Vízilabda: szegedi győzelem Egerben (FRISSÍTVE)

2013. január 12., szombat

Az A-Híd Szeged VE együttese sima győzelmet aratott Egerben az újonc EKF-EgerFood-Imola csapata felett a férfi vízilabda OB I 12. fordulójának szombati mérkőzésén.

Egy negyeden keresztül fej-fej mellett haladt a két gárda,

Vincze Balázs

csapata

Molnár Tamás

Joseph Kayes

góljaival újra és újra megszerezte vezetést, ám a hazaiak rendre kiegyenlítettek. Változás a második negyed elején következett be az egyhangú sémában, amikor 4-4 után

Decker Ádám

Somogyi Balázs

találataival 6-4-re elhúzott a Szeged, majd hosszas gólcsend után következett a szünet. Fordulás után feljött egyre ismét a hevesi gárda, majd

Török Béla

Szivós Márton

találataival tartotta a kétgólos különbséget a Tisza-parti alakulat - ezt Molnár Tamás triplázása lendítette tovább (6-9). A záró felvonás elején a hazaiak ismét betaláltak, majd hosszú percekig érintetlenek maradtak a hálók, hogy aztán a végjátékban igazi gólparádét láthassanak az egri Bitskey-uszodába kilátogatók: Szivós büntetője és fórkihasználása között még esett egy egri találat, ám az újonc a végén

Juhász Zsolttól

és Töröktől még kapott egy-egy megúszásgólt, így magabiztos, 13-8-as diadallal nyitotta a Vincze-csapat a januári, papíron könnyűnek tűnő bajnoki meccsek sorozatáét, amelynek második állomása a hétfő este 19 órakor kezdődő junior válogatott elleni találkozó lesz az újszegedi sportuszodában. A győzelem kötelező, ám a juniorok lesznek a hónap során talán a legnehezebb hazai ellenfél.

Férfi vízilabda OB I 12. forduló:

EKF-EgerFood-Imola - A-Híd Szeged VE 8-13 (3-4, 1-2, 2-3, 2-4)

Eger, Bitskey Aladár uszoda. Vezette: Birri, Füzesi.

Keresztes 2, Jakab 2, Bánhidy 2, Petrovai 1, Takács J. 1, ill. Szivós 3, Molnár T. 3, Török 2, Kayes 2, Juhász 1, Somogyi 1, Decker Á. 1.

Emberelőny:

6/-, ill. 9/6.

Ötméteres:

1/1, ill. 2/2.

ZF-Eger - Groupama-Honvéd 15-3 (5-1, 3-0, 3-2, 4-0) Kaposvári VK - Szentesi VK 7-9 (1-4, 3-2, 2-2, 1-1) TEVA-Vasas - Debreceni VSE 12-6 (2-1, 2-2, 4-1, 4-2) BVSC-Zugló - PVSK-Fűszért 13-11 (3-1, 3-3, 3-4, 4-3) FTC Waterpolo - OSC 4-7 (0-1, 1-2, 2-3, 1-1)