Labdarúgás: Káity-duplával győzött az IKV Alsóváros

2011. május 1., vasárnap

Fordulatos mérkőzésen tartotta otthon a három pontot Kiss Ferenc gárdája a Pusztamérgessel szemben a megyei III. osztály 27. fordulójában.

Az ugyancsak a középmezőnyhöz tartozó Pusztamérgest látta vendégül a nyolcadik IKV Alsóváros gárdája a labdarúgó megyei III. osztályban szombaton. Az első félidő hazai fölénnyel és több kimaradt helyzettel telt el, de csak sovány, egygólos előnyt sikerült kiharcolnia

Kiss Ferenc

együttesének. A második félidőre a vendégek feljavultak, kétszer is egyenlítettek, ám a hajrában a 48 éves

Káity István

pazar találata a három pontot jelentette az Alsóvárosnak. Ezzel a sikerével az IKV 37 ponttal továbbra is a tabella 8. helyét foglalja el. A szegediekre a következő játéknapon kőkemény összecsapás vár: május 8-án (vasárnap) 17 órakor a harmadik Domaszék otthonában vendégszerepelnek.

A megyei III. osztály 27. fordulójában:

IKV Alsóváros SE – Pusztamérges FC 3-2 (1-0).

Szeged, Szabadság tér, 100 néző, vezette: Juhász M. (Bárkányi).

IKV Alsóváros:

Farkas I. – Csúcs Á., Kéri, Takács P., Török J. – Pipicz (Bondár 46'), Tóth G., Szentágotai, Szepesi (Farkas K. 60') – Farkas M., Martonosi A. (Káity 55'). Edző: Kiss Ferenc.

Pusztamérges:

Szekeres J. – Szekeres T. (Preszner 25'), Farkas J., Makra, Kónya, Barna G., Kisfaludi (Talpai 67'), Zahorán, Sári, Kővári, Baji (Kispál I. 46'). Edző: Badényi János.

Gólszerző:

Káity 2 (56', 86'), Farkas M. (44'), illetve Kispál I. (53'), Zahorán (63')

Takács P., Török J., Farkas K.

A meccs krónikája:

44. perc: Csúcs Á. jobb oldalról középre lőtt beadását Farkas M. védőjéről lefordulva, a büntetőpont tájékáról a bal alsó sarokba küldte; 1-0. 53. perc: A hazai védők között Kispál I. 14 méterről lőtt a kapuba; 1-1. 56. perc: Csúcs Á. jobb oldali beadását Káity 14 méterről a kapu bal oldalába küldte; 2-1. 63. perc: Szöglet utáni kavarodást kihasználva Zahorán közelről bombázott Farkas I. kapujába; 2-2. 86. perc: Tóth G. középről a bal oldalon üresen maradt Káitynak adott pontos labdát, és a csatár 16 méterről szép mozdulattal emelt a hálóba, 3-2.