Atlétika: Répássy Hanna - 60 métertől 600 méterig

2011. október 13., csütörtök
Sorozatunkban Menyhárt Zoltán, a Titán Triatlon Club atlétaedzője mutatja be az egyesület legtehetségesebb ifjú sportolóit, ezúttal Répássy Hannát. Szinte pontosan egy év telt el, hogy Hanna csatlakozott Titán Triatlon Club atlétáihoz egy őszi gyermekverseny után. Az akkor még 9 éves kislány gyorsan beilleszkedett és megkezdte a rendszeres edzéseket. 2010 végén három versenyen állt rajtoz, de ezek inkább a felmérés érdekében voltak. Idén januártól Hanna a gyermekkorcsoport legfiatalabb évfolyamában a 10 éveseknél versenyzett, ahol a kiváló eredményeket ért el. A fővárosi fedettpályás sprintversenyeken ezüst, míg megyénk versenyein aranyérmeket nyert. Tavasszal a diákolimpiai versenyeken rendre dobogós volt, és közben május 6-án Békéscsabán 600 méteren 1’52,4 eredményt ért el, ami ebben az évfolyamban igen kimagaslónak mondható. Ekkor az ő neve is felmerült Bencsik Pálnál, aki a varsói csapatot állította össze, de Hanna még ezen a versenyen (1998–2000) nem állhatott rajthoz. Június elején a Ki a leg… Gyermekbajnokságon 9,02 másodperccel 6. lett a két évvel idősebbek között, míg a selejtező körben 8,94-et futott. Ez volt az első komolyabb eredménye, majd 800 méteren 2’45-öt futott Budapesten. Meghívást kapott edzőtársaival a BHSE nemzetközi gyermekviadalának 60 méteres versenyére, ahol 8,83-mal (gépi mérés) új egyéni csúcsot futott. Az augusztus eleji edzőtábor után hazai és nemzetközi versenyek következtek. Szeptember közepén jött az első igazán fontos megmérettetés, ahol az egy évvel idősebbek között állt rajthoz 60 és 600 méteren. Az European Kids Athletics Games brnói versenyén Hanna a selejtező körben 8,91-es eredményt ért el, majd a döntőben 8,72 másodperces egyéni csúccsal győzött a 11 évesek között. Ebben a versenyszámban 88-an álltak rajthoz és a helyi szpíker csak egyszerűen "Rakettának" nevezte el az ifjú Titánt. Délután már nem volt nagy jelentősége gyorsaságának, mivel 600 méteren az idősebb lányok már a rajt pillanatában összepréselték Hannát, de még így is a 64 indulóból elért 10. helyezés remek teljesítménynek mondható, ha figyelembe vesszük, hogy ő egy évvel fiatalabb volt a többieknél. Két héttel később az utolsó pillanatban döntött úgy a szakosztály, hogy az idei Gyermek Csapatbajnokság keretén belül indít egy leány B csapatot, ahol Hanna futotta a 60 métert. Ezen az országos megmérettetésen a hatodik leggyorsabb lábú leány lett a két évvel idősebbek között, egy kiváló 8,84-es eredménnyel. Hanna, ugyanúgy mint a már korábban bemutatott Vas Evelin, rajthoz állt szeptember 23-án Szegeden, a Lépd át az időhatárokat elnevezésű versenyen, ahol gépi időmérés volt: az időelőfutamban 9,15-öt, majd a döntőben 9,13-at ért el hazai pályán, amellyel megnyerte korcsoportja versenyét. A trénere vezette csoportcsúcsok táblázatban minden futószámban átírta az eredményeket a 10 évesek között. A nála két évvel idősebbek sok segítséget nyújtanak neki, így fejlődése folyamatos lehet, amennyiben Hanna szorgalma nem csökken. Következő alkalommal a 12 éves Horváth Lucával ismerkedünk meg, aki idén 60 méteren 8,54 másodpercet, míg távolugrásban 468 cm-t ért el.