Kézilabda: nagyot harcolt a Pick, de ismét a Veszprém a bajnok + FOTÓK

2014. május 11., vasárnap
pick_veszprem_mj 050

Ahogyan azt várni lehetett, nagyot harcolt a Pick Szeged a Veszprémmel, de végül a bakonyiak legyűrték a hazaiakat, s behúzták 22. bajnoki címüket.

A vasárnapi találkozó előtt abban bízhatott a Szeged, hogy az alapszakaszban saját közönsége előtt már legyőzte egyszer legnagyobb hazai riválisát, igaz, akkor szinte a tejes hatvan percen át jól játszott. A meccs elején Mikler - aki a nyártól a Veszprém kapusa lesz - kivédte Ilic büntetőjét, de később így is a vendégek kerültek előnybe. A hazaiak Ilyés góljaival eleinte tartották a lépést, a félidő derekán azonban, 4-6-nál mégis kénytelen volt időt kérni a Pick edzője, ugyanis csapata támadójátéka kiszámíthatóvá vált. Ettől ugyan feljavult a Szeged, ám a vezetést nem tudta átvenni. Sőt, megint következett egy remek veszprémi sorozat, így a 21. percben 10-7-re módosult az állás. Aztán a trónkövetelő pillanatai következtek (10-10), erre a címvédő trénere kért időt. A szünet előtti hajrában Larholm pattintott hetesét védte lábbal Alilovic, így döntetlennel vonultak el a pihenőre a felek. A második félidőt is a Veszprém kezdte jobban, majd Miklert le kellett cserélni. A Szeged keményen harcolt, tapadt ellenfelére, ugyanakkor emberelőnyben sem tudott fordítani. Nagy emberhátrányban 21-19-re módosította az állást, közben akadtak látványos találatok is: Parrondo és Sulic a kapunak háttal talált be. Schuch kiállítása előtt még kétgólos hátrányban volt a Tisza-parti együttes, amikor kiegészült a Veszprém, már háromban (21-24). Mivel a hajrában sem sikerült újat mutatnia a hazai csapatnak, eldőlt a bajnoki cím. A Veszprém ebben az idényben már megnyerte a Magyar Kupát, május 31-én és június 1-jén pedig még a Bajnokok Ligája kölni négyes döntőjében érdekelt. A Szeged az MK-ban is második volt, és egy hét múlva az EHF Kupa berlini Final Fourjában lép pályára.

Férfi kézilabda NB I döntő, 2. mérkőzés:

Pick Szeged – MKB-MVM Veszprém 24-28 (13-13)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 3800 néző. Vezette: Dobrovits Csaba, Tájok Péter.

Pick:

Mikler - Vadkerti, Zubai 2, Blazevic, Ilyés 4, ANCSIN 5, Mindegía 1.

Tatai (kapus), Balogh 2, Lasica, Larholm 1/1, Vranjes, Parrondo 2, PRCE 5, Kekezovity 2.

Juan Carlos Pastor.

Veszprém:

Alilovic - Ugalde 2, ILIC 5/2, Ruesga 3, SULIC 5, NAGY L. 7, Iváncsik T.

Schuch, Terzic, Gulyás 3, Iváncsik G. 3, Vilovski.

Carlos Ortega.

2/1, ill. 4/2.

6 perc, ill. 8 perc.

