Vízilabda: könnyedén nyert a Szeged Beton + FOTÓK

2010. szeptember 24., péntek
A Szeged Beton vízilabdacsapata péntek délután 17 órától Euroliga csoportmérkőzést játszott a francia Montpellier együttese ellen. A szegedi pólósok meggyőző játékkal, egy pillanatnyi kétséget sem hagyva söpörték be a kötelező győzelmet. A találkozót 17 órától követhették figyelemmel online közvetítésünkben. A csoport első találkozóján a horvát Rijeka 15-7-re legyőzte a a romániai Nagyváradot. Szombaton 15.30-kor Rijeka - Montpellier és 17 órakor Szeged Beton - Nagyvárad találkozó lesz az újszegedi sportcsarnokban. Szeged Beton - Montpellier 14-6 ( 3-1, 3-0, 4-3, 4-2) Újszegedi sportuszoda, 100 néző. Vezette: Abramovics (montenegrói), Arslanyan (török).

IV. negyed Szeged Beton - Montpellier 4-2 GóllövőkSzeged Beton: Török (2., 23. perc), Kiss (3. perc), Somogyi (8. perc), Varga (9.,16., 27. perc), Younger (13., 30. perc), Vindisch (19., 25. perc), Molnár (22., 28. perc), Kayes (23. perc) Montpellier: Aguilar (3., 25. perc), Peisson (19. perc), Popovics (20., 23., 27. perc) Gól- emberelőnyből: 10/3, illetve 8/1. Ötméteresből: 3/3, illetve -. Az eredmény alakulása 1. perc: 11-4, 11-5 3. perc: 12-5, 12-6 4. perc: 13-6 6. perc: 14-6 Érdekesebb események 1. perc: Vindisch bombagólt lőtt, amit Aguilar viszonzott 3. perc: Varaga és Popovics a haramdik gólját szerezte 4. perc: Molnár svédcsavarral vette be Jászberényi kapuját 6. perc: Younger nyolcra növelte a Szeged előnyét III. negyed Szeged Beton - Montpellier 4-3 GóllövőkSzeged Beton: Török (2., 23. perc), Kiss (3. perc), Somogyi (8. perc), Varga (9.,16. perc), Younger (13.perc), Vindisch (19. perc), Molnár (22. perc), Kayes (23. perc) Montpellier: Aguilar (3. perc), Peisson (19. perc), Popovics (20., 23. perc) Gól- emberelőnyből: 8/2, illetve 7/1. Ötméteresből: 3/3, illetve -. Az eredmény alakulása 3. perc: 6-2, 7-2 4. perc: 7-3 6. perc: 8-3 7. perc: 9-3, 9-4, 10-4 Érdekesebb események 3. perc: Peisson távoli lövéssel szépített. Vindisch büntetőből visszaállította az öt gólos különbséget 4. perc: Popovics szerzett újabb találatot a franciáknak 6. perc: Molnár harcolt ki büntetőt, amit értékesített is 7. perc: Török egyéni játék végén kilőtte a bal alsó sarkot, majd Kayes emberelőny után lőtte a Beton 10. gólját II. negyed Szeged Beton - Montpellier 3-0 GóllövőkSzeged Beton: Török (2.perc), Kiss (3. perc), Somogyi (8. perc), Varga (9.,16. perc), Younger (13.perc) Montpellier: Aguilar (3. perc) Gól- emberelőnyből: 7/1, illetve 3/0. Ötméteresből: 1/1, illetve -. Az eredmény alakulása 1. perc: 4-1 5. perc: 5-1 8. perc: 6-1 Érdekesebb események 1. perc: Az ausztrál Younger átadásából Varga Péter elegáns gólt lőtt 5. perc: Kiss lehelet finom átadása az emberéről lemzgó Youngert üresen találta, ausztrál nem hibázott, 5-1 8. perc: Varga egyéni játék után megszerezte második gólját I. negyed Szeged Beton - Montpellier 3-1 GóllövőkSzeged Beton: Török (2.perc), Kiss (3. perc), Somogyi (8. perc) Montpellier: Aguilar (3. perc) Gól- emberelőnyből: 5/1, illetve 1/0. Ötméteresből: 1/1, illetve -. Az eredmény alakulása 2. perc: 1-0 3. perc: 1-1 3. perc: 2-1 8. perc: 3-1 Érdekesebb események 1. perc: Molnár ziccer lövését a francia kapus védte 2. perc Kisst visszahúzták, a játékvezető büntetőt ítélt. Török értékesítette 3. perc: A következő támadásból egyenlített a Montpellier, majd Kiss lövése talált utat a francia kapuba. 5. perc: Már három előnyt hagyott ki a Szeged 8. perc: Az ötödik emberelőnyből végre gólt lőtt a Szeged Somogyi révén