A Pécs Szegeden győzte le a Szeviépet + HANG, FOTÓK

2010. március 5., péntek
Női kosárlabda-rangadót játszottak pénteken este az újszegedi sportcsarnokban. A Szeviép-Szeged együttese a Péccsel mérkőzött, és az volt a célja, hogy nyerjen. A vendégcsapat azonban végig vezetett a találkozón, és győzött 74-68-ra. A pécsi szurkolók hangorkánjával kezdődött az újszegedi sportcsarnokban az NB I-es női kosárlabda-rangadó. A szegedi szurkolókat elnyomták a vendégek, de csak addig, míg meg nem született a 3. percben az első hazai kosár. Mindkét együttes rendkívül kemény védekezéssel kezdte a találkozót, talán a pécsiek valamivel agresszívebbek voltak, ezért nehezebben szőtte támadásait az első negyed elején a Szeged. A 6. percben, amikor a Pécs 7 ponttal elhúzott, Bencze Tamás, a Szeviép vezetőedzője időt kért, mert hullámvölgyet érzett csapata játékában. Cserékkel próbálta felrázni együttesét, de nem tudta megakadályozni, hogy a 7. percben ne dobjon kétszer annyi pontot a Pécs, mint a Szeviép. Nehézkesebben mozogtak a hazai játékosok, vagy az is lehet, hogy a pécsiek voltak nagyon lendületesek, és a tempót nem tudták felvenni Fürészék. Az első játékrész krónikájához tartozik, hogy mindkét együttesnek egy-egy hárompontos kísérlete volt, amit csak a pécsi Vajda értékesített. A második negyedet 12 pontos hátrányból kezdhették a hazaiak, amit három perc alatt nyolcra csökkentettek. A szegedi szurkolók többször tiltakoztak a játékvezetői ítéletek ellen, de ez a bírákat nem hatotta meg. Továbbra is gyűrte ellenfelét a Szeviép, de közelebb nem tudott kerülni a Pécshez, mert olykor primitív hibákat vétett támadásban. Iványiék viszont nem tudtak meglógni, mert Kajdacsiék remekül védekeztek, 18. perc: 24-32. Érdekesség, hogy volt olyan kétperces periódusa a negyednek, amikor mindössze egy kosarat láthatott a közönség. A második játékrészben továbbra is hadilábon álltak a játékosok a távoli dobásokkal, főként a szegediek. A hazaiak egyetlen hárompontos próbálkozása is sikertelen volt. A pécsiek ugyanúgy teljesítettek, mint 10 perccel korábban, egy triplát bedobtak, de ez ilyen szinten elég kevés. Mindazonáltal a Szeviép-Szeged tartotta magát, és a szünetben csak öt ponttal vezetett a Pécs. A második félidő elején gólínségben szenvedtek a csapatok, a gödörből a Szeviép jött ki jobban, a 4. percben Németh öt pontjával már csak eggyel vezetett a Pécs. Hatalmas iramot diktált továbbra is a két együttes, talán megijedt a lehetőségtől a Szeviép, mert támadásban több hibát vétett. Nagyon kellett volna a hazai szurkolók biztatása, úgy, mint egy nappal korábban az SZTE-Szedeák-találkozón, de el kell ismerni, a 300 pécsi szurkoló hangosabb volt, mint a hazai publikum. Az utolsó negyed legelején kiegyenlített a hazai csapat (49-49), de az öröm nem tartott sokáig, mert jött a hideg zuhany, a Pécs zsinórban 8 pontot dobott, és ismét elhúzott. Majd az 5. percben Fürész reménykeltő triplája meccsben tartotta a szegedieket, amit nagyon kellett, hogy megismételjen és meg is tett, 57-61. Mivel Horváth is csatlakozott csapattársához, így 3 perccel a találkozó vége előtt még nyílt volt a mérkőzés, 60-63. Csak hogy Mazzante is résen volt, triplával válaszolt. Az utolsó percre hat pont előnnyel fordult a Pécs, és megtartotta a már a találkozó elején megszerzett vezetést. A Szeviép-Szeged küzdött, harcolt, de ezen a találkozón egyszer sem tudott előnyt szerezni, csak egy pillanatra egyenlített ki. A Pécs hatalmas lépést tett az alapszakasz megnyerése felé.

