Buda Sándor tárlatát tekinthetik meg az érdeklődők a Csillag téri fiókkönyvtárban, Az elveszett levél renderőjével és szereplőivel tartanak közönségtalálkozót, valamint a "Házasság az operairodalomban" és a „Pár centivel a valóság fölött, avagy a bácskai Márquez” címmel nyílik kamarakiállítás a Somogyi-könyvtárban.
Február 1. (hétfő), 16.30 óra – Csillag téri fiókkönyvtár (Szeged, Kereszttöltés u. 29.)
Buda Sándor
festményeiből rendeznek kiállítást a Somogyi-könyvtár Csillag téri fiókkönyvtárában (Szeged, Kereszttöltés u. 29.). A Tájkép és csendélet akrillal című tárlat megnyitója február 1-jén, hétfőn 16.30-kor kezdődik. A művész képeit Kochubey Tamara ajánlja az érdeklődők figyelmébe. Közreműködik Zádori Vivien (ének), a Tömörkény István Gimnázium és Művészeti Szakiskola tanulója. A kiállítás február 29-ig tekinthető meg.
Február 3. (szerda) 16.30 – 1. emeleti folyóirat-olvasóterem
A Szegedi Nemzeti Színházban 2016. február 12-én mutatják be
Ion Luca Caragiale
Az elveszett levél című zenés tragikomédiáját két részben. A premier alkalmából rendezett közönségtalálkozó 2016. február 3-án, szerdán délután 16.30-kor kezdődik a Somogyi-könyvtár első emeleti folyóirat-olvasótermében. Résztvevők:
Ádám Tamás
rendező,
Csorba Kata, Borovics Tamás, Barnák László, Jakab Tamás
, az előadás szereplői. Beszélgetőtárs:
Gortva Tamás
, a Radnóti Miklós Gimnázium tanára. Egy elképzelt kisvárosban lázban ég mindenki: választásokra készülnek. És a legnagyobb előkészületek közepén elveszik egy fontos, szerelmes levél. A prefektus levele a helyi közgyűlés elnökének feleségéhez. És nem akármilyen tartalommal… nosza, az önmagát méltó jelöltnek gondoló helyi lap szerkesztője úgy érzi, eljött az ő ideje. Ugyanis hozzá kerül a levél, és megzsarolja a városka elöljáróságát. Innentől kezdve elszabadul a pokol, mindenki a levél után rohan. A román drámairodalom egyik legnagyobb alakjának tartott Caragiale 1884-ben írta ezt a darabot, és mégis azóta le nem kerül a világ színpadairól. Semmit sem vesztett aktualitásából, humorából, szarkazmusából. Közel száznegyven éve járja sikerrel a világot, és most Szegedre is megérkezett, hogy görbe tükröt tartva elénk kinevethessük végre magunkat – önmagunkon. (Ádám Tamás)
Február 4. (csütörtök), 16.30 óra – földszint, kiállítótér
„Tégy engem szívedre pecsétnek” (Énekek éneke): házasság az operairodalomban címmel nyílik kamarakiállítás a Somogyi-könyvtár aulájában. A tárlatot február 4-én (csütörtökön), 16.30 órakor
Gyüdi Sándor
, a Szegedi Nemzeti Színház főigazgatója nyitja meg. Közreműködik
Altorjay Tamás
operaénekes, zongorán kísér
Szilvási Katalin
. A kiállítás a Zeneműtár Bárdi Sándor hagyatékában őrzött régi és ritka kották, valamint hazai és külföldi előadók hangfelvételeinek segítségével mutatja be a házasság szerepét a zeneirodalomban. A tárlatnak a Szegedi Nemzeti Színház operajelmezei és kellékei kölcsönzik a teátrum hangulatát. Az egyházi esküvőhöz kapcsolódó liturgikus eszközöket a Szeged-Belvárosi Római Katolikus Plébánia bocsátja rendelkezésre. A program a Házasság hete rendezvénysorozat része, amelyet Szegeden már nyolcadik alkalommal rendez meg a Szeged-Csanádi Egyházmegye Pasztorális Helynöksége a házasság, mint szeretetközösség értékeinek bemutatására. A kiállítás február 13-ig tekinthető meg.
Február 4-től március 9-ig – 2. emelet, kölcsönző
Gion Nándor
(1941 – 2002) vajdasági magyar író, újságíró, forgatókönyvíró születésének 75. évfordulója alkalmából kamarakiállítás mutatja be a alkotó életművét a Somogyi-könyvtárban. „Írásművészetét gyakran
Faulkneréhez
, vagy
Márquezéhez
hasonlítják. Mások
Bodor Ádám, Darvasi László
és
Tar Sándor
prózájával rokonítják műveit. Jellemző elrajzolásai, ismétlései, túlzásai „pár centivel a valóság fölé” emelik írói világát” – olvasható a kiállítás ajánlójában. A „Pár centivel a valóság fölött, avagy a bácskai Márquez” – 75 éve született Gion Nándor című kiállítás február 4-től március 9-ig tekinthető meg a Somogyi-könyvtár második emeletén.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.