Futsal: kikapott Szijjártóéktól az SZTE EHÖK + FOTÓK

2011. október 12., szerda
Végig harcosan játszva, négygólos vereséget szenvedett az SZTE EHÖK SE a korábbi válogatott labdarúgókat és politikusokat felvonultató, Szijjártó Péter vezette Dunakeszi Kinizsitől, az NB II Keleti csoportjának 3. fordulójában.Cserenkó Szabolcs a találkozó előtt úgy fogalmazott, szeretnék meglepni az ellenfelet. Nos, ez sikerült is, egy gyors EHÖK-támadás végén Kalános János csinálta meg a helyzetet, jobbra passzolt Herczeg Gábornak, aki 6 méterről kilőtte a hosszú alsó sarkot (1-0). Kiegyenlített játék zajlott ezután, mindkét oldalon akadtak helyzetek, a hazaiak elsősorban igyekeztek kijátszani, felépíteni támadásaikat, fegyelmezett védelemmel hátul, míg a vendégek nagy iramot diktálva, főleg Bita László irányításával törtek kapura, ám többször vállaltak idejekorán befejezést távoli lövésekkel. A 13. percben aztán Wildner Domonkos vezette a labdát az alapvonalig a jobb oldalon, majd félmagasan középre belőtt labdájába Monspart László "nézett bele" - egyenesen a jobb sarokba terelve a játékszert (1-1). Pár perc elmúltával bejöttek a távoli lövések is, Bita óriási 14 méteres bombája, majd Temesi Norbert balról 10 méterről leadott lövése talált utat az egyébként remekül védő Gombos Viktor kapujába (1-3). A szünetig enyhe fölényben jártszottak Szijjártó Péterék, bár Degovics Dániel és Herczeg révén több kontrával is veszélyeztetett az EHÖK. Fordulás után egy még harcosabb EHÖK jött kik a pályára, s miután Horváth és Bita remek kényszerítője után utóbbi hagyott ki egy ziccert, a kupában az NB I-es DEAC-nak négy gólt lövő Kalános alakított ki helyzetet az ellenfél kapujánál, s passza után a magát kissé hosszan szöktető Zsigó László pöccintett a vendég kapuba (2-3). Sajnos, nem sokáig örülhetett a hazai szurkolótábor, az ellenfél kísérői annál inkább. Pillanatok múltán Bita cselezett a hazai térfélen, majd 12 méterről takarásból leadott lövésének nyúlt mellé Gombos (2-4). A félidő közepén két kontrából tovább növelte előnyét a Kinizsi, mindkét alkalommal három az egy ellen támadva Horváth koordinálta az akciót. Előbb a hazai hálóőrről kipattanó labdát közelről, balról Temesi lőtte be (2-5), majd a második akció során az egykori válogatott labdarúgó önzetlenül passzolt az elfekvő Gombos mellett a jobb oldalon érkező Monspartnak, aki vissza akarta adni a labdát társának, de a hosszúba gurított (2-6). Az ellenfél három perccel a vége előtt vészkapusra váltott - Fehér Zsolt öltött megkülönböztető mezt - gyakorolandó a létszámfölényes játékot a magabiztos vezetés tudatában. Ezt ugyan csak rövid ideig tudták tartani, Tóthnak vissza kellett jönnie a kapuba, ám ez sem mentette meg a Szijjártó-csapatot. Előbb Degovics használt ki egy kapu előtti bizonytalanságot, s Bitától labdát szerezve lőtt gólt (3-6), majd Laudisz Péter messzebbről vállalkozva zárkóztatta a hazaiakat kettőre (4-6). 35 másodperccel a vége előtt előbb kisbüntetőt ítéltek a hazaiaknak a játékvezetők a vendégek hatodik faultja után, ám végül mégis oldalberúgás mellett döntöttek. Ez megzavarta az EHÖK-öt és előbb Bita, majd pillanatokkal később Horváth szereztek gólt kontrákból, beállítva a 4-8-as végeredményt. Az egyetemi csapat sokkal jobban játszott, mint korábban, s a Cserenkó Szabolcs által hangsúlyosan kezelt védőmunka is sokkal jobban működött. Ha az elkövetkezőkben sikerül pontosabb támadásokat vezetni és javítani a helyzetkihasználást, akkor rövidesen megkezdheti a kettes számú szegedi gárda a felzárkózást a tabellán.

Férfi futsal NB II Keleti csoport, 3. forduló:

SZTE EHÖK SE - Dunakeszi Kinizsi 4-8 (1-3) Szeged, Csonka-szakközépiskola, 100 néző. Vezette: Kovács P., Szalai, Tompai. SZTE EHÖK SE: Gombos - Herczeg, Laudisz, kalános, Major. Csere: Kulisits (kapus), Ferenczi, Hegedűs, Türk, Degovics, Kiss B., Zsigó. Vezetőedző: Cserenkó Szabolcs. Dunakeszi Kinizsi FC: Tóth Gy. - Fehér, Bita, Temesi, Horváth F. Csere: Hacker (kapus), Szijjártó, Benkő, Szikora, Monspart, Bodó, Wildner. Technikai vezető: Nagy Gábor. Gólszerzők: Herczeg (2'), Zsigó (26'), Degovics (39'), Laudisz (40'), ill. Monspart (13', 33'), Bita (15', 27', 40'), Temesi (17', 32'), Horváth F. (40'). Sárga lap: Temesi (38'). Cserenkó Szabolcs: "Egy szerkezetileg és taktikailag is jobb csapat látogatott hozzánk, játékerejük egyértelműen jobb mint a miénk. Védekezésben sokat fejlődtünk, de támadásban még javulnunk kell. Úgy gondolom, jó úton járunk, de még rengeteg dolgunk van."

Szuperinfó Vác FSE – Rákosmenti FC 5-4 (2-2) Hétfőn játszották: Salgótarjáni VSE – Kispest FF 2-10 (1-6) RAFC HungarÍz – Rubeola FC Csömör II. 4-2 (3-2) Pénteken játszották: Nyíradonyi Huszárok FC – ESC Gyöngyös-MI 2-2 (1-0) Monor SE – Bábolna-NM TFC 8-3 (1-2)