Labdarúgás: Brinszkyvel először nyert a Dorozsma

2011. szeptember 25., vasárnap

A megyei I. osztályú bajnokság hetedik fordulójában a HFC II. vendégeként lépett pályára a hétvégén a dorozsmai gárda.

Brinszky Adrián

játékos-edző semmit nem bízott a véletlenre, hiszen a lehető legerősebb kerettel érkeztek Vásárhelyre, ahonnan egygólos vendégvezetéssel zárult első félidő után 3-0-s győzelmet aratva el is hozták a három pontot.

Labdarúgó megyei I. osztály, 7. forduló:

Hódmezővásárhelyi FC II. - Kiskundorozsmai ESK 0-3 (0-1)

Hódmezővásárhely, 150 néző. Vezette: Bodac

HFC II.:

Vígh - Jesenszki, Bokor, Prágai, Brizik-Bodrogi I. - Soós Z. Bálint D. (Juhász II. S.) - Koncz K., Vaits V. (Orovecz R.), Horváth M. - Krasznics (Major L.).

Dezső Ferenc

Kiskundorozsma:

Korom - Simon Sz., Mórocz, Kreizler, Keller J. - Szélpál A., Zámbori, Takács A. (Vágó A.), Takács G. (Kazi L.) - Brinszky, Völgyi R. (Horváth P.).

Játékos-edző:

Brinszky Adrián.

Góllövők:

Horváth P. (2) és Völgyi R.

Jók:

Vígh, Jesenszki, Brizik-Bodrogi, ill. Mórocz, Keller J., Zámbori, Brinszky.

A mérkőzés krónikája:

4. perc:

A hazaiak középpályása, Soós Zoltán kap remek átadást a vendégek 16-osa előtt, de rosszul veszi át a labdát, így oda a helyzet.

8. perc:

Brinszky szögletét Mórocz fejeli kapura, de a labda középre megy, így Vígh kapus könnyen hárít.

12. perc:

Vezet a Dorozsma. A hazai védők elméláznak, a labda Völgyi Roland elé kerül, aki köszöni szépen, és laposan a kapu bal oldalába lő (0-1).

25. perc:

Langyosan folydogál a meccs. A vendégek nem erőltetik túlzottan a támadásokat, a fiatal hazai csapat pedig nem tud mit kezdeni a stabil vendégvédelemmel.

35. perc:

Majdnem ráfizet a Brinszky legénység, remek hazai támadás után az előrehúzódó Bálint Dávid lövését Korom lábbal védi.

36. perc:

Megvillannak a vendégek is, Brinszky kerül helyzetbe, de lövésébe Jesenszki az utolsó pillanatban bele tud lépni.

48. perc:

Zámbori távoli lövését védi Vígh.

60. perc:

Völgyit Horváth Péter váltja, ami döntően befolyásolja a folytatást.

62. perc:

Horváth emelése a felső kapufáról pattan a mezőnybe.

73. perc:

A 17 éves Vígh kapus egyetlen hibáját könyörtelenül megbünteti az egykori válogatott támadó. Bal oldali beívelésre mozdul ki a kapus, de Horváth Péter a fiatal portást megelőzve fejel az üresen maradt kapuba (0-2).

77. perc:

Jön a kegyelemdöfés. Horváth P. fordul le védőjéről, és a kimozduló Vígh mellett a jobb alsóba gurít (0-3).

78. perc:

A szépítés sem jön össze a hazaiaknak, Orovecz R. előtt adódik lehetőség, de éles szögből Korom kezébe gurít.