Kajak-kenu: arany, ezüst, bronz a maratoni Eb-n

2011. július 22., péntek

Minden színű éremből nyert egyet a magyar válogatott a franciaországi maratoni Európa-bajnokság pénteki versenynapján - tájékoztat az MKKSZ hírlevele.

Három éremmel zárta a pénteki versenynapot a magyar válogatott a franciaországi Saint Jean de Losne-ban zajló maratoni Európa-bajnokságon. Az ifjúsági és az U23-as korosztályban az egyesek szerepeltek a programban. A legjobb eredményeket az ifjúsági korú kajakos lányok érték el. Négy kört, vagyis 17,2 kilométert kellett teljesíteniük,

Kiszli Vanda

az első,

Czéllai-Vörös Zsófia

pedig a harmadik helyen ért célba, ők szerezték tehát a magyar csapatnak az arany-, illetve a bronzérmet pénteken. "Az élbollyal indultak el mindketten, sőt, az első kiszállásnál el is szöktek a mezőnytől. Utána nem tudta tartani Vanda tempóját Zsófi. Vanda végül magabiztosan győzött, Zsófit pedig utolérték a többiek és nagy csatában a bronz jutott neki" – mesélte

Mórocz István

, a helyszínen lévő magyar edzők egyike. Az ezüstérem

Havas Balázs Gábor

nevéhez fűződik, aki az ifjúsági fiúk 5 körös (21,5 km) versenyében lett második. Ugyanebben a számban

Petró Ádám

a nyolcadik helyet szerezte meg. "Óriási meccs volt az aranyért. Egy norvég fiúval mentek még az utolsó egyenesben is, aki végül a cél előtt 100 méterrel tudott ellépni. 14 másodperc döntött a végén! Az U23-as lányok is megérdemlik a dicséretet.

Horváth Lilla

sokáig érmes pozícióban kajakozott, alig maradt le a dobogóról.

Horváth Timi

is szépen ment, ő húzta az üldözőbolyt, a végére emiatt elfáradt. Nagyon kemény mezőny gyűlt össze az U23-as kajakos fiúk között. 22-en álltak rajthoz,

Rauscher Máté

Ceiner Benjamin

9. és 10. helye nem nevezhető csalódásnak, talán az U23-as kenusoktól várhattunk jobbat – folytatta Mórocz István.