Vízilabda: nagy csatában Beton-győzelem + HANG, FOTÓK

2011. március 12., szombat
Izgalmas vízi csatában győzte le a Ferencváros együttesét a Szeged Beton a férfi OB I 22. fordulójának szombat esti találkozóján. A vendégek sokáig vezettek, de végül jobban bírta idegekkel a Beton és győzni tudott. Valódi vízilabda-rangadóhoz méltón kezdődött a találkozó, mintegy 300 szurkoló buzdítása közepette. A buzdítás dacára a Fradi szerzett vezetést, a Beton egy félidőn keresztül futott az eredmény után, a vezetést nem sikerült megszerezni. A vendégek előnyszerzésében komoly szerepe volt, hogy két büntetőt is megítéltek javukra a játékvezetők, melyeket Czigány Károly mindkét alkalommal magabiztosan értékesített. A hazaiakat Somogyi Balázs vitte a hátán az első félidőben. Molnár Tamásnak nehezen jött össze a gól, próbálkozott csavarással, egy alakalommal pedig tisztán kapott labdát centerben, ám Mitrovics bravúrosan védte közeli, jobb alsó sarokba irányzott lövését. A csapat gólkirályjelöltje végül a második negyed végén, 5-3-as vendégvezetésnél talált a hálóba. Fordulás után feljavult a Beton játéka, a légiósok Joseph Kayes és Aaron Younger megfordították a találkozó menetét (7-6). A záró játékrészben Molnár révén már 8-6-ra is vezetett Kásás Zoltán legénysége, majd Aljosa Kunac fórból szerzett gólját követően Somogyi vette vissza a kétgólos előnyt (9-7). Az utolsó két perchez érkezve biztosnak tűnt, hogy megvan a meccs, ám Varga I. Zsolt és a végig remekül játszó Szeles György találatai az utolsó félpercre váratlanul izgalmassá tették a végét. Szerencsére jött Younger és 25 másodperccel a vége előtt győztes gólt szerzett, így a Beton megismételve az őszi győzelmet itthon tartotta a három bajnoki pontot. Mindkét csapat gyatrán használta ki fórjait, az első félidőben különösen, a bravúrosan védő vendég kapus pedig sokáig egymaga tartotta a Fradi előnyét. A fővárosiaknál rövid volt a kispad, ráadásul a másik Varga fivér, Tamás nélkül kellett felvenniük a küzdelmet a jelenlegi harmadik helyezett hazai csapattal, s ezt két negyeden keresztül remekül meg is oldották. A második félidőben meg tudott újulni a Beton, s bár fegyelmezetlenségek és hibák továbbra is adódtak, végül ki tudták vívni a győzelmet Juhász Zsolték. A forduló másik rangadóján 0-3-ról fordítva győzte le a Honvéd együttesét a Vasas hazai környezetben 7-5-re. A Beton számára a vendégek győzelme előnyösebb lett volna, hiszen utolérték volna az angyalföldieket. Molnár Tamás két góljával valamelyest faragott hátrányából a Komjádiban cserével végleg kiállított, gólt nem szerző Szívós Mártonnal szemben, háromszoros olimpiai bajnokunk 59 találattal áll a Honvéd-játékos 66-ja mögött, továbbra is a második helyen. A következő fordulóban épp a Kőér utcába utaznak Török Béláék egy újabb rangadóra, egy újabb nehéz csatát megvívni.

Férfi vízilabda OB I 22. forduló:

Szeged Beton - FTC-Fisher Klíma 10-9 (1-2, 3-3, 3-1, 3-3) Szeged, újszegedi sportuszoda, 300 néző. Vezette: Kun Gy., Székely B. Szeged Beton: Baksa - Kiss Cs., JUHÁSZ, YOUNGER 2, KAYES 2, MOLNÁR T. 2, Török. Csere: SOMOGYI 3, Vindisch 1, Varga P., Busila. Vezetőedző: Kásás Zoltán. FTC: MITROVICS - Illés, CZIGÁNY 3, Tóth Z., VARGA I. ZS. 1, MISICS, Kunac 1. Csere: SZELES 3, Weszelovszky, Ágner 1. Vezetőedző: Ambrus Tamás Gól - emberelőnyből: 9/3, ill. 7/4. Ötméteresből: 1/-, ill. 2/2. Kipontozódott: Busila (30').
Kásás Zoltán: "9-7-nél elkövettünk két olyan buta hibát, amitől azt hittem elmegy a meccs, szerencsére a végén az Aaron kisegített bennünket. Kemény meccs volt, a Fradi jobban játszott mint vártam. Minden dicséret megilleti a fiúkat!"
Ambrus Tamás: "Megint megmutatta a csapatom, hogy milyen fantasztikus teljesítményre képes. Azonban egy bizonyos határon túl már kevés a győzni akarás és a lelkesedés."

