Elrendelte a nyolc, korrupciós bűncselekményekkel gyanúsított rendőr előzetes letartóztatását harminc napra a Szegedi Törvényszék katonai tanácsa csütörtökön - tájékoztatta a bíróság szóvivője az MTI-t.
Juhászné Prágai Erika
közölte, a rendőrök ellen hivatali vesztegetés elfogadása bűntett megalapozott gyanúja miatt indult eljárás. A megbilincselt gyanúsítottakat a készenléti rendőrség munkatársai állították elő az előzetes letartóztatásukról döntő bírósági ülésre, többségük a pólójával vagy az ügyének aktáival takarta el az arcát a fotósok és az operatőrök elől - jelentette az MTI tudósítója a helyszínről. A bíróság közleménye szerint a gyanúsítottak szabadlábon hagyása megnehezítené vagy veszélyeztetné a bizonyítást, illetve lehetőséget teremtene az összebeszélésre. A bíróság osztotta az ügyészség azon álláspontját, hogy a szolgálatellátással kapcsolatos korrupciós bűncselekmények súlyosan rombolják a rendőrségi állomány fegyelmi helyzetét, a gyanúsítottak szabadlábon hagyása emellett károsan befolyásolhatná a magyar rendőrségbe vetett bizalmat és tekintélyt is. A bíróság döntését az ügyész tudomásul vette, míg a gyanúsítottak és védőik fellebbezést jelentettek be, így az előzetes letartóztatást elrendelő végzések nem jogerősek.
Őrizetbe vette a Központi Nyomozó Főügyészség szegedi regionális osztálya a makói autópálya alosztály nyolc rendőrét, akik a gyanú szerint 5-10 euróért (1550-3100 forintért) saját maguk fújták meg az alkoholszondát az általuk megállított külföldi autósok helyett - közölte az MTI megkeresésére a nyomozó főügyészség szóvivője csütörtökön.
Nagy Andrea
tájékoztatása szerint a nyolc rendőrt szerdán hallgatták ki gyanúsítottként "előnyért hivatali kötelezettségét megszegve elkövetett hivatali vesztegetés elfogadása bűntette" miatt. A rendőrök előzetes letartóztatásáról a nap folyamán dönt a bíróság. A szóvivő ismertette: a gyanú szerint a nyolc rendőr 2014. márciusától az M43-as autópálya makói szakaszán többször pénzt fogadott el a megállított külföldi rendszámú járművek vezetőitől. Cserébe eltekintettek a járművek, illetve a járművezetők ellenőrzésétől, vagy a pénzért az alkoholszondát ők maguk fújták meg a járművezetők helyett. A kért vagy kapott pénz összege alkalmanként különböző volt, de általában 5-10 euró. Nagy Andrea közlése szerint a nyomozás a Nemzeti Védelmi Szolgálat felderítése alapján indult, a szerdai akcióban pedig a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság is segítette a Központi Nyomozó Főügyészség munkáját.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.