Férfi kézilabda NB I – Idegenben nyert a Szeged

2009. szeptember 5., szombat

A Tatabánya vendégeként aratott kétgólos győzelmet a Pick Szeged csapata a férfi kézilabda NB I 2. fordulójának szombati zárómérkőzésén.

A vártnál sokkal, de sokkal nehezebben, ám végül második találkozóján is győzedelmeskedett a Pick Szeged gárdája a Budapest Bank Férfi Kézilabdaligában. A bajnoki és kupaezüstérmes Tisza-partiak a Tatabánya vendégeként léptek pályára, s a szünetben még döntetlenre álltak, ám a második félidőben a maguk javára tudták fordítani a mérkőzést. A csapatból a 11 gólig jutó román szélső,

Valentin Ghionea

emelkedett ki.

Budapest Bank Férfi Kézilabdaliga, 2. forduló:

Tatabánya-Carbonex – Pick-Szeged 27-29 (17-17).

Tatabánya:

Szente – Székely 5 (4), Kányai, Diaz 5, Halász 5, Kanyó. Csere: Melus, Kiss Á. 2, Nagy T. 5, Szabó Gy. 1, Serfel, Kocsis Cs. 2, Urban 2. Edző: Debre Viktor, Kanyó Antal.

Marjanac – Zvizej 2, Oszmajics, Lele 2, Zubai 5, Krivokapics 4, Ghionea 11 (2). Csere: Liszkai, Herbert 2, Andjelkovics, Katzirz 2, Kos 1. Edző: Vladan Matics.

Mezőkövesd – Budapest Bank-Kecskemét 24-25 (13-14) szerdán játszották: Tatran Presov (szlovák) – Csurgó 37-29 (25-11) csütörtökön játszották: FTC-Cityline – MKB Veszprém 23-34 (15-17) pénteken játszották: PLER – Gyöngyös 33-27 (14-9) DKSE-Hotel Lycium – Dunaferr 26-32 (13-15)