Labdarúgás: magabiztos Vasas-győzelem a Volán ellen + FOTÓK

2010. október 27., szerda
3-1-re kikapott a Tisza Volán SC a Felső Tisza parti stadionban a Vasastól a magyar kupa 4. fordulójában szerda délután. A vendégek magabiztos játékkal vezettek, a Volán csak az utolsó percben tudott szépíteni, de emelt fővel búcsúzott a sorozattól. Az angyalföldiek a nyolcaddöntőben folytathatják.

A labdarúgó magyar kupa 4. fordulójában:

Tisza Volán SC - Vasas: 1-3 (0-1). Szeged, Felső Tisza parti stadion, 1000 néző. Vezette: Erdős József.Szeged: Dongó - Mészáros, Dargó, Vida, Grünvald, Vágó, Szabó (Frank 46'), Beretka, Huszárik, Végh A. (Vastag 73'), Völgyi (Kazi 87'). Edző: Buchholcz Gábor. Vasas: Végh Z. - Mileusnic, Hrepka, Bakos (Dobric 79'), Phantkhava, Lázok, Katona, Németh (Pavicevic 67'), Balog, Mundi (Benounes 46'), Gáspár. Edző: Komjáti András. Gólszerző: Dargó (90'), illetve Hrepka (10'), Benounes (56'), Lázok (59'). Buchholcz Gábor: „Először is meg szeretném köszöni a közönségnek, hogy ilyen szép számmal kilátogattak a mai mérkőzésre. Nem vagyok csalódott a vereség miatt, hiszen a játékosaink mindent megtettek a pályán, helyenként még jól is játszottunk. Az viszont bosszantó, hogy az első két gól úgy született, hogy mi kaptunk szabadrúgást, és lekontráztak minket. Az látszott a mérkőzésen, hogy egy elsőosztályú csapat ellen csak néhány érintővel lehet játszani, hiszen amint dédelgetni kezdtük a labdát, rögtön megszerezte azt a Vasas. Ha a mezőnyben nem is mindig múltak felül minket, a kapu elé érkezésekben meglátszott a két osztálybeli különbség.”

II. félidő:

90. perc:GÓÓÓL!!! Szépít a Szeged. Huszárik egy jobb oldali szabadrúgást élesen, kiválóan tekert be, s mintegy 6 méterről Dargó Balázs a kapu bal oldalába fejelt; 1-3. Vége a mérkőzésnek. 85. perc: Egy szegedi szögletet Dargó fejelt fölé. 84. perc: A Szegednek rövid passzokkal sikerült felvinnie a labdát a Vasas támadóharmadába: egy oldalról belőtt labdát Kazi szelídített meg 20 méteren, lövőhelyzetbe játszotta magát, de lövése a kapu fölé szállt. 79. perc: Cserél a Vasas is, Dobric áll be, Bakos jön le. A Vasas kissé visszavett az iramból, a Szeged játéka azonban felélénkült, a vendégek támadásai sorra megakadnak leshelyzet miatt, a Szeged viszont nem tud áttörni az ellenfél védelmén. 73. perc: Harmadik cseréjét is kihasználja a Szeged. Végh Arielt váltja Vastag Szabolcs. 71. perc: Megint egy mélységből induló játékos okozott veszélyt. Hrepka törhetett kapura bal oldalon, de a tizenegyes pont felé passzolt labdáját szegedi védők felszabadították. 67. perc: Csere a vendégeknél: Németh helyett a szerb származású Pavicevic áll be. 64. perc: Egy szöglet után Vasas-fejes szállt el centikkel a felső léc fölött. 62. perc: Csere. Buchholcz mester a támadójátékot erősítendő Kazit rakta be Völgyi Roland helyett. 59. perc:GÓÓÓL... A Vasas lemásolta előző akcióját, négy támadójuk vihette két védőre a labdát, Bakos oldalról gurított a középen üresen érkező Lázoknak, aki 11 méterről a kapu jobb oldalába passzolta a labdát; 0-3. 56. perc:GÓÓÓL... Megszületett a Vasas második találata. A gyakran sebezhető szegedi védelemre négy támadó vitte a labdát, egy bejátszást követően a csereként beállt Benounes rövid csellel lövőhelyzetbe játszotta magát a 16-os vonalán, és ballal kilőtte a bal alsó sarkot; 0-2. 52. perc: Egymás után két helyzet, mindkettő egy Vasas-fejes: egy jobb oldali szögletet követően Mileusnic 5 méterről bólintott kapura, nem túl erős fejesét Dongó széttárt karral kísérte, ám a labda a kapufára pattant, így a kapusnak lábbal szögletre kellett tisztáznia. A másik oldalról elvégzett sarokrúgást ismét a Vasas-védő fejelte kapura, ezúttal a szegedi portás kezébe. 46. perc: Félidőben mindkét csapat cserélt: a hazaiaknál Frank váltotta Szabót, a Vasasnál pedig Mundi jött le, Benounes lépett pályára. A második félidőt a Vasas kezdte.

