Szent István tiszteletére mutattak be magyar nyelvű misét a bécsi dómban szombaton - írja az MTI.
A Bécsi Magyar Katolikus Egyházközösség meghívására a Szent István-székesegyházban (Stephansdom) tartott misét
Pintér Gábor
pápai prelátus celebrálta. A pápai prelátus köszöntőjében kiemelte: Bécs városa a magyar történelemben mindig fontos szerepet játszott, ezért nem csupán egy külföldi fővárosként tekintünk rá, hanem annál sokkal többet jelent számunkra. Úgy fogalmazott: "mivel Bécsben otthon érezzük magunkat, ezért jöttünk szívesen itt is össze, hogy megemlékezzünk
Szent István
királyról". A Kárpátaljáról, Felvidékről, Vajdaságból, Erdélyből, Magyarországból és Ausztriából érkezett nagyszámú zarándok előtt bemutatott misén részt vettek a bécsi magyar nagykövetség munkatársai, az ausztriai magyar szervezetek képviselői és bécsi magyar cserkészek is. Szent István királyra is vonatkoztathatók Krisztusnak a hegyi beszédben elmondott szavai arról a bölcs emberről, aki sziklára építette házát - hangzott el a prédikációban. A prelátus úgy fogalmazott: Szent István háza a mi hazánk, vagyis a magyar nemzet és a magyar történelem háza sziklára épült. A prelátus Szent István bölcsességét a magyarok örökségének nevezte, amelyet az államalapító tudatosan igyekezett átadni a jövendő nemzedéknek. Úgy fogalmazott: az első keresztény vértanú tanítása alapján tudatosítani kell magunkban, hogy Krisztus a szilárd szikla, amelyre építeni lehet. Kiemelte: Szent István igazi öröksége, hogy a Duna völgyében minden nép békében éljen egymással, olyan békében, amely nem a félelemből, hanem a szeretetből és elfogadásból táplálkozik. A szentmise végén a Szent István ereklyét a híres Máriapócsi oltárhoz vitték. Ezt követően a dóm előtti téren néptánc- és népiének-bemutatót tartottak, valamint az érseki palotában szeretetvendégségre invitálták a vendégeket.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.