Sport

Szakszemmel 7. nap: Franciaország – Mexikó

Szakszemmel 7. nap: Franciaország – Mexikó

2010. június 18., péntek
Szakszemmel 7. nap: Franciaország – Mexikó
Megérkezett a futball a vb hetedik napján! A B csoport második körében Argentína 4-1-re páholta el Dél-Koreát, Görögország Nigéria ellen fordított 0-1-ről 2-1-re. Az A csoportban este Mexikó 2-0-ra múlta felül Franciaországot. A fiatal, ambiciózus mexikói gárda és az előző vb-n ezüstérmes gallok csatáját elemzi Szakszemmel Lóczi Péter, a szegedi Tisza Volán SC UEFA „B” licences edzője.Franciaország-Mexikó 0-2 (0-0). A csoport, 2. forduló. Polokwane, Peter Mokaba Stadion, 45 000 néző. Vezette: Halil al-Gamdi (szaúdi). Franciaország: Lloris – Sagna, Gallas, Abidal, Evra – Diaby, Toulalan, Ribéry – Gouvou (Valbuena 69'), Anelka (Gignac 46'), Malouda. Szövetségi kapitány: Raymond Domenech. Mexikó: Pérez – Osorio, Moreno, F. Rodríguez, Salcido – Juarez (Hernandez 55'), Márquez, Torrado – Giovani dos Santos, Franco (Blanco 62'), Vela (Barrera 32'). Szövetségi kapitány: Javier Aguirre. Gólszerző: Hernandez (64'), Blanco (80' – tizenegyesből).

Így tippeltek önök

Francia győzelem: 40% Döntetlen: 30% Mexikói győzelem: 30%
Nagy érdeklődéssel vártam a mérkőzést, mivel mind a két csapatnak égetően szüksége volt a három pontra és az önbizalom-növelő, jó játékra. A mexikói csapat várhatta nyugodtabban az összecsapást, hiszen a házigazda ellen bemutatott támadójátékuk és az egységességük is mellettük szólt. Hallani lehetett, hogy nincs minden rendben a gallok körül. A Malouda–Domenech-konfliktus ellenére az előbbi kezdett, míg Ribéry tőle szokatlan szerepkörben, irányítóként szerepelt. Az első félidőben kiegyenlített játék folyt, a labdabirtoklás aránya is közel megegyezett. A francia védelemre a bizonytalanság és a sebezhetőség volt jellemző, míg a támadásaikban nem volt átütőerő. Az ellenfél 16-os vonaláig eljutottak, de ott elfogyott a tudomány. A gallok tanácstalanok, motiválatlannak tűntek (ezen a szinten?!), a mexikóiak pedig lelkes, fegyelmezett kontrajátékkal rukkoltak elő. Mindkét csapat a 4-3-3-as játékrendszert alkalmazta, de amíg a franciák a négy védővel és két védekező középpályással, egy irányítóval, két szélsővel és egy csúcsékkel játszottak, addig Mexikó nagyon érdekesen alkalmazta ezt a formációt. Támadásaiknál a három csatár behúzódott a támadó harmad közepére – ezzel teret nyitva a felfutóknak –, a két szélső védő egyszerre (!) jött fel a két szélen, és a három középpályás elsősorban védekezésre rendezkedett be. Ebből több veszélyes támadás is kialakult. A második félidő is hasonlóképpen folytatódott, a lesre játszó, nehézkesnek tűnő (pedig már számtalanszor bizonyították, hogy nem azok) francia védők asszisztálásával megérdemelten szereztek két gólt a mexikóiak, és nyerték meg a mérkőzést. Csak halkan, a fanyalgók hangját nem erősítve jegyezném meg, hogy a 60. perc környékén elvégzett két 50 m-es szabadrúgás égbe lövése „érdekes” jelenet volt… Összességében teljesen megérdemelt közép-amerikai győzelem született, igazi csapatként működtek, és ami nagyon szembetűnő volt, az a sokkal nagyobb motivációs erő. A gall kakasosok nem igazán találták a helyüket, tanácstalanok, pontatlanok voltak, Ribéry önmagához képest nagyon halványan játszott, ő sem találta pozícióját. „Erős” lehet a francia csapat, ha Thierry Henry csak a 75. percben megy el melegíteni… Kíváncsi vagyok, hogy folytatódik-e a franciákat jellemző „vb-tendencia” (1998: döntő – győzelem, 2002: korai kiesés, leégés, 2006: döntő, 2010: ?), mert érzésem szerint a Mexikó – Uruguay meccs valamiért döntetlen lesz...

A pénteki vb-program:

13:30: Németország – Szerbia (D csoport) 16:00: Szlovénia – Egyesült Államok (C csoport) 20:30: Anglia – Algéria (C csoport) Szakszemmel rovatunkban Bóka Ferenc, a Tisza Volán SC UEFA „A” licences edzője elemzi majd a Németország – Szerbia meccset.
Vágólapra másolva!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.