995-ben a Poljot Cseljabinszk, 2001-ben a hispán Bidasoa Irun bizonyult végzetes ellenfélnek. 18.15: Hatalmas siker küszöbén a Pick Szeged, nézzünk hát egy kis történelmet! Ha ma nyernek Vadkertiék legalább három góllal, vagy maximum 28-26-ra - előbbi a valószínű - akkor bejutnak az EHF Kupa legjobb négy csapata közé, azaz az elődöntőbe. Ilyen messzire háromszor jutott el a szegedi kézilabda, amikor 1982-ben, 1984-ben és 1994-ben az EHF Kupagyőztesek Európa Kupájának elődöntőjében szerepelt a csapat. '82-ben az akkor még szovjet Minszk, '84-ben az akkor még jugoszláv Slogabosnaprevoz Doboj, '94-ben a spanyol Barcelona parancsolt megálljt. 1996-ban a City Kupában, azaz a negyedik számú sorozatban is elődöntőzött a Pick, akkor a német Hamelnnel szemben nem sikerült a finálét elérni. 18.10: Pályán a luzitánok is. 18.00: Sok szeretettel köszöntjük Olvasóinkat az újszegedi sportcsarnokból! A SZEGEDma már a helyszínen, egy-két Pick-játékos pedig már a pályán lenn melegít. Kezdés: 19.15!Beharangozónk itt olvasható!