Női futsal: nem bírt az ELTE-vel a SZAK + FOTÓK

2012. március 18., vasárnap

Az osztályozós hely elkerüléséért vívott harcban létfontosságú mérkőzést vívott szombaton a SZAK-Boszorkányok NB I-es női futsalcsapata az ELTE ellen.

A tétnek megfelelően letámadta ellenfelét a SZAK, s ennek

Németh Zsófia

góljának formájában hamar meg is lett az eredménye, a fiatal Boszorkány egy a kapusról kipattanó labdát helyezett könnyedén a kapuba (1-0). A játékot végig uralta a hazai csapat az első félidő során, csak momentumokra tudott kiszabadulni a szorításból az ELTE - viszont nem akármilyen eredményességgel. Dacára a nyomasztó szegedi mezőnyfölénynek, számos kontraakciót vezettek a vendégek, s rendre ki tudtak egyenlíteni, előbb

Galgócz Edina

életerős lökete nyitotta a második félidőt, majd Zimányi Kovács lövését kellett védenie Szabó kapusnak. Ezt követően Németh Zsófia belőtt labdájába

Baksa Katalin

ért bele és szerezte vissza a vezetést - amit

Molnár Zsófia

jól eltalált távoli lövése egalizált azonnal (4-4). A félidő derekán aztán először a mérkőzésen a vendégek kerültek előnybe, miután Szlávi Anna Csikar-szögből kapura tett labdáját Németh kapus ugyan kivédte, de az érkező Molnár Zsófia végül bekotorta a labdát (4-5). Rövidesen átállt vészkapusra a hazai csapat,

Szalai Ágnes

öltött megkülönböztető mezt, s kétszer ugyan szerencséjük volt labdavesztéskor, harmadszor azonban már betaláltak félpályán túlról a vendégek Galgóczi révén (4-6). A hátralévő időben folyamatosan létszámfölényben támadtak a Boszorkányok, ám nem sikerült feltörniük a tartalékos vendégek fegyelmezett védelmét, így az eredmény már nem változott, 6-4-re a fővárosi egyetemisták diadalmaskodtak. E vereségével

Cserenkó Szabolcs

együttese nagyon nehéz helyzetbe került, hiszen egy hét múlva, az alapszakasz utolsó fordulójában, a bajnoki címre is esélyes Tolna otthonában kellene begyűjteni a három pontot, hogy a csapat elkerülje az osztályozót.

Női futsal NB I 17. forduló:

SZAK-Boszorkányok - ELTE SE 4-6 (3-3)

Szeged-Kiskundorozsma, Ács Géza Tornaterem, 50 néző. Vezette: Kovács P., Borbás, Orosz.

SZAK:

Németh Zsa. - Szalai, Németh Zsó., Baksa, Zimányi Kovács.

Hódi, Lipták, Pirót.

Cserenkó Szabolcs.

ELTE:

Szabó A. - Kiss K., Juhász, Galgócz, Molnár Zs.

Szöllősi, Szlávi.

Németh Zsó. (3'), Lipták (9'), Zimányi Kovács (16'), Baksa (21'), ill. Szlávi (6'), Kiss K. (15', 18'), Molnár Zs. (22', 28'), Galgócz (36').

Galgócz (10'), Molnár Zs. (28'). Cserenkó Szabolcs:

"Az első félidőben elég heroikus volt a küzdelem, rúgtunk egyet, ők rúgtak egyet, mindig vissza tudott jönni az ELTE. A második játékrészben nem éreztem azt a tüzet, azt a lelkesedést a lányokban, ami Kiskunfélegyházán jellemezte a második félidőnket. Az ellenfél motiváltabb volt nálunk, ezzel tudtak fölénk kerekedni. Az utolsó fordulóban Tolnán nagyon nehéz dolgunk lesz, ott kellene megszereznünk azt a győzelmet, amit most nem sikerült, azért, hogy elkerüljük az osztályozót."