Vitorlás és jetski-vezető képzés indul Szegeden


Kedvtelési célú vitorlás, kisgéphajó és jetski-vezető képzés indul június 13-án, szerdán Szegeden. Az elméleti képzések az SZTE Sportközpontban, a gyakorlati részek a Tiszán lesznek.
Az előadások témái kitérnek a Hajózási szabályzatra, a vitorlázás elméletére, hajóvezetéstanra, hajózási földrajzra és vízrajzra, meteorológiára, hajóelméletre, hajók szerkezetére és építésére, hajógéptanra, környezeti és tűzvédelmi ismeretekre, elsősegély nyújtásra és vízből mentésre. Az elméleti képzés Szegeden, az SZTE Sportközpontban, míg a gyakorlati oktatások a Tiszán lesznek. A tanfolyam végén a résztvevők a Nemzeti Közlekedési Hatóság vizsgabiztosai előtt vizsgáznak és sikeres vizsga esetén folyókra, tavakra, csatornákra (Európa belvizeire) érvényes kedvtelési célú nemzetközi kishajó-vezetői jogosítványt kapnak. A képesítés 4 kW motorteljesítményt, illetve 10 m
2
vitorlafelületet meghaladó kishajók vezetésére jogosít, 20 m hajóhosszig, melyek befogadó képessége nem haladja meg a 12 főt. A szerdán induló tanfolyam 24 óra elméleti és 12+4 óra gyakorlati képzésből áll. A tanfolyam elvégzésének feltétele az úszni tudás. Az elméleti vizsgára jelentkezés feltétele a 17. életév betöltése, a gyakorlati vizsgára jelentkezés feltétele a 18. életév betöltése. A vitorlás illetve a kisgéphajó vezetői vizsga külön - külön és együtt is elvégezhető. Azért célszerű együtt letenni, mert a közös tantárgyakból csak egyszer kell vizsgázni a tanfolyam-díjból kedvezményt adunk és a vizsgadíj is kedvezőbb a közös vizsga esetén. A tanfolyam az alapszintű elméleti ismeretek elsajátítása után, az időjárástól függő ütemezésben 12+4 óra gyakorlati oktatás követi. A tanfolyam tematikája megtekinthető az Interneten
oldalon. Az SZTE hallgatói a vitorlázás tanfolyam elvégzésével teljesíthetik a kötelező testnevelés órákat. A gimnazisták és középiskolások a 17. életév betöltése előtt vizsgára bocsájtás nélkül végezhetik el a tanfolyamot.
Tanfolyam | Tanfolyamdíj | Vizsgadíj |
| Vitorlás kishajó vezetői tanfolyam | 50 000 Ft | 6 164 Ft |
| Kisgéphajó-vezetői tanfolyam | 50 000 Ft | 6 728 Ft |
| A kettő tanfolyam díja együtt végezve | 85 000 Ft | 10 072 Ft |
| Tanfolyam diákoknak | 30 000 Ft | vizsga nélkül |
Jelentkezés és további részletes információk e-mailben a
címen, mobiltelefonon a +36-30/978-6313-as, telefonon a +36-62/547-000-as számon, skype-on Kipper György néven, vagy személyesen az előadásokon.