Schiffer András, az LMP társelnöke szerint beutazási tilalom ügyében a kormánynak meg kell oldania a kialakult külpolitikai válságot; az amerikai ügyvivő a neki küldött válaszlevélben pedig csak megismételte a korábbiakat, konkrétumokat nem mondott.
A politikus ezt csütörtökön mondta az MTI megkeresésére azt követően, hogy
André Goodfriend
, az Egyesült Államok budapesti nagykövetségének ügyvivője szerdán válaszolt novemberben neki intézett kérdéseire. Az LMP frakcióvezetője levelében arra várt választ, hogy a beutazási tilalommal sújtott magyar állampolgárokkal szemben felmerült-e bűncselekmény gyanúja.
Schiffer András
szerint az ügyvivő reagálásában a korábbi sajtónyilatkozataiban foglaltakat ismételte meg, vagyis nem adott konkrét választ. Az LMP társelnöke hangsúlyozta, nem gondolja, hogy szerencsés lenne hosszas levelezésbe bocsátkoznia egy külföldi diplomatával, ezért azt várja, hogy a kormány oldja meg a kialakult külpolitikai válságot. Kiemelte, az ügyvivő válaszlevelében megfogalmazott korrupciós vád politikai értékítélet és nem büntetőjogi állítás, amelyet a magyar kormánynak és ügyészségnek azért kell mégis komolyan vennie, mert az "intézményesült korrupció és állami piacrablás" jelen van és azzal bármikor zsarolható Magyarország. Szerinte a magyar kormány meg tudná szüntetni zsarolhatóságát az amerikai kitiltási botrányban, ha nyíltan és becsületesen kivizsgálná a korrupciós vádakat. Az ellenzéki képviselő szólt arról is, hogy a magyar miniszterelnöknek nem szabad összekevernie a nemzetközi közvéleményt a Békemenet közönségével, ezért például nem "sunnyoghatja el" a parlamenti NAV-vizsgálóbizottság felállítását sem. Schiffer András kitért arra is, hogy a külföldről finanszírozott civil szervezetek kötelező regisztrációjának miniszterelnöki felvetésével a kormányfő azon dolgozik, hogy a még túlzó külföldi vádakat is minél hamarabb igazolja.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.