További eredmények:

Debrecen Fujitsu-UTE 12-5 (0-1, 5-1, 4-1, 3-2) ZF-Eger - Bodrogi Bau-Szentesi VK 18-9 (6-3, 2-2, 4-3, 6-1) OSC - PVSK-Fűszért 7-10 (1-2, 2-2, 2-2, 2-4) Angyalföldi sportiskola - BVSC-Zugló 9-9 (1-2, 3-2, 3-3, 2-2) TEVA-Vasas-UNIQA - Groupama-Honvéd 9-5 (1-3, 2-0, 1-1, 3-1)

13UTE200020124311-1870

32. perc: Szeles egyenlít az ellentámadásból, 9-9. 48 mp hátra. Younger középről irdatlan nagy góllal visszaveszi a vezetést! 10-9! Török labdát szerez 8 másodperccel a vége előtt! Megvan a meccs! Győzött a Beton! Zúg a "Szép volt fiúk!" 31. perc: Kettes lő, kettes blokkol, azaz Török és Czigány, aztán Somogyi ejtene, Mitrovics lehúzza. 30. perc: Somogyi keresztpasszolgat Kiss Csabával végül gondol egyet, egy lóba után felsőlécről hatalmas gólt lő! 9-7! Busila kipontozódik, Varga I. Zsolt nem is vacakol, értékesíti a fórt, 9-8. Nem nyugodhatunk meg... 29. perc: Szeles szerzi meg a labdát Younger rossz passza után. Szerencsére a Fradi sem labdabiztos, Baksa indíthatja Vindischt. Czigány is kiszóródik, második hiba. 28. perc: Kunac lő gólt miután Busila kiáll, 8-7. Reklamálásért Kásás Zopltán sárgát kap. Szelest szórják ki Molnárról, időt kér a Beton. 27. perc: Baksa Laci védése után Somogyi lő balról az utolsó pillanatban, Mitrovics véd. Sarokdobás után Molnár centerből ismét betalál! 8-6! 26. perc: Megszerzi a Fradi a labdát, de visszakapjuk. Középről Török elementáris erővel, felsőléc, Mitrovics háta a labda útja, de nincs benn.. 25. perc: Ráúszás... Török! A Beton kezdi a negyedet! Busila centerbe Molnárnak, de kontra... Czigány lő az idő szorításában messziről, jobbról, kapufa. Vége a harmadik negyednek.24. perc: Kontra a Fradi ellen, támad és vezethet a Beton. Eladjuk a labdát... Kunac nagyon rossz lövése középről. Nem engedik Baksát, hogy indítson, szabaddobás. Megúszott Kayes és Somogyi meg az embereik is visszaértek. Somogyi megkapja 3 másodperccel a vége előtt, azonnal tovább Kayesnek aki be is pöccinti! 7-6, vezet a Beton végre! 23. perc: Sarokdobás után kontra. Weszelovszky kapufája után Vindisch úszik meg a jobb szélen. Járatás után Busila kapja, közelről egyenlít! 6-6! 22. perc: Vargáról szórják ki Youngert, Czigány meg már a harmadikat lövi, 5-6. Kunacnak is második hibája, de ezúttal ötös jár érte ide. Vindisch lövését Mitrovics védi. 21. perc: Támadásban passzolgatunk-passzolgatunk és lejár a támadóidő. A Fradi kikéri második idejét. Török és Varga I. Zsolt áll két-két hibával. 20. perc: Busila áll ki. Varga I. Zsolt - Misics - Ágner nagyon gyors labdajáratás után Baksa! 19. perc: Eredménytelen ismét a vendég gárda. Molnár elől elsodorják a labdát Mitrovicsnak. Kayes is labdát szerez. Gólt kell lőni! Molnár gyengén passzol be Kayesnek két ember közé, megszerzik. 18. perc: Kayes közelről lő Juhász passzából, de gyenge, fölé. Újabb kontra a Fradi ellen. Varga I. Zsolt áll ki, mert Somogyit nyomta le. A fórt Kayes használja ki közelről! 5-5! 