Vízilabda: hazai vereséggel kezdte a tavaszt a Vízipóló Suli

2013. március 27., szerda

Az alapszakasz 11. fordulójával elkezdődtek a tavaszi küzdelmek az OB I/B osztályú férfi vízilabda bajnokságban. Megyénk érintett két csapata közül az “A” csoportban szereplő Szegedi Vízipóló suli csapatának nem sikerült a bravúr, amely a forduló előtt második helyen álló Honvéd-Pesterzsébet legyőzését jelenthette volna, míg a “B” csoportba besorolt Hódmezővásárhelyi VSC szabadnapos volt.

A Szegedi Sportuszodában bő egypercnyi játék után

Tóth-Korsós

előnyből, majd

Jávor

megúszás után lőtt találatával már két góllal vezetett a Honvéd-Pesterzsébet csapata. Ezt követően mindkét oldalon kimaradtak a lehetőségek, végül fél perccel a negyed vége előtt

Barna Tamás

akciógóljával szépíteni tudott a hazai gárda. A szegediek számára a második negyed is rosszul kezdődött, hiszen előbb Jávor értékesített egy büntetőt, majd

Marnitz

akciógólja következett (10. perc: 1-4).

Szabó Gábor

akcióból szépített ugyan, de Deme szintén akciógóllal megszerezte a fővárosiak ötödik találatát is (11. perc: 2-5). A színvonalat jól jellemezte, hogy a negyed hátralévő öt (!) percében már nem esett újabb gól. Szünet után

Tóth Dániel

góljával folytatódott a találkozó, erre szintén előnyből Cséplő válaszolt (18. perc: 3-6). Ezután ismét óriási gólcsend következett, majd a negyed utolsó másodperceiben

Makra Zsolt

szabaddobásból lőtt góljával még felcsillant a remény a hazaiak számára egy esetleges pontszerzésre. Ezt a reményt azonban a negyedik negyed elején Jávor, Tóth-Korsós és Marnitz találataival három perc alatt szétrombolták a vendégek (27. perc: 4-9). A találkozó utolsó előtti percében lőtt Török András és Barna Tamás gól csak szépségtapaszt jelenthetett már.

Vízilabda OB I/B 11. forduló:

Szegedi Vízipóló suli – Honvéd Pesterzsébet VKSE 6-9

(1-2, 1-3, 2-1, 2-3) Szeged, újszegedi sportuszoda. Vezette: Bujka, Tordai.

Papp V. – Nagy M., Zsigri, Szabó G. 1, Páll B., Nádasdi G., Török A. 1, Katona D., Nádasdi Z., Major L., Tóth D. 1, Makra Zs. 1, Barna T. 2.

Éles Vilmos.

Honvéd:

Csoma K. – Dene 1, Bozsics, Helembai. Tamás D., Bodor, Jávor D. 3, Gájer, Tóth-Korsós 2, Cséplő 1, Csapó B., Marnitz 2, Bagaméri, György D.

Edzők:

Szabó Gábor, Újházi Andor.

Gólok emberelőnyből:

11/2, ill. 6/2.

Gólok büntetőből:

1/0, ill. 1/1.

– , ill. Csapó B., Bagaméri. Az “A” csoport további eredményei: Kanizsa VSE – Hírös Sport Kecskemét 13-11, Ceglédi VSE – PSN-Pécsi VSK 16-9. A Bánki VSE szabadnapos volt.

Az “A” csoport állása:

1. Honvéd Pesterzsébet VKSE 10 6 2 2 20 2. Hírös Sport Kecskemét 9 6 2 1 20 3. Kanizsa VSE 8 6 0 2 18 4. Szegedi Vízipóló suli 8 4 2 2 14 5. Ceglédi VSE 10 4 0 6 12 6. PSN-Pécsi VSK 9 2 0 7 6 7. Bánki VSE 8 0 0 8 0

A 12. forduló párosítása:

Hírös Sport Kecskemét – Szegedi Vízipóló suli (március 29 16.00 Kecskeméti Uszoda), Ceglédi VSE – Bánki VSE, PSN-Pécsi VSK – Kanizsa VSE. A Honvéd Pesterzsébet VKSE csapata szabadnapos lesz.

A “B” csoport 11. fordulójának eredményei:

Érd-MAFC – Központi Sportiskola SE 8-12, Tatabányai Vízmű SE – Újpest VUSE 7-11, Angyalföldi SI-DSE – Miskolci VSI 16-14. A Hódmezővásárhelyi VSC szabadnapos volt.

A “B” csoport állása:

1. Központi Sportiskola SE 9 9 0 0 27 2. Újpest VUSE 10 7 0 3 21 3. Tatabányai Vízmű SE 8 6 0 2 18 4. Miskolci VSI 9 5 0 4 15 5. Angyalföldi SI-DSE 10 4 0 6 12 6. Hódmezővásárhelyi VSE 9 1 0 8 3 7. Érd-MAFC 9 0 0 9 0 A 12. forduló párosítása: Hódmezővásárhelyi VSC – Angyalföldi SI-DSE (március 30 14.00 Gyarmati Dezső uszoda), KSI SE – Tatabányai Vízmű SE, Miskolci VSI – Érd-MAFC. Az Újpest VUSE csapata szabadnapos lesz.