Kézilabda: tét nélküli mérkőzésen vereség az oroszoktól

2012. december 13., csütörtök

A már biztos elődöntős magyar női kézilabda-válogatott tét nélküli mérkőzésen 31-25-re kikapott csütörtökön az orosz csapattól a szerbiai Európa-bajnokság középdöntőjének zárómérkőzésén.

Karl Erik Böhn

szövetségi kapitány ezúttal főleg azokat szerepeltette, akik eddig kevesebb játéklehetőséget kaptak eddig. A magyarok szombaton, Belgrádban az olimpiai és világbajnok, címvédő norvégokkal játszanak a fináléba kerülésért. Az eltiltását letöltő

Tomori

góljaival és

Herr

védéseivel kezdődött a tét nélküli mérkőzés, majd felébredtek az oroszok, s - három kihagyott büntetőt követően - a 11. percben fordítottak. A magyarok védekezése nem volt megfelelő, így a rivális folyamatosan elhúzott, a 27. percben már 13-7-re vezetett. A szünet előtt

Rédei-Soós

és a csereként beszállt

Görbicz

vezérletével sikerült sorozatban négyszer is betalálni, s így faragni a hátrányon. A második félidő három orosz találattal kezdődött, és amikor a 40. percben 21-14-re módosult az állás, Böhn időt kért. Triscsuk kiállítása alatt ugyanakkor tovább nőtt a különbség. A hajrában aztán az oroszok előnye apadni kezdett - így veszélybe került a harmadik helyük a csoportban -, a kapitányuk pedig megpróbálta rendezni a sorokat. Ennek eredményeként az utolsó percekben ismét fegyelmezetten játszott együttese, és végül a hatgólos sikerrel elérte, hogy szombaton az ötödik helyért játszhasson.

Kézilabda középdöntő, 3. forduló:

Oroszország-Magyarország 31-25 (13-11)

Újvidék, 2000 néző, V: Crnojevic, Kostecki Radic (horvátok)

Magyarország:

Herr - Bódi 3, Rédei-Soós 5, Szabó 1, Tomori 2/1, Bulath 3, Kovacsics 5, cserék: Klivinyi 2, Görbicz 3/2, Triscsuk 1/1

Az orosz góldobók:

Ilina 7/3, Kuznyecova 6, Csernojvanyenko 4/2, Szen 3/1, Posztnova 3, Jarceva 3, Avdekova 2, Sztyepanova 2, Punko 1

Korábban:

Németország-Románia 25-23 (16-9) Montenegró-Spanyolország 27-23 (13-16)

A végeredmény:

1. Montenegró 8 pont

2. Magyarország 6

3. Oroszország 5 (130-127) 4. Németország 5 (119-116) 5. Románia 3 6. Spanyolország 3 Megjegyzés: az oroszok és a németek között - mivel egymás ellen döntetlent játszottak, és összesített gólkülönbségük is egyenlő - a több lőtt gól döntött, a románok és a spanyolok között pedig az egymás elleni eredmény (31-26).

I. csoport (Belgrád):

Dánia-Norvégia 35-33 (15-17) korábban: Szerbia-Franciaország 18-17 (10-6) Svédország-Csehország 35-26 (14-14) A végeredmény: 1. Norvégia 8 2. Szerbia 7 3. Dánia 6 4. Svédország 5 5. Franciaország 4 6. Csehország 0

A további program:

szombat (Belgrád): az 5. helyért: Dánia-Oroszország 12.00 elődöntők (14.30 és 17.00): Magyarország-Norvégia Montenegró-Szerbia vasárnap (Belgrád): a 3. helyért 14.30 döntő 17.00