Kézilabda: megerőltetés nélkül verte Macedóniát a válogatott

2011. március 9., szerda

Könnyed győzelmet aratott idegenben a magyar férfi kézilabda-válogatott Macedónia ellen az Európa-bajnoki 1. selejtezőcsoport 3. fordulójában. A mieink már a félidőben 10 góllal vezettek, az ötfős szegedi különítmény is kivette részét a sikerből, elsősorban kapusposzton.

Jól kezdett a magyar válogatott,

Ilyés Ferenc

vezérletével hamar faképnél hagyta a házigazdákat, és a jó támadójátéknak, valamint a labdaszerzéseknek köszönhetően rövid idő alatt ötgólos előnyre tett szert Mocsai Lajos alakulata (1-6). A macedónokat nagyban hátráltatta kiválóságuk,

Kirill Lazarov

hiánya is.

Lékai Máté

szerezte a válogatottban helyet kapó szegediek első gólját (3-7), majd a félidő felénél visszaállt az ötgólos előny (4-9). A folytatásban beállós poszton

Zubai Szabolcs

jeleskedett, majd a hálót őrző másik szegedi,

Mikler Roland

parádézott - csak az első félidőben hatból három hetest fogott meg - utóbbi nagyban garantálta a magyar előny növekedését, így a szünetre nem is volt meglepő a "köztetíz" (6-16). Fordulás után Miklert a másik szegedi kapus,

Tatai Péter

váltotta, mezőnyben

Törő Szabolcs

is beállt a szélre. A 40. percben 21-13-as magyar előnyt regisztrálhattunk, miután kissé kiengedtek a mieink s a hazaiak is javultak, ám a győzelemhez már ekkor sem férhetett kétség a játék képe alapján, a tíz közeli különbség állandósulni látszott.

Mocsai Lajos

szövetségi kapitány a végén már teret engedhetett a fiataloknak is -

Ancsin Gábor, Putics Barna

álltak be. A vége 27-22-es kétségbevonhatatlan magyar siker lett, egy előzetesen sokkal nehezebbre taksált mérkőzésen. A csoporton belüli következő, szintén Macedónia elleni hazai mérkőzésre március 13-án kerül sor Veszprémben kerül sor 16.45-től. Mocsai Lajos együttese a Bosznia-hercegovina elleni idegenbeli, valamint a pár nappal későbbi, Észtországgal szembeni hazai találkozóval zárja a kontinensviadal selejtezőcsoportjának mérkőzéseit június első felében. A csoportból az első két helyezett vehet részt a jövő évi szerbiai Európa-bajnokságon.

Férfi kézilabda Európa-bajnoki selejtező, 1. csoport, 3. forduló:

Macedónia - Magyarország 22-29 (6-16)

Szkopje, 3500 néző. Vezette: Buy, Pichon (franciák).

Macedónia:

Mitrevszki – Majnov, Temelkov 1, V. Markovszki 1, Sztojlov, M. Mojszovszki 1, Alusovszki 2.

Angelov (k), DIMOVSZKI 3, Z. Mojszovszki 3, Mitkov 3, Mirkulovszki, Sztojlov, F. LAZAROV 7, Angelovszki 1.

Szövetségi kapitány:

Zvonko Sundovszki.

Magyarország:

MIKLER – IVÁNCSIK T. 4, LÉKAI 2, Császár 2, Zubai Sz. 2, ILYÉS 3, IVÁNCSIK G. 4.

Tatai (k), Laluska, Schuch 1, Harsányi 3, Putics 1, Törő 3, Gulyás P. 2, Nagy K., Ancsin 2.

Mocsai Lajos.

Kiállítások:

8 perc, ill. 8 perc.