Vízilabda: az Universitas legyőzte az Egert! (FRISSÍTVE) + HANG, FOTÓK

2011. február 23., szerda
Visszavágott az Egernek az Universitas Szeged női vízilabdacsapata az ob I középszakaszának 6. fordulójában. Egy hét alatt ez volt a negyedik megmérettetés - és a negyedik győzelem! A találkozót online közvetítettük. Mintha csak jót tenne a sorozatterhelés az Universitasnak. Áttekintő statisztika: hét nap, négy meccs, négy győzelem, ötvenkilenc lőtt, negyvenhét kapott gól, tizenhárom pont, harmadik hely a tabellán, közvetlenül az éllovasok nyomában. Pedig a szerdai volt az eddigi legnehezebb ellenfél az elmúlt napokban, de mintha már előtte az uszoda párás levegőjében ott lett volna valami... Ezt a valamit Drávucz Rita is érezhette, mert nagyon bekezdett világbajnokunk. Azt már megszoktuk, hogy ritka az a ráúszás amikor nem övé a labda (ma sem történt ilyen), azt is hogy dobálja a gólokat becsülettel, de hogy csaknem megismétli a decemberi Szentes elleni produkciót?... Mindenesetre Rita szerezte meg a vezetést rögtön az elején az Universitasnak, majd jöttek az egri Dórák pillanatai: előbb Czigány akcióból, majd Antal szabaddobásból találva be fordítottak a vendégek (1-2). A válogatott csapatkapitánya válaszolt, majd 8 másodperccel a vége előtt Kertes Anna újra a hevesieket juttatta előnyhöz. Drávucz azonban kiegyenlített még így is: középkezdéskor a dudaszóval együtt suhintotta rá a labdát, elképesztően nagy gólt szerezve (3-3). Sajnos a "D" betűs tüzéreink közül egyedül ő volt eredményes, a bombagólokat szóró Dalmády nővéreknek nem volt szerencséjük az első negyedben, vagy a kapufa, vagy a remek formát kifogó Szabó Ivett állta útját lövéseiknek. A folytatásban Antal ismét betalált, azonban Czigány Dóra büntetőhibája után Drávucz értékesített egy ötméterest. A vétkes aztán javított, bődületes nagy gólt varrt a már ekkor káprázatosan védő Varga Zita kapujába (4-5). Ezt követően hibák és pontatlanságok tömkelege kötötte gúzsba az eredményt, amin Árkosy Lilla változtatott ugyan, de túl közelről, amit a játékvezetők így nem adtak meg. Végül a harmadik negyed elején sikerült Tóth Ildikónak kiegyenlíteni egy küzdelmes centergóllal, sőt, Dalmády Petra újabb lövése ugyan ismét fát talált, de onnan bepattant a játékszer. Somhegyi Noémi egyenlített emberelőnyből,, majd a csereként beállt Pócsi Bianka visszavette az egriek előnyét - utoljára. Ezután ugyanis Dalmády Szandra és Tóth Ildikó nagyon fontos góljaival visszafordított az Universitas (8-7). Érezhetően javult a védekezés is, és Varga kapusbravúrjai sem hiányoztak. A záró játékrészben folytatódott a fegyelmezett védekezés a szegedi oldalon. A 27. perc végén lélektanilag fontos pillanatban szerzett labdát Drávucz, majd megúszott és a kapuig meg sem állt, közelről pedig magabiztosan vágta a labdát a rövid sarokba. És a parádé nem ért véget! Nagyon fontos pillanatban sikerült kibekkelni egy emberhátrányt (Tóth Petra pontozódott ki), majd egy kiállítást követően ismét Drávucz villant azonnal (10-7). Egy pillanatra már úgy tűnt biztosan kézben a meccs, de az egrieknek elég volt két villanás. Előbb a Pardi Petra, Somhegyi páros dolgozott össze jól: Pardi jobbra kisodródva passzolt Somhegyinek, aki a védővel birkózva is könnyedén szerzett kapásgólt. Pillanatokkal később Antal lőtte át a falat, így szinte azonnal elolvadt az előny. Hogy ez mégse legyen tartós, arról ismét legrutinosabb pólósunk gondoskodott: jó labdát kapott a kapuhoz közel és azt magabiztosan értékesítette. Ezután már nem esett több gól, a vége 11-9 az Universitas javára. Győzelmükkel Miklós Dóráék továbbra is harmadikok, és most már biztos tagjai a legjobb négynek, akik a rájátszásban vehetnek részt. A felőház másik mai találkozóján szintén 11-9-es sikert aratott az így élre álló Dunaújvárosi Főiskola. A góllövőlistán Drávucz Rita (52) szerdai teljesítményével megerősítette harmadik helyét, egy gólra megközelítve a második helyen álló Keszthelyi Ritát (53). Továbbra is a kecskeméti Mészáros Kitty vezet. Nincs azonban vége! A Szentes hétvégi, LEN-kupa negyeddöntőjének idegenbeli visszavágója miatt előrehozott hetedik fordulót tart a két csapat. A feladat nem lesz egyszerű, a hazaiak sokkal pihentebbek, de mintha ez a pörgés hozná egyre nagyobb lendületbe az Universitas Szegedet... A SZEGEDma.hu február 24-én, szerdán 18 órától a helyszínről közvetíti a megyei rangadót.

Női vízilabda ob I középszakasz (1-6. helyért), 6. forduló:

Taylor&Nash Universitas Szeged – ZF-Eger 11-9 (3-3, 1-2, 4-2, 3-2) Szeged, újszegedi sportuszoda, 100 néző. Vezette: Bujka J., Füzesi Zs. Universitas Szeged: VARGA - Dalmády Sz. 1, Dalmády P. 1, DRÁVUCZ 7, TÓTH I. 2, Hegedűs, Tóth P. Csere: Lengyel Dominika, Árkosy, Miklós. Vezetőedző: Godova Gábor ZF-Eger: SZABÓ I. - ANTAL 3, CZIGÁNY 2, Pardi, Kertes 1, Somhegyi 2, Vályi. Csere: Pengő, Bene, Pócsi 1, Szeredi. Vezetőedző: Kelemen Attila. Gól - emberelőnyből: 11/1, ill. 8/2. Ötméteresből: 1/1, ill. -/-. Kipontozódott: Tóth P. (28'), ill. Vályi (26').
Godova Gábor: "Mindkét csapat kicsit gyengébben játszott a vártnál, de nagyon örülök a győzelemnek. Gyenge helyzetkihasználás volt mind a két oldalon, ez csökkentette, viszont a védekezések és a két kapusteljesítmény emelte a színvonalat. Az elején sok ziccert rontottunk, ám ez mégsem tört meg minket, hanem a védekezésben bízva, azt maximálisan összerakva, amikor mindig betaláltunk és egy-egy góllal elmentünk, biztosította be a győzelmünket." Kelemen Attila: "Gratulálok a Szegednek! Drávucz Rita - Eger 11-9..."