Következik az érmek átadása, ünnepelnek a veszprémiek, de hatalmas tapsot kap a Pick Szeged is az övéitől. Talán majd jövőre. Vigasztalódni lehet még az EHF Kupában, a hétvégén.A vendég drukkerekben maradhatott tüske, mert nem túl sportszerűen közlik a hazaiakkal, hogy indul a busz, pedig csak ők jöttek busszal. Most már a sajátjaik ünneplésével foglalkoznak szerencsére, s ez így is van jól.60' Gulyás gólja, 24-28. Kimarad a szegedi attak. A Veszprém fejezi be a meccset, de a Pick Szeged skandálás elnyomja a veszprémi ünneplést, a hazai közönség élteti csapatát az újabb bajnoki ezüst ellenére is. 59' Eladja a labdát a Pick, és nem lő kapura a Veszprém, hanem támadnak, nem megy le Mindegía. Feláll a Veszprém, Iváncsik Gergő a szélről simán lő gólt a spanyolnak, aki nem Sierra... 23-27. Mindegía a másik oldalon most gólt lő, 24-27. Már ünnepel a veszprémi tábor, van mit már. 58' Időt kér Pastor mester, 02:50 még vissza. Tanácstalan szegedi passzolgatás, közben Schuch és Vranjes különbözik össze, párso kiállítás, salamoni döntés. 57' Nagy előtt nyílik meg a fal, kilövi a kapu hosszú oldalát, 23-26. Ilyés passzát szereli Sulic, de marad a Picknél. Elképesztő izgalmak! 56' Tördeli a Pick támadását a Veszprém. Balogh tör be, belülvédekezés, hetes! Jön Larholm. Beveri a svéd! 23-25! 55' Ruesga tör be, mellé lő. Balogh! Mekkora átlövésgól! 22-24! Nagy László hatalmas gólja, 22-25. 54' Prce lábához megy a passz, ismét a Veszprém jöhet. Időt kér Ortega, érzi, ezzel a támadással megnyerheti a csapat most a meccset. Ilyés fogja le Nagy kezét. 53' Ilic nem kegyelmez, hátrányból lő gólt, 21-24. 52' Nagy simán bejátszik Sulicnak, aki ziccerben, de Mikler véd! Ilyés arcába nyúl Schuch, két perc. Időt kér Pastor! Mindegía kétszer indul... Fárad a csapat. 51' Még emberhátrányban támad a Pick. Mindegía harcol ki szabadot, amikor már passzív lenne a tanácstalanság. Alilovic véd. Nem tud indulni a Veszprém. 50' Ruesga akad fenn Ilyés karján, nagyot esik, feláll. Szélről Iváncsik Gergő, 21-23. Készül vissza Mikler. Már benn is Roli! 49' Mindegía labdájával Ilyés! 21-22! Aztán Vranjes kőkemény védekezésben, két percet kap. 48' Nagy labdájával elképesztő Sulic-gól háttal, estében - ami szép az szép, akárki lője is, 20-22. 47' Kekezovity most lefelé lő a szélről, de Alilovic összezárja a lábát, nincs "kötény". De marad a Szegednél a kipattanó. Kekezovity harmadikra már beveri szélről! 20-21! Harcol a Szeged! 46' Éltetik Mirkót, azaz Alilovicot a vendég drukkerek, amikor egy hatalmasat véd. Nagy kínaira Gulyásnak, magas. Tatai indít, kiütik sarokra. Zubai lő kapura, szabaddobás már. 45' Nagy vitatkozik Dobrovits sporttárssal, aztán lő egy nagy gólt, 19-21. 44' Nagy labdájával Ruesga, 18-20. Terzic teremti le Ancsint, aztán szövegel, két percet kap. Lássuk, mit ér az emberelőny? Kekezovity felső lécet talál, lepattan, megadják, mi nem láttuk benn, de legyen! 19-20! 43' Ilyés az üres kapura lő, de mellé... Vilovski beállóból lő gólt, de nem ér, szabaddobás. 42' Alilovic hatalmas védése. Iváncsik Tamás a szélről, nagyovéd Tatai, sprintel vissza a vészkapus. 41' Támadásban marad a Pick, eredménytelen. Prce marad lenn, ápolni kell. Iváncsik Tamás megkülönböztetőben. Kihagyják. 40' Ruesga, 18-19. Zubai a padlón, Sulic tenyerel az arcába, két perc. 39' Tatai véd. Ancsin Gabi, a bombázó! 18-18! 38' Kimarad a pirosak rohama. Parrondo micsoda gólt lő! Szélről befelé forogva háttal! Az év talán legszebb gólja! 17-18! 