Vízilabda: újabb sikerével Világliga-döntős a Merész-csapat

2013. február 8., péntek

Az idegenbeli 12-9-es diadal után hazai medencében is nyert, méghozzá 13-11-re a magyar női vízilabda-válogatott a spanyolok nemzeti együttese ellen a Világliga európai selejtezősorozatának pénteki mérkőzésén. Sikerével Merész András együttese bejutott a Vl-döntőbe.

Az Eb-bronzérmes, olimpiai negyedik magyar együttes és a tavaly nyáron Londonban ötkarikás ezüstérmes - az elődöntőben éppen a Merész-gárdát legyűrő - spanyol csapat Kőér utcai találkozóján

Szücs Gabriella

hatásos bombával szerzett vezetést. A rivális egyenlítését követően

Keszthelyi Rita

volt eredményes.

Gangl Edina

2-1-nél büntetőt védett, míg az újabb spanyol ötméterest a kapufa hárította, viszont Keszthelyi újfent pontos volt, s a lövésre vállalkozó válogatott újonc

Gurisattai Gréta

sem hibázott (4-1). Az első szünet előtt emberelőnyből szépítettek a spanyolok 4-2-re.

Antal Dóra

megúszásgóljával rajtolt a második negyed (5-2), majd 5-3 után Keszthelyi ívelt a bal sarokba, Szücs pedig kapufás akciógóllal járult hozzá a négytalálatnyi előnyhöz (7-3). Aztán 7-4-re módosult az eredmény, majd Antal pattintásával lett 8-4 "ide". A negyedszer is megvillanó Keszthelyi növelte tovább a különbséget (9-4), de hogy ne dőljön el már a félidőben a meccs, még a nagyszünet előtt javítottak 9-5-re a spanyolok. A harmadik nyolc percben fórból került közelebb a rivális (9-6), de

Somhegyi Noémi

kapufás löketével, utána pedig a balkezes újonc

Horváth Brigitta

pattintott lövésével 11-6-ra elhúzott a hazai gárda. A 11-7-ről indult befejező játékrészben a spanyolok találtak be hamarabb, ráadásul két ízben is (11-9), mielőtt azonban szorosabbá vált volna a mérkőzés, Szücs messziről kilőtte a bal alsó sarkot (12-9). Még ennél is látványosabb volt Antal megoldása, aki nagyon messziről, pörgetett lövéssel vette be az ellenfél kapuját (13-9). A spanyolok erejéből a végére kiengedő házigazdákkal szemben még két gólra futotta ugyan, az összességében remek védekezéssel és jó támadójátékkal kirukkoló magyar válogatott azonban alapvetően magabiztosan győzött 13-11-re. Miután hét közben a spanyolok vendégként nyertek 12-7-re a görögök ellen, a helléneket pedig még korábban 10-8-ra verték Szücsék, a még hátralévő két csoportmeccstől - a március 13-i görög-magyartól és a március 16-i spanyol-görögtől - függetlenül Magyarország válogatottja már megnyerte csoportját, s biztos résztvevője a Világliga nyolccsapatos Szuperdöntőjének, amelyet július 3. és 9. között rendeznek meg Pekingben.

Női vízilabda Világliga, európai selejtező, A csoport:

Magyarország - Spanyolország 13-11 (4-2, 5-3, 2-2, 2-4)

A magyar góldobók:

Keszthelyi 4, Szücs 3, Antal 3, Gurisatti 1, Somhegyi 1, Horváth 1. Merész András:

"Túl a győzelmen külön öröm számomra, hogy két 16 évesünk is bemutatkozhatott a nagyválogatottban, ráadásul góllal. A védekezésünk rendben volt, a kapusunk nagyszerűen védett, emberhátrányban kitűnően játszottunk, s bár emberelőnyben már voltak hibák, a hullámvölgyet sikerült úgy leküzdeni, hogy két gólnál közelebb ne kerüljön az ellenfél. Utolsó, görögországi csoportmeccsünkre, miután már továbbjutottunk, lehet, hogy egyetlen felnőttjátékost se viszek, hanem az utánpótlásnak adok újabb lehetőséget, tovább tesztelem a fiatalokat, akik eredménykényszer nélkül játszhatnak."