Közélet

A munkám legjobb része, hogy megtervezhetem a vendégeim mosolyát

A munkám legjobb része, hogy megtervezhetem a vendégeim mosolyát

2018. december 1., szombat
A munkám legjobb része, hogy megtervezhetem a vendégeim mosolyát

A közelmúltban a színpadon operálta meg egy páciensét Bajusz Örs fogorvos, aki egy szegedi fejlesztésű technikát mutatott be egy fogorvosoknak szóló konferencián, Budapesten. Ennek segítségével, jóval pontosabb munkát végezhetnek a szakemberek, és kisebb műtéti beavatkozásra van szükség. Ezen kívül mesélt a szakterületéről, a parodontológiáról is.

Meséljen arról a szegedi fejlesztésű technológiáról, amelynek a kutatásainál ön is részt vett:

Ez a technológia nem teljesen új keletű. Mi nagyjából hat éve dolgozunk a Smart Guide technológiával, akkor indult el egy startup céges fejlesztés, amely mostanra Varga Endre szegedi fogorvos vezetésével az egész európai piacon jelen van. A beültetések 90 százalékát már ezzel a technológiával végzem, ez az arány azonban a magyarországi rendelőkben még messze nem általános. Eddig több mint 400 fogat ültettem be így. A lényege, hogy az orvos alapos tervezése alapján készítik el azt a sablont 3D-nyomtatóval, amely aztán a műtét során a fúrót irányban és mélységben is pontosan vezeti. Gyakorlatilag ezzel számítógépen tervezzük meg a műtétet, így a sablonnak köszönhetően az operációnál jóval kevesebb a felmerülő kérdés és probléma.

Mi a történt a színpadon, műtét közben ennél az ominózus bemutatónál?

A bemutatott műtétem egy teljesen speciális eset volt. A hagyományos módszerrel azt csak csontbeültetés után lehetett volna elvégezni, ami után még fél évig nem tudtuk volna folytatni a beteg kezelését. Számítógéppel tudtuk megtervezni azt, hogy az implantátumot egy milliméterre az arcüregtől vezessék el. Ezt, ha az orvosnak nincs sablonja, ami vezesse, csak jóval nagyobb távolságra meri befúrni. A színpadi beavatkozás 45 percet vett igénybe.

Ha jól tudom, több városban van rendelője. Hogy tud ennyi felé szakadni?

Igen, van rendelőnk Szegeden, Budapesten és Gyöngyösön is. Szegeden két rendelőben is fogadjuk a pácienseket, az egyik helyen csak esti és hétvégi időpontokban állunk a betegek rendelkezésére. A kérdésre válaszolva, csak sok segítséggel lehet mindegyik városban helytállni. Mindegyik helyen 4-5 fogorvos dolgozik, és mindenkinek megvan a saját szakterülete, van, aki a fogpótlással foglalkozik, van, aki a fogszabályozással, így a páciensek egy helyen kapják meg a teljes körű ellátást.

Mit szeret leginkább a munkájában?

Már tíz éve foglalkozok a fogorvoslással, így mondhatom, hogy leginkább a tervezés részét élvezem leginkább a munkámnak. Azt is nagyon szeretem, hogy ami tíz –tizenöt éve elvégezhetetlen megoldhatatlan fogászati problémának mutatkozott, azt ma már meg tudjuk csinálni. Sok évig tudjuk szájban tartani az olyan fogakat, amit régebben kihúztak. Leginkább az ilyen páciensek mosolyáért érdemes végezni ezt a munkát.

A magánéletben is szívesen választ érdekes hobbit?

Igen, szívesen veszek részt hosszú utas terepjáró versenyeken. A legutóbb tízezer kilométert tettünk meg Budapest és a Kaukázus között, ez egy hónapot vett igénybe. Ezen a hobbin kívül, legszívesebben a családommal töltöm a szabadidőmet, van egy másfél éves kisfiam, és egy két hetes kislányom, velük és a feleségemmel szinte kétlaki életet élünk Szeged és Budapest között ingázva.  

 

Vágólapra másolva!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.