Női vízilabda: az Universitas ment, látott, győzött

2010. november 6., szombat

Szombat déltől játszotta legújabb mérkőzését a Taylor&Nash Universitas Szeged női vízilabdacsapata az ob I 6. fordulójában a budapesti Komjádi-uszodában. A lányoktól kötelező győzelmet vártunk az UVSE-Szalamander ellen és Godova Gábor tanítványai teljesítették is a kitűzött célt.

Gyorsan elkapta a játék ritmusát az Universitas, különösen

Dalmády Petra

, aki hat perc alatt hármat hintett

Bolonyai Flóra

kapujába az első negyedben. Bár időközben a házigazdák is megszerezték első góljukat,

Árkosy Lilla

nyolc másodperc erejéig már a negyed végén háromra növelte az előnyt. Sajnos a negyedvégi kapkodás kiállításhoz és kihasznált hazai emberelőnyhöz vezetett, így maradt a kettő közte (2-4). A második negyedben feltámadt az UVSE, bő két perc alatt kiegyenlítettek, de aztán rájuk zúdult a szegedi góláradat: a

Drávucz Rita

akciógólját követő másfél perc alatt egy hazai támadó hiba és két labdaszerzés valamint kiváló helyzetkihasználást követően Dalmády Petra újabb két góljával és Árkosy találatával hirtelenében már néggyel visz a Szeged (4-8). A negyed második fele kemény küzdelemmel és nagy védésekkel telt, gól már nem esett. A negyed végén - vélhetően a folyamatosan az Universitas ellen befújt támadófaultok miatti reklamálása okán - a játékvezetők sárga lapos figyelmeztetést osztottak ki

Godova Gábornak

. A szünet után még bő három percig folytatódott a gólínség, amit

Tóth Ildi

tört meg centerből (4-9). Kökény megúszásából és Adamik akciógóljával még feljöttek a hazaiak háromra,

Dalmády Szandra

azonban emberfórból nyomatékosította, hogy ki megy haza győztesen a Komjádiból (6-10). Az utolsó játékrészben Drávucz büntetőből, Tóth Ildikó centerből tucatra növelte a szegedi gólokat (6-12). A hazaiaknak reményük sem volt már, felszabadultabban kezdtek játszani így szépítettek is két góllal (8-12). Két perccel a vége előtt Godova Gábor időt kért, majd a játékvezetők - vélhetően reklamálásért - kiállították. Ez azonban már nem módosított semmin: Dalmády Szandi még lőtt egy gólt, majd négy másodperccel a vége előtt

Fajtha

feltette a szépségtapaszt az Universitas győzelmére. E diadallal az Universitas 9 pontos és visszakapaszkodott az 5. helyre, a szintén 9 ponttal a 4. helyen álló Szentes mögé, azonban a vízilabda-szomszédvár még nem játszotta le fordulóbeli meccsét. Következő alkalommal hazai medencében szállnak harcba a szegedi lányok, november 10-én a Kecskemét Csempevarázs lesz az ellenfél az újszegedi sportuszodában.