Az egyetem szenátusa elbírálta az egyetlen induló, Szabó Gábor akadémikus pályázatát. Negyvennyolc igen és egy nem szavazattal, nagy többséggel támogatták a jelenlegi rektort.
A szenátusi ülés után
Dömötör Máté,
az SZTE főtitkára arról tájékoztatott, hogy idén június 30-án jár le a jelenlegi rektor,
Szabó Gábor
egyetemi tanár megbízatása, így tavaly november közepén pályázatot írt ki az Emberi Erőforrások Minisztériumának vezetője a tisztség betöltésére.
, a jelenlegi rektor, Szabó Gábor egyedüliként pályázott. Az akadémikus a szenátusi ülésen tíz percben összefoglalta programját, kérdéseket nem tettek fel neki. Az 52 szavazati joggal rendelkező szenátorból 50-en vették fel a szavazócédulát: 1 érvénytelen szavazat érkezett, a fennmaradó 49-ből pedig mindössze egyetlen nem szavazat érkezett Szabó Gábor pályázatára. Dömötör Máté elmondta: a döntésről tájékoztatják a fenntartót, a miniszter dönt a rektorjelölt személyéről, majd a rektori megbízást a köztársasági elnök adja május 15-ig, megbízatása 2018 június végéig tart. Szabó Gábor 1954-ben született, fizikusdiplomáját 1978-ban Szegeden szerezte. Szakterületei az optika, kvantumelektronika és a spektroszkópia, kutatási területe a lézerfizikai vizsgálatok, festéklézerek elméleti modellezése, pikoszekundumos impulzusok előállítása, a bakteriorodopszinban lejátszódó ultragyors töltésszétválás vizsgálata. Egyetemi tanárként az SZTE optikai és kvantumelektronikai tanszékén dolgozik. A Magyar Tudományos Akadémia levelező tagja lett 2004-ben, majd 2010-től rendes tagja. Tíz magyar, öt egyesült államokbeli és három német szabadalom kötődik a nevéhez. 2007-től a Magyar Innovációs Szövetség elnöki tisztét is betölti. Az MTA 1991-ben Fizikai Díjjal, míg 2000-ben Akadémiai Díjjal jutalmazta. 2004-ben Gábor Dénes-díjat kapott, 2009-ben pedig a Magyar Köztársaság Érdemrend tisztikeresztjét vehette át.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.