Sport

Labdarúgás: robognak az országos döntő felé a szegedi veteránok

Labdarúgás: robognak az országos döntő felé a szegedi veteránok

2013. szeptember 18., szerda
Labdarúgás: robognak az országos döntő felé a szegedi veteránok
szegedi_veteranok

A nagyszerű tavaszi menetelést eredményes szerepléssel folytatta Szeged veterán labdarúgókból összeállt válogatottja az első őszi fordulóban. A Szegeden rendezett megmérettetésen egy győzelem és egy döntetlen volt Farkas Imre tanítványainak mérlege a Kecskemét, illetve a Békéscsaba ellenében.

Akár már a hétvégén megválthatta volna a jegyét az országos döntőre a Tisza-parti város 60 éven felüliekből álló alakulata, amennyiben győztesen hagyja el a pályát a rivális Békéscsaba elleni meccs után. Mint azt

beharangozó cikkünkben

írtuk, a kecskemétiek nem tudtak elegendő játékost kiállítani a korosztályban, így keretüket fiatalabb labdarúgókkal kellett feltölteniük. Bár a tavasziakhoz hasonlóan az őszi fordulók mérkőzésein is részt vesznek, eredményeik a bajnokság hivatalos elszámolásánál nem kerülnek beszámításra. Mindennek folyományaként a Szeged hat mérkőzés után 16, míg a Békéscsaba 10 ponttal várta a folytatást, mivel pedig a hírös városiak ellen garantált volt a három bajnoki egység begyűjtése mindkét fél számára, egy esetleges hazai siker eldöntötte volna a párharccá alakult versengés kimenetelét. Az első találkozó tehát tét nélkül zajlott a vendéglátók és a kecskemétiek között, és a végig szoros küzdelmet hozó csatát végül

Tóth András

góljával 1-0-ra nyerték

Farkas Imre

tanítványai. Ez azonban még csak a bemelegítés volt, ezt követte ugyanis a Békéscsaba elleni, sorsdöntőnek ígérkező összecsapás, amelyen a kétszer is előnybe kerülő vendégek ellen, nagy mentális felkészültségről tanúbizonyságot téve,

Bálint László

és a második meccsén másodszor eredményes Tóth találataival mindkétszer egyenlíteni tudtak a szegediek. A végeredmény tehát 2-2, aminek következményeként akad még izgulni való a második fordulóban, ugyanakkor az is igaz, a hátralévő két körben egyetlen pont is elegendő a Békés megyeiek ellen a Szegednek ahhoz, hogy a novemberi országos döntő 14 csapatos mezőnyének tagja legyen.

OVLSE Dél–Régió 4. forduló (Szeged):

Szeged – Kecskemét 1-0 (szegedi gólszerző: Tóth András) Szeged – Békéscsaba 2-2 (szegedi gólszerzők: Bálint László, Tóth András) Békéscsaba – Kecskemét 7-5

A szegedi keret:

Miskolci Ferenc, Nagy Mihály (kapusok), Antal Ferenc, Bálint László, Buka János, Gerecz Péter, Kozma János, Nagy István, Pálinkó Mihály, Szentes Bíró Ferenc, Tóth András, Wenner Vilmos.

Játékos-edző:

Farkas Imre.

Farkas Imre, a Szeged játékos-edzője:

"Minden elismerésem a csapaté, úgy gondolom, küzdeni tudásból jelesre vizsgáztunk! Összeszorított fogakkal, egymásért küzdöttek a mai napon a játékosaim, igazi csapat voltunk a pályán."

Karakas Ferenc, a Kecskemét játékos-edzője:

"Örülök csapatom jó játékának, ha jobban sáfárkodtunk volna a helyzeteinkkel, minden bizonnyal még szebb eredményeket tudtunk volna elérni ellenfeleinkkel szemben."

Süle István, a Békéscsaba játékosa:

"Sajnálom, hogy végül nem sikerült a tervünk, bár jól játszott a csapat, a szerencse ma nem a mi pártunkon állt. Kétszer is vezettünk a Szeged ellen, mégis be kellett érnünk az egy ponttal. Ugyanakkor, amíg van remény, nem adjuk fel!"

Dudás Tivadar, az OVLSE Dél–kelet Régió koordinátora:

"Az időjárás zord és kellemetlen volt, de ez sem szegte a játékosok kedvét, akik nagyszerű futballal rukkoltak elő a kilátogató szurkolók számára. Külön örömömet szeretném kifejezni azért, hogy Nógrádi Tibor, az MLSZ Csongrád megyei igazgatója személyesen is megjelent a tornán, így maga győződhetett meg arról, hogy a 60 év felettiek komolyan veszik a focit, illetve arról, hogy a veterán labdarúgásnak igenis van értelme és létjogosultsága."

A bajnokság állása:

1. Szeged 20 pont (gólarány: 19-4) 2. Békéscsaba 14 pont (gólarány: 20-14) 3. Kecskemét 0 pont (gólarány: 5-26)

Vágólapra másolva!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.