Az Európai Uniónak a törökországi, líbiai és jordániai menekülttáborok segítésével, hosszú távon pedig a szíriai polgárháborús helyzet rendezésének támogatásával el kell érnie, hogy a menekültek ne induljanak el a kontinens felé - mondta Kaiser Ferenc, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense szombaton, az M1 aktuális csatornának nyilatkozva.
A szakértő kiemelte, az unió azért döntésképtelen a migrációs válságban, mert a tagállamokat nem egyformán érinti a probléma. A legnagyobb nyomás Németországra, Svédországra és Ausztriára nehezedik, továbbá több tranzitországra, míg például a balti államoknak, Portugáliának és Spanyolországnak nem okoz különösebb nehézséget a jelenlegi helyzet - fejtette ki, hozzátéve, az egyenlőtlen tehermegoszlás egyik legsúlyosabb következménye a schengeni övezet lebomlása lehet.
Kaiser Ferenc
szerint az EU-nak ezt megelőzendő fel kellene adnia passzív hozzáállását és be kellene látnia, hogy abból az összegből, amelyből most a tagállamok átlagosan segítenek egy migránst, akár 8-10 ember megfelelő ellátását is biztosítani lehetne a törökországi, jordániai és libanoni táborokban. Az egyetemi docens szerint ezzel elérhető lenne, hogy kevesebb migráns induljon Európa felé, a probléma teljes megoldását pedig az jelentené, ha Európa is aktív segítséget nyújtana a szíriai polgárháború felszámolásában.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.