Vízilabda: a görögöket is verte a Világligában a Merész-csapat

2013. január 27., vasárnap

A magyar női vízilabda-válogatott - a spanyolok felett szerdán aratott 12-9-es idegenbeli siker után - a görögök legjobbjait is legyőzte a Világliga csoportselejtezőinek második fordulójában, szombaton Egerben.

A 2012-es Európa-bajnoki bronzérmes, olimpiai negyedik magyar válogatott és az időközben felerészben szintén kicserélődött világbajnoki címvédő görög nemzeti együttes egri összecsapását a hazaiak kezdték jobban, s

Antal Dóra

, majd

Keszthelyi Rita

találataival 2-0-ra elhúztak. A vendégek azonban még az első negyedben kiegyenlítettek, sőt fordítottak is (2-3). A második játékrészben

Merész András

szövetségi kapitány kiválasztottjai villámgyorsan ledolgozták a hátrányukat

Tóth Ildikó

centergóljával (3-3), Keszthelyi eredményes büntetőjével pedig az előny is visszakerült a házigazdákhoz, s az ő a jobb felső sarokba pattintott előnygóljával nőtt tovább a különbség (5-3). A görögök szépítettek (5-4), s akár 5-5 is lehetett volna, ha nem hárít ragyogó mozdulattal ötméterest

Kasó Orsolya

. Csakhogy a magyar ötméteres is kimaradt - Antal célzott pontatlanul -, így a rivális a nagyszünet előtt megint utolérte a vendéglátókat (5-5). A pihenő előtt aztán a Szentest erősítő

Miskolczi Kitti

büntetője 6-5-ös magyar vezetést ért. A harmadik negyedben gyorsan 6-6-ra módosult az állás, sőt miközben a magyar helyzetek kimaradtak, a görögök a vezetést is megszerezték. Ám nem sokáig tartott a görög öröm: az addigi leglátványosabb akció végén

Takács Orsolya

vette be az ellenfél kapuját, mi több: a roppant erőszakos balkezes center,

Bujka Barbara

is eredményes tudott lenni (8-7). Az utolsó játékrészt érdemben Bujka vezette be, aki - kölcsönösen eltékozolt lehetőségek után - pazar mozdulattal továbbította a labdát a hálóba, majd Keszthelyi negyedik góljával 10-7-re ellépett a hazai együttes. Innen pedig már nem volt visszaút a görögök számára, nyert végül 10-8-ra, s így százszázalékos a csoportselejtező félidejében a magyar válogatott. A sorozat folytatásaként a magyar együttes a spanyolokat fogadja február 8-án Budapesten. A trióból a legjobb kettő jut tovább az úgynevezett Szuperdöntőbe, amelyet Pekingben rendeznek meg június 3. és 9. között a selejtezők legeredményesebb nyolc válogatottjának részvételével.