Vízilabda: jobban bírta a végét az Újváros (FRISSÍTVE) + HANG, FOTÓK

2011. március 2., szerda
Nem tudott visszavágni az Universitas az eddigi vereségekért a Dunaújvárosi Főiskola együttesének. Drávucz Ritáék tartották a lépést Primászékkal, vezettek is, de elfáradt a csapat a végére, a vendégek jobban bírták fizikailag és koncentrációval. A találkozót online közvetítettük. Inkább a kísérletezés és az erőnlét javítása céljával szállt vízbe az Universitas Szeged női vízilabdacsapata a Dunaújváros ellen rangadón, jóllehet sporttörténeti sikerre, a főiskolások első legyőzésére is készültek Godova Gábor tanítványai. Nos a kísérletezgetés hamar teret is kapott, ugyanis azután, hogy Primász Ágnes megszerezte a vezetést a vendégeknek, Keszthelyi Rita harcolt ki büntetőt, és növelte kettőre a dunaújvárosi gólok számát, Tóth Ildikó ugyan szépített, azonban Dalmády Petra, aki az ötösnél is vétkes volt, hamar ismét a kiállítás sorsára jutott. Kényszerű cseréje Lengyel Dominika behozatalával járt aki meg is hálálta a bizalmat és egyenlített. Meglódultak ezután a vendégek, és csak a nagyobbik Dalmády-lány, Szandra szépségdíjas gólja miatt nem fordultak mínusz kettővel a szegedi pólós hölgyek (3-5). A folytatásban aztán Lengyel Dominika és Tóth Ildikó révén hamar egyenlített a hazai csapat, majd Drávucz Rita okos fórgóljával sikerült átvenni a vezetést a bajnoktól. Igaz csak rövid időre, hiszen Poszkoli Rita pillanatokon belül egyenlítettek a dunamentiek (6-6). A félidei döntetlenben nagy szerepe volt a csapat hálóőrének Bük Zsanettnek, aki fantasztikus védéseket mutatott be már az első félidőben is - tegyük hozzá: Kasó Orsolya sem sokkal maradt el tőle. A harmadik negyed fegyelmezettebb hazai védekezést és kevés gólt, de újjáéledő szegedi előnyt hozott. Poszkoli újabb találata után ugyan vezettek a vendégek, azonban Lengyel Dominika és az egyébként az egész meccsen nehezen megjátszható Tóth Ildikó révén hazatért Szegedre az előny (8-7). A három negyednyi fokozott igénybevétel sokat kivett azonban a lányokból, így dunaújvárosi gólparádéval zárult a mérkőzés, az utolsó negyedben Keszthelyi kétszer, Menczinger Kata Dalmády Szandra kezén megpattant lövése révén egyszer, és Primász kísérlete után szintén egyszer talált be az újvárosi együttes, így kialakítva a 8-11-es végeredményt. A visszavágásra tehát még egyelőre várni kell. Vereségével a Szeged továbbra is harmadik 13, győzelmével a Dunaújváros továbbra is második 15 ponttal (az Eger óvása miatt újrajátsszák a két együttes dunaújvárosi meccsét - lásd lejjebb!), a 19 pontos Szentes mögött. Lassan mintha kirajzolódna a legjobb négy pozíciója, de amíg az egriek nem pótolják hiányzó meccseiket, nincs értelme számolgatásokba bonyolódni. A góllövőlistán Drávucz Rita 54 találattal a harmadik, Dalmády Petra 44-gyel a negyedik, míg Tóth Ildikó (aki 33 góllal vezeti az akciógólok listáját) 41-gyel holtversenyben a hetedik. Figyelemre méltó, hogy az első tízben három szegedi is van. A nap másik mérkőzésén hengerelt a Rapallo elleni LEN-kupa elődöntőre készülő Szentes és 10-0-ás vezetés után 12-2-re lépte le az egri nőket. Kapcsolódó hír, hogy az Eger megóvta közelmúltbeli dunaújvárosi mérkőzését, melyen 10-9-re kikapott Mihók Attila együttesétől. Az óvás oka az, hogy Bene Kingát egy fejsérülést, majd a vérzést tartósan elállító orvosi beavatkozást követően nem engedték vissza a játékvezetők a medencébe. A szövetség helyt adott a reklamációnak és újrajátszást rendelt el. A Dunaújvárosnak két napja van fellebbezni a döntés ellen. Az Universitas legközelebb, egyben utolsó középszakaszbeli találkozóján március 5-én, szombaton, 15.30-tól a Szőnyi úti BVSC uszodában száll a habok közé, a 0 ponttal sereghajtó zuglóiak elleni kötelező győzelemért.

Női vízilabda OB I középszakasz 8. forduló:

Universitas Szeged - Dunaújvárosi Főiskola 8-11 (3-5, 3-1, 2-1, 0-4) Szeged, újszegedi sportuszoda, 100 néző. Vezette: Horváth Cs., Horváth M. Universitas Szeged: BÜK - Drávucz 1, Hegedűs, Tóth P., Dalmády P, Dalmády Sz. 1, TÓTH I. 3. Csere: LENGYEL DOMINIKA 3, Árkosy, Miklós, Lengyel Dorottya, Farkas. Vezetőedző: Godova Gábor. Dunaújváros: KASÓ - KESZTHELYI 4, Berta, POSZKOLI 3, Menczinger 1, Huszka, Primász 2. Csere: Kovács D. 1, Zsámbok, Ács, Kotsidou, Polák. Vezetőedző: Mihók Attila. Gól - emberelőnyből: 11/3, ill. 10/4. Ötméteresből: -/-, ill. 1/1. Kipontozódott: Menczinger (30').
Godova Gábor, az Universitas mestere így értékeli a találkozót:"Három negyeden keresztül egyenrangú ellenfelei voltunk a Dunaújvárosnak, de a végére elfáradtunk. El kell ismerni, hogy egyelőre ennyivel még jobbak nálunk."
A három gólos Tóth Ildikó így látta a találkozót "belülről":"Izgalmas mérkőzés volt, úgy érzem jól helytálltunk. Nem így készültünk, az erőtartalékolás és a technikai gyakorlás volt a cél, hiszen a rájátszásra készülünk. Szerintem nagyon jó játékot mutattunk, de az utolsó negyedben a védelmünk sajnos megingott és ezért kaptunk ki, s az újvárosiak fizikálisan jobban bírták a végét."