Megérkezett a futball a vb hetedik napján! A B csoport második körében Argentína 4-1-re páholta el Dél-Koreát, Görögország Nigéria ellen fordított 0-1-ről 2-1-re. Az A csoportban este Mexikó 2-0-ra múlta felül Franciaországot. A fiatal, ambiciózus mexikói gárda és az előző vb-n ezüstérmes gallok csatáját elemzi Szakszemmel Lóczi Péter, a szegedi Tisza Volán SC UEFA „B” licences edzője.Franciaország-Mexikó 0-2 (0-0). A csoport, 2. forduló. Polokwane, Peter Mokaba Stadion, 45 000 néző. Vezette: Halil al-Gamdi (szaúdi). Franciaország: Lloris – Sagna, Gallas, Abidal, Evra – Diaby, Toulalan, Ribéry – Gouvou (Valbuena 69'), Anelka (Gignac 46'), Malouda. Szövetségi kapitány: Raymond Domenech. Mexikó: Pérez – Osorio, Moreno, F. Rodríguez, Salcido – Juarez (Hernandez 55'), Márquez, Torrado – Giovani dos Santos, Franco (Blanco 62'), Vela (Barrera 32'). Szövetségi kapitány: Javier Aguirre. Gólszerző: Hernandez (64'), Blanco (80' – tizenegyesből). Így tippeltek önök
Francia győzelem: 40% Döntetlen: 30% Mexikói győzelem: 30% Nagy érdeklődéssel vártam a mérkőzést, mivel mind a két csapatnak égetően szüksége volt a három pontra és az önbizalom-növelő, jó játékra. A mexikói csapat várhatta nyugodtabban az összecsapást, hiszen a házigazda ellen bemutatott támadójátékuk és az egységességük is mellettük szólt. Hallani lehetett, hogy nincs minden rendben a gallok körül. A Malouda–Domenech-konfliktus ellenére az előbbi kezdett, míg Ribéry tőle szokatlan szerepkörben, irányítóként szerepelt. Az első félidőben kiegyenlített játék folyt, a labdabirtoklás aránya is közel megegyezett. A francia védelemre a bizonytalanság és a sebezhetőség volt jellemző, míg a támadásaikban nem volt átütőerő. Az ellenfél 16-os vonaláig eljutottak, de ott elfogyott a tudomány. A gallok tanácstalanok, motiválatlannak tűntek (ezen a szinten?!), a mexikóiak pedig lelkes, fegyelmezett kontrajátékkal rukkoltak elő. Mindkét csapat a 4-3-3-as játékrendszert alkalmazta, de amíg a franciák a négy védővel és két védekező középpályással, egy irányítóval, két szélsővel és egy csúcsékkel játszottak, addig Mexikó nagyon érdekesen alkalmazta ezt a formációt. Támadásaiknál a három csatár behúzódott a támadó harmad közepére – ezzel teret nyitva a felfutóknak –, a két szélső védő egyszerre (!) jött fel a két szélen, és a három középpályás elsősorban védekezésre rendezkedett be. Ebből több veszélyes támadás is kialakult. A második félidő is hasonlóképpen folytatódott, a lesre játszó, nehézkesnek tűnő (pedig már számtalanszor bizonyították, hogy nem azok) francia védők asszisztálásával megérdemelten szereztek két gólt a mexikóiak, és nyerték meg a mérkőzést. Csak halkan, a fanyalgók hangját nem erősítve jegyezném meg, hogy a 60. perc környékén elvégzett két 50 m-es szabadrúgás égbe lövése „érdekes” jelenet volt… Összességében teljesen megérdemelt közép-amerikai győzelem született, igazi csapatként működtek, és ami nagyon szembetűnő volt, az a sokkal nagyobb motivációs erő. A gall kakasosok nem igazán találták a helyüket, tanácstalanok, pontatlanok voltak, Ribéry önmagához képest nagyon halványan játszott, ő sem találta pozícióját. „Erős” lehet a francia csapat, ha Thierry Henry csak a 75. percben megy el melegíteni… Kíváncsi vagyok, hogy folytatódik-e a franciákat jellemző „vb-tendencia” (1998: döntő – győzelem, 2002: korai kiesés, leégés, 2006: döntő, 2010: ?), mert érzésem szerint a Mexikó – Uruguay meccs valamiért döntetlen lesz... A pénteki vb-program:
13:30: Németország – Szerbia (D csoport) 16:00: Szlovénia – Egyesült Államok (C csoport) 20:30: Anglia – Algéria (C csoport) Szakszemmel rovatunkban Bóka Ferenc, a Tisza Volán SC UEFA „A” licences edzője elemzi majd a Németország – Szerbia meccset.