Kovács László
, az MSZP alelnöke csütörtöki sajtótájékoztatóján azt mondta: a felvetés célja nyilvánvalóan az, hogy a Fidesz bíróság elé állíthassa a korábbi szocialista kormányok miniszterelnökeit és pénzügyminisztereit. Véleménye szerint azonban ez példátlan lenne, mert egyetlen demokratikus országban sem fordult még elő, hogy egy politikusnak a kormánya által folytatott gazdaságpolitika kedvezőtlen következményei miatt kelljen bíróság elé állnia. "Ha ez megtörténik, Magyarország nagyon kemény bírálatokban fog részesülni. A választók hivatottak arra, hogy ilyen ügyekben ítéletet mondjanak" - fogalmazott. A párt közleményben is reagált
Szijjártó Péter
kijelentéseire, és felszólították a miniszterelnök szóvivőjét, hogy "ne kísérletezzen a politikai és a jogi kategóriák összemosásával". Azt írták, hogy ha valakit büntetőjogilag felelősségre kellene vonni, az a mostani kormányfő lehetne. Úgy fogalmaztak:
Orbán Viktor
"tudatosan rombolja le az elmúlt 20 év elért vívmányait úgy, hogy közben súlyos terheket ró a legkiszolgáltatottabbakra, növeli a szegények és gazdagok közti különbséget, társadalmi feszültséget szít, miközben fokozatosan építi le a demokratikus intézményrendszereket annak érdekében, hogy senki, sehol és semmilyen körülmények között ne tudjon az ő elképzeléseinek és intézkedéseinek gátat szabni, hogy a Fidesz akaratát akadálymentesen keresztül tudja vinni bármilyen fórumon, bármilyen intézményen". Az LMP csütörtöki közleményében az olvasható: a párt politikai és jogi nonszensznek tartja, hogy Szijjártó Péter "börtönnel fenyegetett meg korábbi kormányfőket".
Vágó Gábor
országgyűlési képviselő azt írta: demokráciákban csak a választók ítélkezhetnek a politikusok fölött, ha azok nem követtek el köztörvényes bűncselekményeket. A képviselő szerint Szijjártó Péter ötlete következetlen is. Feltette a kérdést, hogy a fideszes politikus miért nem kezdeményezi rögtön azon fideszes önkormányzati vezetők meghallgatását, akik az elmúlt öt évben csődbe vittek vagy csőd közeli helyzetbe sodortak több tucat magyar önkormányzatot. Vágó Gábor arra is választ vár, hogy Szijjártó Péter miért nem indítványozza az egykulcsos adó, illetve a "nyugdíjeinstandolás" felelőseinek a felelősségre vonását. Az LMP politikusa közleményében arra szólította fel "Orbán Viktor magyar hangját", hogy "befolyását ne politikai és jogi nonszenszek népszerűsítése, hanem a hibás gazdaságpolitikai irány megváltoztatása érdekében vesse be".
Z. Kárpát Dániel
, a Jobbik országgyűlési képviselője azt közölte: pártja egyetért azzal a kormánypárti szándékkal, hogy az államadósság növelése kapcsán lehetőség legyen a jogi következmények és felelősség megállapítására. Leszögezte: a Jobbik tökéletesen egyetért azzal, hogy jogi lépések kellenek és büntetőjogi felelősséget kell megállapítani a kérdésben. Az ellenzéki párt szerint ugyanakkor nemcsak az elmúlt kilenc évből nyolcra vonatkozóan kell ezt megtenni, "hanem az Orbán-kormány felelősei is jussanak oda, ahova valók". "Azonnal be a cellába azokkal, akik felelősek azért, ami Magyarországgal történt" - fogalmazott. A Jobbik szerint egyetemes felelősségre vonás kell, mert bár vannak eltérések a felelősség mértékében, de az elmúlt 21 év kormányai mind tehetnek az ország eladósodásáról.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.