Most megint lehúzhatjuk a redőnyt, hiszen Magyarországra nem mennek a turisták, és onnan sem jönnek ide – panaszkodott a Kolozsváron szerkesztett Krónika című napilapnak egy sepsiszentgyörgyi turisztikai vállalkozó annak kapcsán, hogy ismét egyfajta határzár lépett életbe Magyarország és Románia között a szerdán bevezetett karanténkötelezettséggel – írja a Magyar Nemzet.
László Endre, a Transilvanian Tourist Service utazási iroda vezetője elmondta, hogy a magyarországi piac mostanra már működésbe lendült, sokan tervezték oda a nyaralásukat. Most viszont újra elkezdődött a „negatív munka”, amikor az érintett erdélyi utazási irodák azt teszik, amit eddig májusig: próbálják átütemezni a lefoglalt utakat, vagy intézik a lemondásokat. Az utazási iroda vezetője úgy vélte, technikai akadályai is vannak, miközben anyagilag is megterheli az Erdélyből Magyarországra utazókat, hogy a belépésnél a tizennégy napos karanténkötelezettséget csak két negatív koronavírusteszttel lehet kiváltani. Megemlítette: nyilvánvalóan Magyarországról sem sokan utaznak Erdélybe, mivel szigorú feltételekhez kötött a hazatérés. A vállalkozó abban bízik, hogy „ennél már nem lesz rosszabb”, és a helyzet két hét után javulni fog, így pedig valamit még meg lehet menteni a turisztikai szezonból.
Sokan vágynak Erdélybe
2019-ben nőtt az Erdélybe kiránduló turisták száma. Az utazók legnagyobb része továbbra is Magyarországról érkezik, de míg körükben szinte évtizedekig a Székelyföld volt a fő célpont, az utóbbi időben változott a trend. A turisztikai szakemberek szerint miután Székelyföldet már mindenki bejárta, kezdik felfedezni a többi vidéket is: Máramarost, Bukovinát, az Al-Duna vidékét és a Bánságot (Arad, Temesvár, Orsova, Herkulesfürdő), Dél-Erdélyt, Déva, Hátszeg környékét, Vajdahunyadot. A Lonely Planet útikönyv készítője ugyanakkor tavaly első alkalommal – Székely Land néven – ajánlotta a magyarlakta régiót.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.