Vízilabda: hibátlan Universitas-tavasz

2012. március 17., szombat

Újabb két győzelmet aratott a női vízilabda OB I alapszakasza alsóházának utolsó fordulójában a Szegedi Vízmű Taylor&Nash Universitas együttese a fővárosban.

Lejátszotta utolsó két mérkőzését is az alapszakasz alsóházában a Szegedi Vízmű Taylor&Nash Universitas női vízilabdacsapata, s az eddigi tornarendszerű fordulókhoz hasonlóan ismét két győzelmet ünnepelhetnek Dalmády Szandráék. A szegedi lányok első mérkőzésükön a házigazda Héraklész utánpótlásválogatottal mérkőztek meg, s egy számtalan hibával és pontatlansággal tarkított, gólszegény első negyed, majd kétszeri Héraklész-vezetés után szinte állva hagyták ifjú ellenfeleiket 7-3-as vendég előnnyel fordulva a második félidőre. A harmadik játékrész égén tovább nőtt az előny, s az ismét kiegyenlítetten zajló záró negyed végén 14-8-as Universitas-győzelmet mutatott a Hajós-uszoda eredményjelzője. Mindössze félórát pihenhettek

Lakó Gábor

tanítványai, máris a Honvéd ellen kellett ismét bizonyítaniuk. A fővárosiak hamar elhúztak 2-0-ra, ám ezt

Dalmády Petra

két találata még az első szünet előtt kiegyenlítette, majd átvette a kezdeményezést a Tisza-parti alakulat. A nagyszünet után már négygólosra nőtt a Lakó-csapat előnye (8-4, 9-5), ám a kissé paprikás hangulatúra sikeredett mérkőzés utolsó negyedének közepére felállt a padlóról a Honvéd. Eddigre a hazaiaktól reklamálásért cserével végleg kiszórták

Kotsidou Nikolettát

, az Universitastól pedig Dalmády Petrát, illetve korábban

Tóth Petra

is kipontozódott. Az utolsó öt percre ismét nyílttá vált a küzdelem, még egyszer egyenlíteni tudott a fővárosi csapat, ám

Árkosy Lilla

két találata végül eldöntötte a mérkőzést az Universitas javára, s 12-10-es szegedi diadal született. Az alapszakasz befejeztével az alsóház is rájátszással folytatódik, ugyanolyan rendszerben ahogy a tavaszon zajlott, azaz mindegyik csapat rendez egy-egy tornarendszerű fordulót, s a végső sorrend dönti el az 5-7. hely sorsát. Az alsóházi rájátszás (5-7. helyért) időpontjai: április 28., május 19. és 26. ezek közül az utóbbi lesz a szegedi forduló. A több mint egy hónapos szünet azonban nem telik el játék nélkül, az Universitas pólóshölgyei jövő hétvégén a Honvéddal edzenek Szegeden, akiknek - várhatóan élvonalbeli játékosokkal is megerősített - OB I/B-s csapata az SZTE EHÖK SE együttesének rendezésében zajló fordulóra érkezik a másodosztályú kiírásban.

Női vízilabda OB I alapszakasz alsóház (5-7. helyért) 10. forduló:

Héraklész utánpótlás-válogatott - Szegedi Vízmű Taylor&Nash Universitas 8-14 (1-1, 2-6, 2-4, 3-3)

Budapest, Hajós Alfréd Sportuszoda, 100 néző. Vezette: Hangay, Mucskai.

Héraklész:

Barna – Hajor, GURISATTI 3, Ziegler, Kárteszi, Bálint, Horváth B.

Kuna, Mészáros 1, Adamik, Kiss C. 1, Kumi 2, Kökény 1.

Áts Bertalan.

Universitas:

BÜK – Lengyel Dor., DALMÁDY P. 4, DALMÁDY SZ. 3, Miklós 2, Tóth P. 2, Lengyel Dom. 2.

Szikora (kapus), Árkosy, Farkas, Korényi 1, Lengyel A., Vavrek.

Lakó Gábor.

Gól – emberelőnyből:

13/3, ill. 5/2.

Ötméteresből:

1/1, ill. 2/2.

Árkosy (31'), Korényi (32')

Honvéd ELTE POLO - Szegedi Vízmű Taylor&Nash Universitas 10-12 (2-2, 2-4, 2-3, 4-3)

Budapest, Hajós Alfréd Sportuszoda, 100 néző. Vezette: Mucskai, Tordai.

BÜK – Lengyel Dor., DALMÁDY P. 3, Dalmády Sz. 2, Miklós, Tóth P., Lengyel Dom.

ÁRKOSY 3, KORÉNYI 4, Lengyel A.

Lakó Gábor.

Honvéd:

Kiss A. - KOTSIDOU 2, Kövesdi 2, Garda 1, Leimeter, Szapuová, DOMBRÁDI 3.

Tomaszewski, Kerekes, Ráduly 2.

Rottler Antal.

Gól - emberelőnyből:

11/3, ill. 11/4.

3/3, ill. 1/1.

Ráduly (23'), Kotsidou (25' - cserével végleg), Kövesdi (31'), ill. Tóth P. (21'), Dalmády Sz. (27' - cserével végleg), Lengyel Dom. (27'). Lakó Gábor: "A Héraklész elleni győzelmet követően a Honvéddal amolyan mini-rangadót vívtunk, akik alaposan felszívták magukat ellenünk. Az igazsághoz hozzá tartozik az is, hogy a fárasztó utazást követően mindössze félórát pihenhettünk a két meccsünk között, így kicsit szorosabb lett az eredmény mint korábban. Paprikás mérkőzést vívtunk, de kellenek az ilyen stresszes mérkőzések is, ezekből is tudunk tanulni."