A szegénység ábrázolását vizsgálják a magyar dokumentumfilmekben a Grand Caféban, a Rongy Kocsmában ismét Slam Poetry, míg a JATE Klubban Giccs Party lesz.
Olaszország gyöngyszemét, Szicíliát ismerhetik meg közelebbről az érdeklődők a Közéleti Kávéház rendezvényén. 17 órakor az
SZTE Állam- és Jogtudományi Kar
3. emeleti társalgójában filmvetítésre invitálnak mindenkit, az Klonkai László egyetemi docens lesz. „Peremvidékek. Cigány-magyar határ” címmel hirdetett beszélgetés-és dokumentumfilm sorozat a
Grand Café
és az SZTE Szociológia Tanszék. 18 órakor a szegénység ábrázolását vizsgálják a magyar dokumentumfilmekben a résztvevők. Ezúttal a Vannak változások 1978-as, fekete-fehér dokumentumfilmjét vetítik. A 120 perces alkotást Gulyás Gyula és Gulyás János rendezte. A film után a rendezőkkel Lencsés Gyula (SZTE Szociológia Tanszék) és Básthy Ágnes szociológus beszélget. "A Cinema 64 amatőrfilm stúdió tagjai 1968-ban Végh Antal szociográfiája nyomán másfélórás, 8 mm-es amatőrfilmet készítettek Penészleken. A 8 évvel későbbi visszatérés során lehetőség nyílt összehasonlítani a két felvételt, megnézni, milyen változások történtek a község és az ott élők életében" - erről szól a Vannak változások.
A Slam Poetry Szeged 2014-es évadának második slamje 19 órakor kezdődik a
Rongy Kocsmában
. Mint az előző esten, ezúttal is a közönségből öt fő fogja zsűrizni az elhangzottakat egy 1-10es táblán. A legjobb három helyezett könyvjutalomban részesül. "Hajrá, Slammeljen Szeged! Forrjon fel bennünk a szavak tavasza!" - invitálnak. http://www.youtube.com/watch?v=zuLmm1ysZv4 Vállald a vállalhatatlant! - Gicc Party lesz jelmez- és táncversennyel 22 órától a
JATE Klubban
.
A „Nagyvíz” napjai – fotón, rajzokon, versben a
Somogyi-könyvtárban
. A Szegedet 1879. március 12-én romba döntő nagy árvíz 135. évfordulója alkalmából rendezett kamara kiállításon látható egykorú fényképeket, rajzokat, tudósításokat Jókai Mór írásaiból vett idézetek, költemények kötik össze. A katasztrófa másnapján a Hon című lap reggeli kiadásának vezércikkében Jókai így ír a katasztrófáról: „S most zúdul a védtelenül hagyott városra a Tisza; nem a Tisza, hanem egy tenger…” Majd azonnali segítségre buzdít, hogy legalább az emberéleteket menteni lehessen: „Segítsünk, siessünk menteni: adjuk a kezére a mentő eszközöket annak, a ki legközelebb éri a vész szinhelyét! Kössünk legalább erre a rövid időre egymás között békét, (adja isten, hogy rövid legyen) s tegyük a jót a jótett ösztönéből.” A tárlat április 9-ig látogatható.
Fény-t-örvények – Simon Miklós képei március 29-ig tekinthetőek meg a
Somogyi-könyvtár
első emeletén. „ A fény számomra festői problémát jelent, mert átszövi életünket, a mindenséget. A fény: az élet, tiszta forrás, amelyhez visszamehetünk sütkérezni, megfürödni benne. Az alkotás és a fény szükséges ahhoz, hogy életünk gazdagabbá, emberségesebbé váljon” – fogalmaz Simon Miklós. A művész 2004-ben Berki Viola-díjat kapott, 2006-ban pedig Szeged város alkotói díját nyerte el.
A programajánló összeállításában együttműködő partnerünk az
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.