A női kosárlabda NB I/A 20. fordulójának rangadóján:

Szeviép-Szeged – MiZo Pécs 2010 68-74 (11-23, 20-13, 16-13, 21-25). Újszegedi sportcsarnok, 1200 néző. Vezette: Bodnár, Cziffra, Frányó. Szeviép-Szeged: Ciglar 13, Németh 9/3, Fürész 21/6, Sipviciute 2, Zserzserunova 4. Csere: Kajdacsi 2, Horváth 14/9, Laczi 3/3. Edző: Bencze Tamás Pécs: Iványi 12, Fegyverneky 6, Raksányi 4, Bujdosó 10, Ohlde 18. Csere: Vajda 11/3, Mazzante 9/9, Quigley 4, Turóczi. Edző: Füzy Ákos.
Miközben a pécsi szurkolók csapatukat ünnepelték, Fürész Emőke, a Szeviép-Szeged csapatkapitánya villáminterjút adott portálunknak.
Bencze Tamás, a Szeviép-Szeged vezetőedzője így értékelte a látottakat.A Szeviép-Szeged – Pécs NB I-es mérkőzés eredményének alakulását élőben, online közvetítésünkben követhették figyelemmel. Online közvetítésünk az alábbiakban olvasható.I. negyed 2. perc: 0-4 4. perc: 6-11 6. perc: 8-15 8. perc: 8-19 10. perc: 11-23 Érdekes pillanatok 3. perc: Öt ponttal vezetett a Pécs Mindkét együttes rendkívül keményen, agresszíven védekezett Hat perc alatt begyűjtötte a Szeiép az öt csapata hibát. 7. perc: Kétszer annyi pontot dobott a Pécs, mint a Szeged 8. perc: Csak 8 pontot dobott eddig a Szeviép PontszerzőkSzeviép-Szeged: Fürész 4, Horváth 1, Németh 2, Ciglar 2, Kajdacsi 2, Pécs: Fegyverneky 1, Raksányi 4, Iványi 4, Vajda 5, Quigley 4, Ohlde 5 I. negyed: Szeviép-Szeged - Pécs 11-23 II. negyed 2. perc: 14-25 4. perc: 18-28 6. perc: 22-32 8. perc: 24-32 10. perc: 31-36 Érdekes pillanatok 3. perc: A Szeviép feljött 8 pontra A 6 és a 8. perc között mindössze két egy kosarat láthatott a közönség PontszerzőkSzeviép-Szeged: Fürész 9, Horváth 8, Németh 4, Sipviciute 2, Ciglar 2, Kajdacsi 2, Zserzserunova 4 Pécs: Fegyverneky 3, Raksányi 4, Iványi 6, Vajda 9, Quigley 4, Ohlde 7, Mazzante 3. II. negyed: Szeviép-Szeged - Pécs 20-13 Félidő: Szeviép-Szeged - Pécs 31-36 III. negyed 2. perc: 31-37 4. perc: 36-37 6. perc: 41-43 8. perc: 41-46 10. perc: 47-49 Érdekes pillanatok Egy pont két perc alatt 4. perc: Németh öt pontjával egy pontra felzárkózott a Szeviép. PontszerzőkSzeviép-Szeged: Fürész 13, Horváth 11, Németh 9, Sipviciute 2, Ciglar 6, Kajdacsi 2, Zserzserunova 4 Pécs: Fegyverneky 4, Raksányi 4, Iványi 8, Vajda 11 Bujdosó 2, Quigley 4, Ohlde 10, Mazzante 6. III. negyed: Szeviép-Szeged - Pécs A mérkőzés állása: Szeviép-Szeged - Pécs 47-49 IV. negyed 2. perc:49-51 4. perc: 51-59 6. perc: 57-63 8. perc: 60-63 10. perc: 68-74 Érdekes pillanatok 1. perc: kiegyenlített a Szeviép A 4. perctől Fürész triplái tartották a Szeviépet meccsben Az 5. perctől elkezdődött a triplák gyártása: Fürész, Horváth, Mazzante dobott parádésan távolról PontszerzőkSzeviép-Szeged: Fürész 21, Horváth 14, Németh 9, Sipviciute 2, Ciglar 13, Kajdacsi 2, Zserzserunova 4, Laczi 3. Pécs: Fegyverneky 6, Raksányi 4, Iványi 12, Vajda 11, Bujdosó 10, Quigley 4, Ohlde 18, Mazzante 9. IV. negyed: Szeviép-Szeged - Pécs 21-25 Végeredmény: Szeviép-Szeged - Pécs 68-74