Sport

Röplabda: tovább menetel, már a tabella élén az SZTE EHÖK SE

2012. november 13., kedd
Röplabda: tovább menetel, már a tabella élén az SZTE EHÖK SE

Továbbra is megállíthatatlanul menetel az SZTE EHÖK SE női röplabdacsapata az NB II-ben. Szél Márta tanítványai zsinórban ötödik bajnoki győzelmükkel a tabella élére ugrottak.

Intenzív edzésekkel, sok nyitó gyakorlattal, a támadások és a védekezés gyakorlásával készült az SZTE EHÖK SE az Eötvös DSE elleni mérkőzésre. Bár jó hangulatban kezdődött a mérkőzés, az első négy pontot azonban a vendég csapat szerezhette meg. Az első játszma közepére azonban néhány pontos előnyt szerzett a Szeged, melyet a hajrában tovább növelt. Jól zárt a szegedi blokk, a Debrecen hiába próbálta variálni és gyorsítani támadásait, az EHÖK 25-18 arányban tudta hozni a játszmát.

TOBORZÓ!

Az SZTE EHÖK SE női röplabda-szakosztálya továbbra is várja lelkes játékosok jelentkezését a csapatba! Az érdeklődők Páder Zsófia szakosztályvezetőnél érdeklődhetnek a részletekkel kapcsolatban. Az edzések helyszíne a Hattyas sori labdás D terem.

A második szettben másolta a Szeged az előző játszmát: átüthetetlen falként funkcionált a blokk, egyre erősödött a hazaiak centerjátéka. Mindkét csapat erősen és taktikusan nyitott, azonban az EHÖK biztos előnyével itt-ott, esetleg egy-két pont erejéig megtorpanva, de hozta a játszmát. A harmadik játékrészben

Szél Márta

több pozícióban is tudott cserélni, minél több játékosát juttatva játéklehetőséghez. A kezdeti lelkesedés, és a mérkőzés kulcs-faktorát jelentő magas blokk továbbra is termelte a hazai pontokat, gyorsan és magabiztosan szerezte meg az újabb játszma-, egyben mérkőzésgyőzelmét az SZTE EHÖK SE csapata. Következő mérkőzését Hajdúböszörményben, a HTE ellen játssza az SZTE EHÖK SE, majd november 23-én 17.30-kor a ismét hazai környezetben lépnek pályára a lányok, a vendég a Jászberényi Röplabda Klub csapata lesz.

Női röplabda NB II 5. forduló:

SZTE EHÖK SE - Eötvös DSE 3-0 (-18, -18, -16)

Szeged, Hattyas sori Egyetemi Sportközpont, 70 néző. Vezette: Oláh B., Baracsi J.

SZTE EHÖK SE:

Fürdök, CSINTALAN, SZABÓ, MORVAI, MOLNÁR A., PÁDER.

Csere:

Ádám, MOLCSÁNYI (liberók), Huszta B., NEIZER, Molnár Sz., Fodor. Szél Márta:

"Összességében elégedett vagyok a lányok által nyújtott teljesítménnyel, nagyon örülök a 3:0 arányú győzelemnek. Hatékonyan szerváltunk, a támadásokkal sem voltak gondok a mai napon, illetve remekül zárt a sánc, sikerült lekövetnünk az újonnan összeállt, de remek kombinációkkal, gyorsabb, figuratívabb Debrecen támadásait. Ismét több játékosom kaphatott lehetőséget. Gratulálok a csapatnak!"

Vágólapra másolva!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.