A visegrádi országok a brit EU-tagság és a migráció ügyében is elérték stratégiai céljukat az EU-csúcson - mondta Lánczi Tamás, a Századvég Alapítvány vezető elemzője az M1 aktuális csatornán szombaton.
Lánczi András
megemlítette azt is, hogy a migrációs válságban az egyik legfontosabb feladat a török vezetés helyzetének stabilizálása, mert mindenképpen el kell kerülni Törökország "összeomlását".
Kovács Zoltán
kormányszóvivő a nap folyamán az MTI-nek azt mondta, hogy a mostani EU-csúcson először sikerült elfogadtatni a tavaly szeptember óta képviselt magyar álláspontot, miszerint az első és legfontosabb feladat az európai határok védelme, és illegálisan senki nem léphet be Európába, továbbá a schengeni szabályokat mindenkinek érvényesítenie kell. Az EU-tagországok állam-, illetve kormányfőit tömörítő Európai Tanács csúcstalálkozójának pénteki zárónapján sikerült megállapodásra jutni Nagy-Britannia uniós reformköveteléseiről.
David Cameron
brit kormányfő legtöbb vitát kiváltó követelését illetően olyan megoldás született, amelynek értelmében Nagy-Britanniában alapvetően négy, de szükség esetén akár hét éven át is korlátoznák az unióból újonnan érkező külföldi munkavállalóknak járó, foglalkoztatással összefüggő juttatásokat. Az intézkedésnek nincs visszamenőleges hatálya, nem érintheti az országban régebben dolgozó vendégmunkásokat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.