Kézilabda: nem hibázott az Algyő a Törökszentmiklós ellen

2016. február 15., hétfő
algyo_pick40_gs

Veszélyes ellenfél várt a Levendula Hotel-FKSE Algyőre a hétvégi fordulóban: Dankó Ervin tanítványai azonban újabb győzelmet arattak, és továbbra is az élen állnak a bajnokságban.

Öt góllal verte az Arago Törökszentmiklóst a Levendula Hotel-FKSE Algyő a legutóbbi bajnokiján, ezzel hozták a kötelezőt Vadkerti Attiláék, így továbbra is az élen állnak az NB I/B Keleti csoportjában. A csapatra a következő fordulóban egy nagyon nehéz derbi vár, hiszen a harmadik helyezett Ferencváros otthonában lép pályára az Algyő vasárnap 17 órától.

Férfi kézilabda NB I/B, Keleti csoport, 15. forduló

Levendula Hotel-FKSE Algyő - ARAGO-Törökszentmiklós KE 28-23 (16-10)

Algyő 200 néző, vezette: Csányi Tibor, Zörgő Róbert.

FKSE:

KISS O.-BÉLECZKI 3, Laluska 4, Vadkerti, Gazsó 3, SIMON 6/3, Kardos 1.

Farkas (kapus) RAFFAI 1, Kocsis 3/2, Ambrus 1, TEIMEL 3, Valaczkai 2, Molnár 1, Szepesi, Varga.

Dankó Ervin.

Az ARAGÓ gólszerzői:

Forgács 8/4, Gál 7, Krivokapics és Vujovics 4-4.

Kiállítások:

8 ill. 10 perc.

Hétméteresek:

5/5 ill. 6/4. Dankó Ervin:

"A legfontosabb, hogy nyertünk és ennek nagyon örülök. Persze az örömünk nem felhőtlen, mert a meccsen nem tudtunk egyenletesen teljesíteni. Az első játékrész még a szánk íze szerint alakult, jól kezdtünk, s a szünetre tetemes előnyt szereztünk. A második félidőben viszont sokat hibáztunk támadásban és a védekezésünk is felpuhult, többször is kiszolgáltatott helyzetbe hoztuk az első játékrészben jól teljesítő kapusunkat. Persze a győzelmünk nem forgott veszélyben, de a rotációt most nem előretervezetten kellett alkalmazni. Az ARAGO még sok csapatnak fog kellemetlen perceket okozni. Például a Fradival is otthon játszik!"

ferfi_kezilabda_nbi_b_15_ford

A juniorok mérkőzésén

Könnyed sikert arattak a juniorok is: a 13. percben 10-0-nál lőtték az első gólt a vendégek. A meccsen még a kapus,

Stavri Gergő

is gólt lőtt a meccs végén hetesből.

Levendula Hotel FKSE Algyő - ARAGO-Törökszentmiklós KE 46-9 (25-5)

Algyő 80 néző, vezette Erhardt, Fazekas.

Góllövők:

Magyar 9/2, Varga 8, Kocsárdi 5, Miksi 4/1, Miklós és Pál V. 4-4, Kovács K., Molnár, Wolfram 2-2, Stavri 1/1, Almási, Kovács G., Pál Á., Piros, Tóth 1-1.