37' Kipattanót gyűjtene be Ilyés, de Nagy gyorsabb, szélről Ilic fut be, 16-18. Tatai érkezik a kapuba. Eladja a labdát a Pick, de nem tud indulni a Veszprém. 36' Ancsin ma határozottan jobb formában mint szerdán, hatalmas gól, 16-17! 35' Nagy rossz bejátszása után Mikler indít, Parrondónak pontatlan, begyűjti, de fölépattint. Nagy a túloldalon most nem hibáz, 15-17. 34' Prce elképesztő, beállóban ismét, átejti Alilovicot! 15-16! 33' Prce passza egy fantom-Ancsinnak, így eladja a Pick. Ruesga labdájával Sulic, Mikler véd hatalmasat, de hetes. Ilic belövi, 14-16. 32' Ilic óriási átlövése, 14-14. Ancsin kapufája után nem figyel a Pick, Iváncsik Gergő indul, 14-15. 31' A Pick kezdi a második félidőt! Prce szárnyal! Remek bejátszást kap, be is lövi! 14-13! A szünetben köszöntjük az SZKKSE bajnoki címet nyert csapatát, amely jövőre az NB I-ben szerepel, s többek között olyan ellenfeleket fog elhozni az újszegedi sportcsarnokba, mint a BL-győztes Győr, vagy a Fradi!SZÜNET!30' Mindegía tör be, a gól nem ér, hetes. Larholm Alilovic lábába lövi, ki sem pattan... A Veszprém attakja eredménytelen már. 29' Ancsin jobbról tör be, belövi! 13-12! Ruesga remek passzát Gulyás veri be, 13-13. 28' Mikler véd óriásit! Vranjes terül el, a gól nem ér, két perc sincs, marad a Picknél a laszti. Vranjes kiejti a bejátszást. Indul Ugalde, kapufát lő a spanyol! 27' Prce tarthatatlan, nagyon jól száll a meccsbe a bosnyák! 12-12! 26' Ancsin óriási gólt pattint! 11-11! Ugalde a szélről, 11-12. 25' Időt kér a Veszprém, most Ortega osztja tanácsait. Gulyás a szélről nagy gólt lő, 10-11. 24' Támad a Pick. Hosszú ideje, szabaddobások sora. Prce pókhálózza ki a bal felsőt kegyetlenül! 10-10! 23' Prce beáll, Prce gólt lő Mindegía labdájából! 9-10! Nem hagyja magát a Pick. Ruesga ziccerben, Mikler tompítja a lasztit, aztán össze is szedi! 22' Kétségtelenül kétségbeesetten védekezik a Pick, de most jó, Ilicet szerelik, aztán Ruesga megy bele. 21' Atyaég, hogy etetik meg Nagyék a Picket? Ugalde a szélről tisztán, 7-10. Ancsin Gabi bődületes góllal válaszol! 8-10! 20' Vranjest hárman gyűrik le. Ilic szerez labdát, Sulicot indítja, 7-9. Újabb eladott labda. 19' Nagy Lászlónak nagyon megcsinálják a helyet, a kapuba gyalogol szinte, 7-8. Vranjes tör be, Alilovic akkorát véd, hogy Mikler szedi össze a labdát. 18' Parrondo labdája bepattan, egyenlít a Pick! 7-7! 17' Jó a védekezés, jó a szurkolás! Vranjes is benn! Blokkolt lövés, de marad a Szegednél a laszti. 16' Ugyanaz mint Veszprémben, nincs meg a rés. Nagy nehezen Zubaié a labda, Szabi bedobja estében! 6-7! 15' Balogh eladja a lasztit, Sulic köszöni, de fúj a spori. Zubai beállóból! 5-6! Sulic tör be, hetest harcol ki, Blazevic két percet kap. Ilic most már belövi a hetest, 5-7. 14' Ilyés betörése akad fenn a falon. Juan Carlos Pastor eddig nézi tétlenül a tanácstalanságot, kioszt hát pár javaslatot tanítványainak. 13' Vadkerti bejön középre, aztán tanácstalan játék, eladja a Szeged. Sulic indul, 4-6. 12' Nagy feltartóztathatatlanul tör előre a jobb szélről, 4-5. Schuch sárgul. 11' Balogh remekül látja meg a rést, a kilövi a hosszút, 4-4! 10' Nagy passzából Sulic, 3-4. Ancsin sárgul. Néhány reflektor elsötétül, pár lumennel csökken a fényerő. Az óra áll, aztán a sporik engedik a folytatást. 9' Ilyés mesterhármasa! 3-3! 8' Balogh lövése megtörik, fogja Alilovic. Újabb hetest kap a Veszprém, füttykoncert 3000 szájból, a 2-300 veszprémi nem fütyül. Mikler ezt is kivédi szemmel, amúgy a felső lécről jön ki Iváncsik Tamás hetese!!! 7' Balogh kap egy jó bodicseket, Ilyés lő mellé, de szabaddobás. Zubait teperik le beállóban, nincs hetes. 