17. perc: Megint a Fradi hozza el a labdát. Rossz a bejátszás centerbe és blokk is, meg szabaddobás is ide. Egyelőre vezet a Fradi, képtelen a Beton rendesen megjátszani a fórokat és gólra váltani azokat. Egyelőre nehéz meccs. (Időközben véget ért Dunaújvárosban a női találkozó, az Universitas 18-11-re kapott ki.) Nagyszünet.16. perc: Kunac távolról szétlövi a lécet. Somogyi labdát csen, de itt is a szünet. 15. perc: Török áll ki, időt kér a Fradi. Ágner kap egy labdát a jobb oldalon, megnézi a sarkot, Baksa tehetetlen, 3-5. Ágner kiáll, elpasszolgatjuk a fórt. Molnár végül közelről! 4-5! 14. perc: Szeles második találata, ismét vezet a Fradi, 3-4. Kiss Csaba dühből teszi rá, felsőléc, fölé... 13. perc: Nagyon kinn járatjuk a labdát. Czigány kiszáll Kayes gyötréséért, Somogyi gyorsan gólt is lő a fórból! 3-3! 12. perc: Fórban eladjuk a labdát, a Fradi pedig nem tud gólt lőni támadásban. 11. perc: Kunac röplabdázik centerben, de lejár az idő. Vindisch szabaddobásból óriási jobb kapufát lő, sajnos kifelé csapódik... 10. perc: Járatjuk a labdát és Somogyi látja meg a hosszú sarkot, balról ki is pókhálózza! 2-2! Ötméterest kap a vendég csapat, Czigány értékesíti, 2-3. 9. perc: Tóth Zoltán elhozza. Megszerezzük a labdát. Vége az első negyednek.8. perc: Tóth Zoltán nem tudja megjátszani Misicset centerben. Szegedi kontra megint. Baksa labdát szerez. 7. perc: Nyílt ferencvárosi védekezés, szorít az idő, mire Molnár kapja már elveszik a bírók. Szeles megúszik, megkapja a labdát és balról, közelről, vízre pattintva bevágja, 1-2... Molnár középről dühből, Szelesről megy ki. 6. perc: Újrakezdjük a támadást és Vindisch óriási góllal szépít! 1-1! Weszelovszky lövése blokkon hal el. 5. perc: Megint Varga - Misics összjáték, de most centerből próbálkozott fórban Misics, Baksa véd! Misics kiáll. Somogyi balról szétlövi a bal kapufát. 4. perc: Kiss Csaba áll ki Szelesről. Varga I. Zsolt passzát a jobb szélről a balon kapja Misics, Baksa véd óriásit! 3. perc: Kiss Csaba váratlan csavarját hat méterről takarásból is védi Mitrovics. Younger ellen büntetőhiba, ötméteres, Czigány belövi, 0-1. Molnár szed össze egy labdát, csavar, fölé... 2. perc: Vad szurkolástól kísérve kapott centerben, előnyben remek labdát Molnár, Mitrovics védi, pedig Papesz megnézhette, válogathatott hova lőjön, annyira nem zavarta senki. Eredménytelen vendég akció. 1. perc: Török elhozza, aztán kontra. Török labdát szerez a Fradi támadása közben. 17.55: Vízben mindenki, utolsó taktikai megbeszélések, hatalmas fogadkozás előbb a Fradi, aztán a Beton részéről. Hamarosan kezdünk! 17.50: Bemutatások zajlanak. Mérsékelt taps fogadja a Fradit, duda- és dobszóval kísért tapsvihar a Betont! Harmadik negyed után közben 14-9 a Dunaújvárosnak. 17.45: Sok szerettel köszöntjük Kedves Olvasóinkat az újszegedi sportuszodából. Melegít a Beton, izzít a Fradi, parázs meccs lesz! Időközben a női bajnoki elődöntő első összecsapásán a Dunaújváros 12-7-re vezet az Universitas ellen. Beharangozónk itt olvasható.