I. félidő:

45. perc: Vége az első félidőnek. Szünet. 43. perc: Már sokadik alkalommal nem tudja a Szeged felvenni a mélyről induló Vasas-támadókat, így alakulnak ki a helyzetek, mint ahogy most is: Hrepka mélységből elfutva ziccerbe vezette a labdát a szegedi kapura, de Dongó újfent bravúrt mutatott be, remek ütemben lépett ki, és vetődött bele Hrepka lövésébe. 42. perc: Egy Vasas akciót követően Dargó röviden szabadított fel, Mundi vette le a labdát 20 méterre a szegedi kaputól, és ballal a hosszú sarok felé tekerte veszélyesen a labdát, de Dongó Dénes szép vetődéssel szögletre mentett. 38. perc: Többperces védekezés után tudott kiszabadulni térfeléről a Szeged. Előbb egy veszélyesnek tűnő Huszárik-indítás halt el a Vasas-védelemben (lapos labda helyett talán ívelni kellett volna), ezt követően egy középre belőtt labda tizenegyes ponton találta meg Völgyit, aki könnyen gólhelyzetbe kerülhetett volna, de nem bírta megszelídíteni a labdát, így a Vasas-védelem könnyedén tisztázott. 32. perc: A szegedi tizenhatos bal sarkánál egy bután eladott labdából megint Hrepka törhetett kapura, de Dongó remekül zárta a rövid sarkot, és megfogta a ziccert. 30. perc: Völgyi sárga lapot kapott utánarúgásért. 28. perc: A játéknak jelen nem tudott gólhelyzetet kidolgozni egyik csapat sem. A Vasas szervezi a játékot, de a Szeged több kontratámadást is tud vezetni. Mindkét oldalon egy-egy veszélyes szögletet rúghattak a csapatot, ezeket a védők hárították. Huszárik neve mellé jegyezhetünk még egy szabadrúgást, amely Végh kezei közt halt el. 18. perc: A mezőnyt a Vasas uralja. A Szegednek bátor és ügyes játékkal többször sikerült kijönnie a szorításból, néhány szemrevaló támadást is vezettek, ám újabb helyzet a Vasas rohamaiból alakulhatott ki. A jobb oldalon Mundi tudott betörni gyors mozdulattal a tizenhatoson belülre, a labdát egészen a kapuig vitte, de a szegedi védő és Dongó kapus szögletre tisztázott. 13. perc: Ismét egy labdaszerzést követően került helyzetbe a Vasas, Phantkhava ügyes csellel lövőhelyzetbe játszotta magát a tizenhatos vonalánál, de két méterrel a kapu mellé lőtt. 10. perc: GÓÓÓL... Vezet a Vasas. Végh Arielt vállal lökték fel a vendégtérfél jobb oldalán, a bíró sípja azonban csendben maradt. A vendégek magasan előreívelt labdájára üresen indulhatott Hrepka Ádám, és nem is hagyta ki a ziccert: a kapus fölött középen a léc alá lőtt; 0-1. 7. perc: Kiegyenlített a játék. A Szeged bátran játszik, Völgyi Roland a bal oldalon kétszer is nagyon szép mozdulattal verte meg a védőjét, de belőtt labdáját a védők tisztázták. 3. perc: A Szeged első akciója. Vágó cselezett ki szépen két vendégvédőt a tizenhatos oldalvonalánál a jobb oldalon, majd felrúgták; a szabadrúgást Végh Ariel élesen kapura csavarta, és Végh Zoltánnak az alsó sarokból kellett kitolnia a labdát. 2. perc: Az első támadást a Vasas jegyzi, egy labdaszerzést követően az egykori szegedi Hrepka iramodik meg a bal oldalon, erős beadása kissé lecsúszik, és a rövid saroknál találkozik a szegedi kapussal. 1. perc: Elkezdődött a mérkőzés. A Szeged a szokásos kék-fekete szerelésben, míg a Vasas piros mez, fehér nadrág és fehér sportszárban játszik. A Szeged kezdte a mérkőzést. Mérkőzés előtt: Igazi őszi, kissé szeles, de napos időben, 10-12 fokban kezdhetik a játékosok a mérkőzést. Érdekesség, hogy a Vasas csapatával kispadon az az Antal Péter ül, aki a a '70-es évek elején a Szeged labdarúgója volt, a '90-es évek elején pedig edzőként irányította a másodosztályú csapatot. A Vasasban a Tisza Volán-nevelésű Hrepka Ádám is játszik volt egyesülete ellen. A kezdés előtti percekben még mindig szivárog a közönség a stadionba, már közel ezren vannak a lelátókon - újra fociláz Szegeden. Előzmények: „Életünk mérkőzése lesz a szerdai” – jelentette ki Buchholcz Gábor, a Tisza Volán SC Szeged vezetőedzője a Vasas elleni kupacsatával kapcsolatban. A szakember kedden este egyebek mellett az angyalföldiek és a szegediek párharcának történetéről is szólt játékosainak, külön kiemelve: az 1989-es osztályozón történtek – mikor a mai Volán egy-két futballistája még meg sem született – különös pikantériát kölcsönöznek az összecsapásnak. Életük lehetősége előtt állnak a Tisza-partiak, akik tavaly ősszel azzal a céllal vágtak neki a kupasorozatnak, hogy annak végén majd NB I-es ellenfelet hoznak a Felső Tisza partra. Tervük olyannyira valóra vált, hogy immár a második élvonalbeli gárdát fogadhatják, miután az újonc Szolnoki MÁV FC-t sikerült elbúcsúztatniuk néhány héttel ezelőtt. Immár a 16 közé jutás a tét! „Mórocz Zsolt továbbra is sérüléssel bajlódik, nem tudjuk, az ő játékát lehet-e majd kockáztatni. Egyébként is úgy tervezem, csak közvetlenül a találkozó előtt hirdetek kezdőcsapatot. Bízom benne, hogy fiatal futballistáim kettőzött erővel küzdenek, hogy kiküszöböljék a hétvégi csorbát, s erőtől duzzadó játékkal megnehezítik a Vasas dolgát. Titkon abban is reménykedem, hátha összejön az újabb bravúr. Természetesen tiszteljük a fővárosi klubot, tisztában vagyunk az erejével, de nem fogjuk olcsón adni a bőrünket. Jót időt, sok nézőt és kiváló mérkőzést várok” – mondta Buchholcz Gábor. A Vasas az NB I-ben 11 fordulót követően a 11. helyen tanyázik. A piros-kékek múlt pénteken Zalaegerszegen kaptak ki 2-1-re, most szombaton a Haladást látja majd vendégül Komjáti András együttese (a mester tagja volt az 1989-es Vasasnak is...).

