Vízilabda: csúcsrangadót vív a Beton a Komjádiban

2012. március 20., kedd

Sorsdöntő rangadó következik a férfi vízilabda OB I-ben: az A-Híd Szeged Beton VE a Komjádi-uszodába látogat, ahol a Vasas vendégeként az alapszakasz-győzelemért kell megvívjon.

Az idén sikert sikerre halmozó Szeged Beton az egész szezon legfontosabb OB I-es csatájára készül, melynek tétje nem kevesebb, mint az alapszakasz megnyerése. Ez bizonyosan kijelenthető, hiszen aki szerda este nyer, az - tekintve az utolsó forduló könnyű sorsolását - végez az élen, s a rájátszásban a pályaelőny is végig a birtokában lesz, hiszen a két nyert mérkőzésig tartó párharcok 1., s ha szükséges 3. találkozóján is az alapszakasz-győztes szerepelhet hazai medencében. S mivel az utolsó fordulót akár papírformának is tekinthetjük,

Vincze Balázs

csapatának elég pontot szereznie a Komjádiban az etap megnyeréséhez. No persze, a magyarkupa-győztes, s a Bajnokok Ligája negyeddöntőjének hazai visszavágóját is több reménnyel váró, jelenleg is OB I-es listavezető gárda miért kellene beérje döntetlennel a legnagyobb hazai rivális otthonában?...

Online

A Vasas - Szeged Beton bajnoki csúcsrangadóról folyamatosan frissülő, szöveges, online közvetítés formájában számolunk be szerda este 18.30-tól. Szurkoljanak velünk a Vincze-csapat diadaláért!

Apropó, BL! Mindkét csapat vereséget szenvedett idegenben, a Beton két góllal Zágrábban (6-8), a Vasas néggyel Dubrovnikban (8-12), s bizony egyik magyar csapatot sem kímélték idegenben, a hazai medencében játszó horvát csapatok minden támogatást megkaptak. "Készültünk a sok kiállításra, viszonylag jól is bírtuk, hogy már az első félidőben 8-3 volt az emberelőnyök aránya oda, s mégis vezettünk. Ott talán kezdtünk mind emberben, mind erőben elfáradni, s ez érződött a támadásainkon. Kásás Zoltán idején ez a csapat megmutatta már a LEN-kupa döntőjében, hogy mínusz kettőről fel tud állni" - nyilatkozta Vincze Balázs a zágrábi meccsről. Sokat kivett tehát mindkét félből a múltheti horvátországi kirándulás, pláne, hogy vasárnap már folytatódott a bajnokság is: a Szeged "átlagos" első félidő után lesöpörte az OSC-t, a Vasas azonban keményebb ellenfelet darált be a második két negyedben a Szolnok képében. Gyorsan tegyük azonban hozzá, a Tisza-partiak legerősebb összeállításukban álltak fel a sereghajtó pozícióból nem rég elkerült együttes ellen, tehát szó sem lehetett túl nagy pihenésről. Hogy mi volt hasznosabb - könnyebb ellenféllel készülni a rangadóra, avagy nehezebbel - szerda este mindenképp kiderül...

Ami biztos: szerda este feszült légkörű, parázs csata várható; az idei szezonban egy bármire képes Szeged Beton vívja hétről hétre nagyobbnál nagyobb csatáit a medencében; nincs még két magyar csapat, amelyik az elmúlt két évben - amióta a Szeged Beton Euroliga-, illetve BL-résztvevő - ennyiszer (9 találkozó, szegedi szempontból 2 győzelem, 4 döntetlen, 3 vereség) összecsapott volna; s aligha akad két olyan gárda, amelyek ennyi idő alatt, ennyi egymás elleni találkozón ennyiszer vívtak volna eldöntetlen csatákat. Ősszel a bajnokságban egyébként 10-8-ra nyertek Molnár Tamásék, a BL-ben idegenben 12-9-re kaptak ki, míg itthon 12-12-es döntetlent játszottak Steinmetz Ádámékkal. A küzdelem tehát nyílt, a tét óriási, bármi megtörténhet. S hogy mi fog történni? Az szerda este 18.30-tól kiderül a fővárosi Komjádi-uszodában - és a SZEGEDma.hu-n!