Orbán Viktor közgazdászokkal egyeztet

Orbán Viktor miniszterelnök pénteken folytatja a tizenegy vezető közgazdásszal szeptemberben kezdett konzultációt, a találkozó röviddel fél négy után kezdődött a parlamentben.
A megbeszélésen - hasonlóan a szeptemberi találkozóhoz -
Bod Péter Ákos, Csaba László, Járai Zsigmond, Hamecz István, Barcza György, Szász Károly, Töröcskei István, Soós Lőrinc, Auth Henrik, Szapáry György
és
Arnold Mihály
vesz részt. A kormány részéről
Orbán Viktor
mellett részt vesz
Matolcsy György
nemzetgazdasági miniszter,
Varga Mihály
Miniszterelnökséget vezető államtitkár és
Szijjártó Péter
, a miniszterelnök szóvivője. Az egyeztetésen minden bizonnyal szó lesz arról is, hogy a Moody's pénteken megvonta Magyarországtól a befektetési ajánlású adósbesorolást. A konzultáció után információk szerint Matolcsy György és Szijjártó Péter tart sajtótájékoztatót.