6' Vadkerti a bal szélről, mellé, de nincs hetes, pedig akadályozták. Nagy László villan, 2-3. 5' Ilyés villan ismét balátlövőből! 2-1! Ruesga tör be, és egyenlít, 2-2! Forr a levegő a csarnokban, szó szerint! 4' Mikler kivédi lábbal! Támad a Pick. 3' Frenetikus a hangulat, óriási a szurkolás, és nagyon csalódott a moraj, amikor fölédurrant a Pick. Ilic hetese jöhet máris. 2' Nem tud közel kerülni a Pick, de Ilyésnek nem is kell! 1-1! Eladja a labdát a Veszprém, közben Blazevic sárgul. 1' A Veszprém kezd! Ilic bombája robban a kapufáról be, 0-1. Nyitott ismét a veszrpémi védekezés. 19.15: Telt ház - ehhez kétség sem férhet! Jó újra látni, hogy ennyien itt vannak és szurkolnak a Picknek, a hangulat méltó lesz a bajnoki fináléhoz, ezt eddig is tudtuk. Most a fiúkon a sor! Hajrá, Pick! 19.10: Ha nem lenne ilyen hosszú ez a nóta, akkor már a bemutatások kezdődnének. A Veszprém már be is fut, névsorolvasásához készülnek a vendégek. Dobhártyarepesztő szurkolásba torkollik az induló szerencsére, Stone a hangadó. Ha a refrént még nem is énekli a publikum, a skandálással nincs gond. Névsorolvasás, Nagy László őrületes füttykoncertet kap. Sulicé durvább - amilyen ő maga is szokott lenni. Nem mernénk fogadni rá, hogy a horvát végigjátssza a meccset... És akkor hangrobbanás kíséretében pályán a Pick! 19.05: Mit nekünk Eurovíziós Dalfesztivál!? Pályán Stone, Pick-mezben, szóljon a csapat állítólag hivatalos indulója! De előtte még egy Pick Szeged - Építők hangpárbaj, a két csapat dobjai egymásnak adják a ritmust. Most már tényleg Stone-é a mikrofon és a hangfalak! 19.00: Megpillantjuk Stone-t a zsűriasztalnál, most már biztos, hogy élőben hallhatjuk a Pick-indulót. Most kiderül, megkedvelték-e már a drukkerek ezt az igencsak hosszúra sikeredett nótát. Közben Mocsai Lajos szövetségi kapitányt is megpillantjuk, aki tegnap is Szegeden tevékenykedett: az SZKKSE NB I/B-t nyert, s ősztől NB I-es csapatának adta át az aranyérmeket az utolsó hazai bajnoki után Dorozsmán. 18.55: Megtelt a veszprémi szektor, most épp az "Izzik a csarnok, itt a magyar bajnok!" - című rigmust skandálják. Azért ezzel még tessenek várni! Lassan befut a hazai B-közép is. 18.50: Állítólag lesz élőben Stone-minikoncert is a Pick indulójával, már nagyon várjuk! 18.45: Javában zajlik a bemelegítés mindkét oldalon, áradnak a szurkolók is a lelátóra, gyűlnek a pirosak is a vendég szektorban, most hangolják a dobokat. A szegedi ultrák még a hagyományos, Pick - Veszprém meccsek előtti felvonuláson lehetnek, ami elvileg 17.45-kor indult a belvárosból. 18.40: Befut a pályára a Pick is, tiszta kékben, nagy dudaszó köszönti a csapatot. 18.30: Befutott a Veszprém piros-feketében, harsány dudaszó köszöntötte őket az egyelőre maroknyi vendégdrukkertől. A lelátóra lassan szállingóznak a szurkerek, a B-közép még üres. 18.25: Megérkeztek az első Balaton-parti fecskék, egy Keszthely feliratú magyar zászló bukkant fel a veszprémi szektorban. Várhatóan sokan érkeznek a vendégekkel, hiszen, amennyiben nyer csapatuk, bajnoki címet ünnepelhetnek, akárcsak tavaly. Ehhez persze a szegedieknek is lesz egy-két szavuk! 18.15: Első blikkre úgy látjuk, nincs változás a keretben egyik oldalon sem. A veszprémieknél szerdán csak Chema Rodriguez nem lépett pályára, míg a Szegednél Hegedüs Márkot nem vetette be Pastor edző. 18.00: Köszöntjük Olvasóinkat! A SZEGEDma már a helyén az újszegedi sportcsarnokban, ahol következhet a nagy visszavágó a Veszprém ellen! Kezdés: 19.15!Beharangozónk itt olvasható!