A Szeged útja a legjobb 32 közé:

Hódmezővásárhelyi FC II – Tisza Volán SC Szeged 0-5 (0-2). Gólszerzők: Kazi 2, Baji, Domonkos, Mórocz. Tisza Volán SC Szeged – Algyő: a Volán játék nélkül lépett tovább Tiszasziget – Tisza Volán SC Szeged 0-10 (0-6). Gólszerzők: Hadár 5, Vastag R. 2, Vastag Sz., Beretka, Vágó. Üllés LC – Tisza Volán SC Szeged 0-4 (0-1). Gólszerzők: Vida, Huszárik, Pálfi, Beretka. Tótkomlós – Tisza Volán SC Szeged 1-2 (0-2). Góllövő: Kazi, Grünvald. Tisza Volán SC Szeged – Várfürdő-Gyulai Termál FC 3-2 (2-0). Gólszerzők: Beretka, Vágó, Boldizsár. Tisza Volán SC Szeged – Szolnoki MÁV FC 2-1 (1-0). Gólszerző: Mészáros, Völgyi.

A Vasas útja a legjobb 32 közé:

Tököl VSE – Vasas 2-4 (1-2). Gólszerzők: Ferenczi 3, Németh N.

A 4. forduló eddigi eredményei:

Budapest Honvéd II. – ZTE FC 1-2 Putnok VSE – Budapest Honvéd 1-3 Barcsi SC – Győri ETO 1-7 Ceglédi VSE – MTK Budapest 0-5 Dunaharaszti MTK – Kaposvári Rákóczi 1-2