Kajak-kenu válogató – Takács Tamara és Takács Kincső is duplázott

A kajakos Takács Tamara és a kenus Devecseriné Takács Kincső pénteki, egyesbeli győzelme után szombaton párosban is győzni tudott a kajak-kenusok első Európa- és világbajnoki válogatóján, Szegeden.

Takács Tamara 500 méteren duplázott, ezúttal vasasos klubtársával, Vad Ninettával nyert, legyőzve a két olimpiai bajnok, Szabó Gabriella és Fazekas-Zur Krisztina duóját, akik ötödikként értek célba a döntőben. Takácsék mögött Farkasdi Ramóna és Medveczky Erika lett a második, Hagymási Réka és Bodonyi Dóra pedig a harmadik.

A kenusok hasonló számában a pénteken 200 méter egyesben első Takács Kincső győri csapattársával, Balla Virággal aratott papírforma-győzelmet úgy, hogy még a második helyezett egységre is több mint öt másodpercet vertek.

A férfi kenu kettesek 1000 méteres számában Vasbányai Henriknek nem sikerült megismételnie pénteki, egyesbeli sikerét, Kiss Tamással alkotott párosuk harmadikként ért célba. Az első helyet Vasbányai korábbi párostársa, Mike Róbert és új versenyzőtársa, Korisánszky Dávid szerezte meg, szinte végig vezetve.

A délelőtt talán legizgalmasabb döntője a férfi kajakpárosok 1000 méteres futama volt, amelyben sokáig úgy tűnt, rajt-cél győzelmet arat a háromszoros olimpiai bajnok Kammerer Zoltán, valamint Bárdfalvi Márk, de az utolsó métereken meglepte őket a honvédos Hufnágel Tibor és Ilyés Róbert, akik a hajrában gyakorlatilag állva hagyták a vetélytársaikat.

A vasárnapig tartó, Maty-éri verseny a július 14-16-án sorra kerülő plovdivi Eb-re és az augusztus 24. és 27. közötti racicei vb-re válogat.

A mostani verseny egyik érdekessége, hogy ezúttal a megszokott kilences helyett hetes döntőket rendeznek, hogy elkerüljék az időjárásból fakadó pályaelőnyöket, ez szombaton abszolút indokolt is volt, mivel nagyon erős szél fújt a pályán.

Eredmények (a szövetség eredményközlője alapján):

férfiak:
K-2 1000 m:
1. Hufnágel Tibor, Ilyés Róbert (BHSE) 3:14.029 p
2. Kammerer Zoltán, Bárdfalvi Márk (Graboplast Győr, Vasas) 3:14.298
3. Kugler Attila, Pauman Dániel (Közgép SE, UTE) 3:14.898
C-2 1000 m:
1. Korisánszky Dávid, Mike Róbert (KSI SE) 3:35.593
2. Sarudi Pál, Fekete Ádám (Közgép SE, UTE) 3:36.809
3. Vasbányai Henrik, Kiss Tamás (KSI SE, Csepeli KKE) 3:38.147

nők:
K-2 500 m:
1. Takács Tamara, Vad Ninetta (Vasas) 1:41.080
2. Farkasdi Ramóna, Medveczky Erika (BHSE, Démász Szeged) 1:41.349
3. Hagymási Réka, Bodonyi Dóra (BHSE, Közgép SE) 1:43.841
C-2 500 m:
1. Balla Virág, Devecseriné Takács Kincső (Graboplast Győr) 1:57.791
2. Lakatos Zsanett, Molnár Csenge (UTE, Démász Szeged) 2:02.891
3. Nagy Bianka, Bragato Giada (Démász Szeged, Tiszaújvárosi KKSE) 2:04.576

A további program:
később:
döntők 17.00
vasárnap:
elő- és középfutamok 8.30
döntők 13.40

0 hozzászólás

Kattintson ide! (automatikus fordítás)


Kattintson ide a kép beszúrásához.